Liste Film

  Tüm Zamanların En İyi Para Filmleri

  14.05.2016
  1.313

  20 para ile alakalı filmden oluşan Para Filmleri listemize hoş geldiniz. Rahat bir yaşam ve para sıkıntısı olmayan bir hayat hepimizin isteğidir elbette. Neticede her insan para için çalışır,para için üretir.Bazılarımız para kazanma konusunda oldukça şanslı ve de başarılıdır. Para, lüks hayat ve kişisel başarı hikayeleri içeren, tüm zamanların en iyi para filmlerini sizler için derledik.Para filmlerinin hikayelerini de yazımızda bulabilirsiniz. Hepinize bol paralı ve başarı dolu bir hayat dileriz. Tüm Zamanların En İyi Para Filmleri listemize YORUM yapabilir yahut EMOJİ ile tepki verebilirsiniz.Bu arada listemize benzeyen Borsa Filmleri listemiz de dikkatinizi çekebilir.

  Para Filmleri

   

  20. Cosmopolis – 2012

  Cosmopolis
  Yönetmen: David Cronenberg
  Zengin bir adam olan Eric Porker’ ın tüm hayatı bir günde değişecek, beklemediği olaylarla karşılaşacaktır. 109 dakika süren dram türündeki bu sürükleyici filmi mutlaka izlemelisiniz.

  19. Wall Street2,Money Never Sleeps – Borsa 2, Para Asla Uyumaz – 2010

  Wall Street2,Money Never Sleeps
  Yönetmen: Oliver Stone
  Borsa filminin 23 yıl aradan sonra devam filmi olarak karşımıza çıkmaktadır. Başrolde Michael Douglas oynamaktadır. Canlandırdığı karakter Gekko, yıllar sonra ceza  evinden çıkar. Fakat kızı kendisiyle konuşmamakta ve görüşmek istememektedir. Gekko, hem kızıyla barışmak hem de ekonomi piyasalarını sallamak için geri dönmektedir. Muhteşem bir film, ısrarla izleyiniz.

  18. Assault on Wall Street – Borsaya Saldırı – 2012

  Assault on Wall Street
  Yönetmen: Uwe Boll
  2012 Kanada yapımlı filmin başrollerinde Dominic Purcell, Natassia Malthe, Edward Furlong gibi oyuncular oynamaktadır. Newyork’ ta zengin ve rahat bir hayat yaşarken bir anda başlayan maddi sorunlar yüzünden tüm varlığını kaybeder ve karısının da onu terk etmesiyle hayatı alt üst olur. Kendisini bu duruma düşürenlerden hesap sorma vakti gelmiştir. 98 dakika süren film suç ve gerilim ağırlıklı bir konuya sahiptir.

  17. Arbitrage – Entrika – 2012

  Arbitrage
  Yönetmen: Nicholas Jarecki
  Richard Gere, Susan Sarandon, Tim Roth gibi oyuncuların yer aldığı sürükleyici bir filmdir. Robert Miller büyük işler başarmış, varlıklı bir adamdır. Fakat hilelerle başarıları birbirine karıştırmaktan uzak duramamıştır. Ve bir gün şirketini satmaya karar vermektedir. Yaptığı ufak bir hatadan dolayı tüm serveti ve mal varlığı tehlikeye düşmektedir.

  16. In Time – Zamana Karşı – 2011

  In Time
  Yönetmen: Andrew Niccol
  2011 ABD yapımı olan filmde, Will Salas işlemediği halde cinayetle suçlanmaktadır. Filmde 25 yaşından sonra fiziksel anlamda yaşlanmanın olmadığı bir dünyanın var olduğu, paranın ve gücün zamana eşit değerde olduğu anlatılmaktadır. Zenginler ve yoksullar, insan için her şey yalnızca zamandır. Zaman varsa zengin ve ölümsüz olabilirsin. 109 dakika süren filmin başrolünde Justin Timberlake oynamaktadır.

  15. The Bank – Banka: Kelebek Etkisi – 2001

  the bank 2001
  Yönetmen: Robert Connolly
  Avusturya yapımı gerilim türünde bir filmdir. Başrolde David Wenham’ ın oynadığı filmde, tarihin borsa çöküşlerini inceleyen Jim Doyle’ nin kendince bazı teknikler oluşturarak bu çöküşleri öngörecek programlar tasarlaması anlatılır. Jim Doyle bir matematik dehasıdır ve çok önemli buluşlara imza atmaktadır. İzlemeniz gereken bir film olduğunu hatırlatalım.

  14. 21 Blackjack – 2008

  21 Blackjack
  Yönetmen: Robert Luketic
  122 dakika süren bu muhteşem film bir ABD yapımıdır. MIT’ de okuyan Ben Campbell, okuduğu okulun taksitlerini ödeyebilmek amacıyla kumara başvurmaktadır. Altı arkadaşıyla birlikte kumarda adeta uzmanlaşan Ben, Las Vegas’ ın yolunu tutacaktır. Oldukça tehlikeli bir sürecin onları beklediklerinden habersizdirler.

  13. Runner Runner – Büyük Kumar – 2013

  Runner Runne
  Yönetmen: Brad Furman
  Princeton’ da matematik bölümü okuyan Richie Furst, zeki bir öğrenci olmasına rağmen ihtiyacı olan bursu alabilecek başarıyı yakalayamamıştır. 60.000 dolarlık öğrenim harcını bir hafta içerisinde bulması gerekmektedir. Online poker oynanan yasadışı kumar sitesinde bulur kendisini. Önceleri başarılı olsa da , sonrasında tüm parasını kaybeder ve macera başlar. Keyifle izlenebilecek para filmlerinden bir tanesidir.

  12. Boiler Room – Kazan Dairesi – 2000

  Boiler Room
  Yönetmen: Ben Younger
  Kendisine ait ufak bir kumarhanesi olan Seth Davis’ e borsa şirketlerinde çalışması için teklif gelmektedir. Teklifi kabul eden Seth, çok para kazanmakta,zengin bir hayatın içinde kendisini bulmaktadır. Fakat , tüm hayatını alt üst edecek korkunç bir gerçek onu beklemektedir. İzlenmesi gereken muhteşem bir filmdir.

  11. The Drop – Kirli Para – 2014

  The Drop
  Yönetmen: Michael R. Roskom
  Eski bir suçlu olan Bob Saginowski barda içki satarak hayatını sürdürmeye çalışır. Bu bar aslında gizli bir suç merkezi, kara para aklama yeridir. Bob ve kuzeni işlettikleri bardaki tüm bu olanlardan haberdardırlar.Fakat, olanlara göz yumarlar.Bob’ un bir gün çöplüğe atılmış pitbull cinsi köpek yavrusunu alıp eve götürmesiyle macera başlayacaktır. Bob ve kuzeni Marv için para ve güç adına büyük bir mücadele ve kovalamaca başlayacaktır.

  10. Too Big To Fail – Büyük Başarısızlık – 2012

  Too Big To Fail
  Yönetmen: Curtis Hanson
  ABD Maliye Bakanı Henry Paulson, ülkesindeki krizin ve yavaş yavaş çöküşe gidişin farkındadır. Ülkeyi bu krizden kurtarmak için bir çözüm yolu aramaktadır. Fakat, işler her gün daha da kötüye doğru gitmektedir. Global krizi konu alan televizyon filminde Henry Paulson’ un verdiği mücadele izlemeye değer.

  9. Limitless – Limit Yok – 2011

  Limitless
  Yönetmen: Neil Burger
  Başrollerinde Bradley Cooper, Abbie Cornish ve Robert De Niro’ nun oynadığı film, konusunu Alan Glynn’ın yazdığı Dark Fields’ ten almaktadır. Sadece bir hap ile tüm hayatı bir anda değişen Eddie isimli yazarın öyküsünü anlatmaktadır. Bu hap sayesinde akıla ve paraya kavuşsa da bir zaman sonra emeksiz ve bedelsiz, sonsuz bir güce sahip olmanın mümkün olmadığını öğrenmektedir.

  8. Barbarians at The Gate – Kapıdaki Barbarlar – 1993

  Barbarians at The Gate
  Yönetmen: Gleen Jordan
  1980 lerde, herkesin büyük vurgunlar yaptığı dönemde Johnson, Nabisco’nun tüm şirket hisselerini alıp şirketin tek sahibi olmaya karar verir ve olaylar burada başlar. 107 dakika süren film oldukça sürükleyici ve etkileyicidir.

  7. Trading Places – Ticaret Yerleri – 1983

  Trading Places
  Yönetmen: John Landis
  Müzikleriyle Oscar’ a aday olan komedi filmidir. Birbirinin zıttı iki karakter olan Murphy ve Dan Aykroyd, düşmanlarından intikam almak için birleşirler.

  6. Social Network – Sosyal Ağ – 2010

  Social Network
  Yönetmen: David Fincher
  Facebook’ un kurucusu, Harward Üniversitesi öğrencisi ve bilgisayar programcısı olan Mark Zuckerberg’ in yaşam öyküsü ve Facebook’ un kurulum süreci hakkında bilgiler verilmektedir. Filmin başrol oyuncuları Justin Timberlake, Andrew Garfield, Jesse Eisenberg, Malese Jow ve Branda Song’ tur. 3 Oscar ödülü alan ABD yapımlı filmi izlemenizi hayalleriniz ve başarılarınız için şiddetle tavsiye ediyoruz.

  5. The Pursuit of Happiness – Umudunu Kaybetme – 2006

  The Pursuit of Happiness
  Yönetmen: Gabriele Muccino
  2006 ABD yapımı olan filmde, Chris Gardnier, iyi kalpli, çalışkan, zeki bir aile babasıdır. Ancak maddi olanakları kısıtlıdır. Karısı bu duruma dayanamayıp bir gün Gardnier’i terk eder. Oğluyla yalnız kalan Gardnier’ ın başına gelenler bunlarla sınırlı değildir. Oturdukları evden de atılırlar. Sokaklarda ve düşkünler evinde kalmaya kadar gider hayatları. Will Smith ve gerçek hayatta da oğlu olan Jaden Smith’ in başrollerini aldığı bu filmi izledikten sonra hayata bakış açınız değişecek.

  4. Catch Me if You Can – Sıkıysa Yakala – 2002

  Catch Me if You Can
  Yönetmen: Steven Spielberg
  Başrollerini Leonarda DiCaprio ve Tom Hanks’ in paylaştığı bu muhteşem filmde, dolandırıcı olan Abagnale’nin hayatı anlatılmaktadır. Her kılıkta karşımızı çıkan Abagnale son derece usta bir dolandırıcıdır ve FBI tarafından arananlar listesindedir. Milyon dolarlık soygunlara imza atmaktadır. Heyecan ve keyifle izleyebileceğiniz bir film olduğunu söyleyebiliriz.

  3. Million Dollar Baby – Milyonluk Bebek – 2004

  Million Dollar Baby
  Yönetmen: Clint Eastwood
  En iyi filmler arasında olan filmde Clint Eastwood, Hilory Swark ve Morgan Freeman gibi usta oyuncular başrolü paylaşmaktadır. Franke isimli antrenör, tüm hayatını boksa adamış bir antrenördür. Fakat, yaşlandıkça kendine kapanan bir insan olup, herkesten uzakta yaşamayı tercih etmiştir. Çok sevdiği kızından ayrılması da onu bu yalnızlığa iten bir diğer sebeptir. Bir gün spor salonuna azimli Maggie gelir. Frankie istemeden de olsa Maggie’ nin bitmeyen azmine yenik düşerek onu çalıştırmaya başlar. Tam bir azim ve başarı öyküsü, kesinlikle izlemelisiniz.

  2. Inside Job – İç İşler – 2010

  Inside Job
  Yönetmen: Charles Fergusan
  Dünyayı ekonomik anlamda sarsan ve etkisi hala devam eden 2008 ekonomik krizinin, perde arkasındaki gerçekleri filme konu oluyor. Filmi izlerken siyasetin ne kadar yozlaşmışlığını, açgözlülüğü ve sömürünün en çıplak halini görüyorsunuz. Belgesel – Suç özelliğinde olan film 105 dakika sürüyor.

  1. The Wolf of Wall Street – Para Avcısı – 2013

  The Wolf of Wall Street
  Yönetmen: Martin Scarsese
  Leonardo DiCaprio’ nun başrol oyunculuğu yaptığı bir filmdir. Zengin insanları dolandırarak para sahibi olan Jordan Belfort, para hırsı yüzünden hayatını mahvedecektir. Uyuşturucu, kadınlar ve kötü bir yaşam onu beklemektedir. Film süresi 180 dakikadır. Leonarda DiCaprio’ nun Altın Küre ödülüne sahip olmasını sağlayan filmdir.

  En İyi Para Filmleri listemize YORUM yaparak sizde favori para filminizi bizimle paylaşabilirsiniz.

  BİR YORUM YAZIN
  ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

  Henüz yorum yapılmamış.