Pan Filmi Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bu yazımızda Pan Filmi Konusu ve Yorumları hakkında olacaktır.Sizlerde YORUM yaparak katkıda bulunabilirsiniz.Pan filmi Peter Pan karakterinin günümüze yeniden uyarlanarak, farklı konusuyla izleyicilerin dikkatini çekmeye çalışan bir film. Peter Pan karakterini Levi Miller’ın canlandırdığı filmde, ünlü oyuncu Hugh Jackman, denizlerin en çok korkulan, diğer korsanların bile çekindiği Kara Sakal karakterine hayat veriyor. Peter Pan’ın azılı düşmanı olarak karşımıza çıkan Kanca karakterini ise Garrett Hedlund canlandırıyor.

pan filmi

Filmde daha önce izlediğimiz Neverland (Var Olmayan Ülke)’in asıl hikayesi ile, Peter Pan karakterinin o adaya nasıl düştüğünü ve nasıl uçma gibi özelliklere sahip olduğu anlatılıyor. Daha önceleri film, çizgi dizi ve çizgi film şeklinde izlediğimiz klasik Peter Pan hikâyelerinden farklı bir konuda beyaz perdeye uyarlanmıştır. İzleyicileri şaşırtabilecek en önemli ayrıntı ise Peter Pan ile Kancanın o zaman aynı amaç uğruna mücadele ettikleri.

pan 2015 film
Kara Sakal, peri tozu adı verilen bir maden için tüm perileri Neverland üzerinden silmiştir. Peri tozunu bu kadar istemesinin nedeni, o toz sayesinde sürekli genç kalabilmesidir. Bunun için gerçek dünyadan çocukları kaçırarak onları madende hizmet etmeye zorlamaktadır. Bu çocukların arasına yetimhaneden kaçırılan Peter Pan’ın da dâhil olmasıyla hikâye başlayacaktır. Çünkü bir kehanetten bahsedilmektedir. Bu kehanete göre biri ona karşı isyancıları bir araya getirecek ve onlara liderlik edecektir. Bu kehanette bahsedilen kişi aynı zamanda uçabilmektedir.

pan filmi yorumları
Çocuklara hitap edebileceği düşünülse de bu film, günümüz yetişkin kuşağının çizgi filmleri arasında olduğundan yetişkin kuşak tarafından da sevilerek izlenebilecek eğlenceli bir filmdir.

pan film 2
Pan Filmi Detayları:

Yapım Yılı: 2015
Imdb Puanı: 6,0
Tür: Aile, Fantastik
Yapım: ABD
Yönetmen: Joe Wright
Oyuncular: Hugh Jackman, Levi Miller, Rooney Mara, Garrett Hedlund ve Amanda Seyfried

Pan Filmi Fragman:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *