Tüm Zamanların En İyi Para Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

20 para ile alakalı filmden oluşan Para Filmleri listemize hoş geldiniz. Rahat bir yaşam ve para sıkıntısı olmayan bir hayat hepimizin isteğidir elbette. Neticede her insan para için çalışır,para için üretir.Bazılarımız para kazanma konusunda oldukça şanslı ve de başarılıdır. Para, lüks hayat ve kişisel başarı hikayeleri içeren, tüm zamanların en iyi para filmlerini sizler için derledik.Para filmlerinin hikayelerini de yazımızda bulabilirsiniz. Hepinize bol paralı ve başarı dolu bir hayat dileriz. Tüm Zamanların En İyi Para Filmleri listemize YORUM yapabilir yahut EMOJİ ile tepki verebilirsiniz.Bu arada listemize benzeyen Borsa Filmleri listemiz de dikkatinizi çekebilir.

Para Filmleri

 

20. Cosmopolis – 2012

Cosmopolis
Yönetmen: David Cronenberg
Zengin bir adam olan Eric Porker’ ın tüm hayatı bir günde değişecek, beklemediği olaylarla karşılaşacaktır. 109 dakika süren dram türündeki bu sürükleyici filmi mutlaka izlemelisiniz.

19. Wall Street2,Money Never Sleeps – Borsa 2, Para Asla Uyumaz – 2010

Wall Street2,Money Never Sleeps
Yönetmen: Oliver Stone
Borsa filminin 23 yıl aradan sonra devam filmi olarak karşımıza çıkmaktadır. Başrolde Michael Douglas oynamaktadır. Canlandırdığı karakter Gekko, yıllar sonra ceza  evinden çıkar. Fakat kızı kendisiyle konuşmamakta ve görüşmek istememektedir. Gekko, hem kızıyla barışmak hem de ekonomi piyasalarını sallamak için geri dönmektedir. Muhteşem bir film, ısrarla izleyiniz.

18. Assault on Wall Street – Borsaya Saldırı – 2012

Assault on Wall Street
Yönetmen: Uwe Boll
2012 Kanada yapımlı filmin başrollerinde Dominic Purcell, Natassia Malthe, Edward Furlong gibi oyuncular oynamaktadır. Newyork’ ta zengin ve rahat bir hayat yaşarken bir anda başlayan maddi sorunlar yüzünden tüm varlığını kaybeder ve karısının da onu terk etmesiyle hayatı alt üst olur. Kendisini bu duruma düşürenlerden hesap sorma vakti gelmiştir. 98 dakika süren film suç ve gerilim ağırlıklı bir konuya sahiptir.

17. Arbitrage – Entrika – 2012

Arbitrage
Yönetmen: Nicholas Jarecki
Richard Gere, Susan Sarandon, Tim Roth gibi oyuncuların yer aldığı sürükleyici bir filmdir. Robert Miller büyük işler başarmış, varlıklı bir adamdır. Fakat hilelerle başarıları birbirine karıştırmaktan uzak duramamıştır. Ve bir gün şirketini satmaya karar vermektedir. Yaptığı ufak bir hatadan dolayı tüm serveti ve mal varlığı tehlikeye düşmektedir.

16. In Time – Zamana Karşı – 2011

In Time
Yönetmen: Andrew Niccol
2011 ABD yapımı olan filmde, Will Salas işlemediği halde cinayetle suçlanmaktadır. Filmde 25 yaşından sonra fiziksel anlamda yaşlanmanın olmadığı bir dünyanın var olduğu, paranın ve gücün zamana eşit değerde olduğu anlatılmaktadır. Zenginler ve yoksullar, insan için her şey yalnızca zamandır. Zaman varsa zengin ve ölümsüz olabilirsin. 109 dakika süren filmin başrolünde Justin Timberlake oynamaktadır.

15. The Bank – Banka: Kelebek Etkisi – 2001

the bank 2001
Yönetmen: Robert Connolly
Avusturya yapımı gerilim türünde bir filmdir. Başrolde David Wenham’ ın oynadığı filmde, tarihin borsa çöküşlerini inceleyen Jim Doyle’ nin kendince bazı teknikler oluşturarak bu çöküşleri öngörecek programlar tasarlaması anlatılır. Jim Doyle bir matematik dehasıdır ve çok önemli buluşlara imza atmaktadır. İzlemeniz gereken bir film olduğunu hatırlatalım.

14. 21 Blackjack – 2008

21 Blackjack
Yönetmen: Robert Luketic
122 dakika süren bu muhteşem film bir ABD yapımıdır. MIT’ de okuyan Ben Campbell, okuduğu okulun taksitlerini ödeyebilmek amacıyla kumara başvurmaktadır. Altı arkadaşıyla birlikte kumarda adeta uzmanlaşan Ben, Las Vegas’ ın yolunu tutacaktır. Oldukça tehlikeli bir sürecin onları beklediklerinden habersizdirler.

13. Runner Runner – Büyük Kumar – 2013

Runner Runne
Yönetmen: Brad Furman
Princeton’ da matematik bölümü okuyan Richie Furst, zeki bir öğrenci olmasına rağmen ihtiyacı olan bursu alabilecek başarıyı yakalayamamıştır. 60.000 dolarlık öğrenim harcını bir hafta içerisinde bulması gerekmektedir. Online poker oynanan yasadışı kumar sitesinde bulur kendisini. Önceleri başarılı olsa da , sonrasında tüm parasını kaybeder ve macera başlar. Keyifle izlenebilecek para filmlerinden bir tanesidir.

12. Boiler Room – Kazan Dairesi – 2000

Boiler Room
Yönetmen: Ben Younger
Kendisine ait ufak bir kumarhanesi olan Seth Davis’ e borsa şirketlerinde çalışması için teklif gelmektedir. Teklifi kabul eden Seth, çok para kazanmakta,zengin bir hayatın içinde kendisini bulmaktadır. Fakat , tüm hayatını alt üst edecek korkunç bir gerçek onu beklemektedir. İzlenmesi gereken muhteşem bir filmdir.

11. The Drop – Kirli Para – 2014

The Drop
Yönetmen: Michael R. Roskom
Eski bir suçlu olan Bob Saginowski barda içki satarak hayatını sürdürmeye çalışır. Bu bar aslında gizli bir suç merkezi, kara para aklama yeridir. Bob ve kuzeni işlettikleri bardaki tüm bu olanlardan haberdardırlar.Fakat, olanlara göz yumarlar.Bob’ un bir gün çöplüğe atılmış pitbull cinsi köpek yavrusunu alıp eve götürmesiyle macera başlayacaktır. Bob ve kuzeni Marv için para ve güç adına büyük bir mücadele ve kovalamaca başlayacaktır.

10. Too Big To Fail – Büyük Başarısızlık – 2012

Too Big To Fail
Yönetmen: Curtis Hanson
ABD Maliye Bakanı Henry Paulson, ülkesindeki krizin ve yavaş yavaş çöküşe gidişin farkındadır. Ülkeyi bu krizden kurtarmak için bir çözüm yolu aramaktadır. Fakat, işler her gün daha da kötüye doğru gitmektedir. Global krizi konu alan televizyon filminde Henry Paulson’ un verdiği mücadele izlemeye değer.

9. Limitless – Limit Yok – 2011

Limitless
Yönetmen: Neil Burger
Başrollerinde Bradley Cooper, Abbie Cornish ve Robert De Niro’ nun oynadığı film, konusunu Alan Glynn’ın yazdığı Dark Fields’ ten almaktadır. Sadece bir hap ile tüm hayatı bir anda değişen Eddie isimli yazarın öyküsünü anlatmaktadır. Bu hap sayesinde akıla ve paraya kavuşsa da bir zaman sonra emeksiz ve bedelsiz, sonsuz bir güce sahip olmanın mümkün olmadığını öğrenmektedir.

8. Barbarians at The Gate – Kapıdaki Barbarlar – 1993

Barbarians at The Gate
Yönetmen: Gleen Jordan
1980 lerde, herkesin büyük vurgunlar yaptığı dönemde Johnson, Nabisco’nun tüm şirket hisselerini alıp şirketin tek sahibi olmaya karar verir ve olaylar burada başlar. 107 dakika süren film oldukça sürükleyici ve etkileyicidir.

7. Trading Places – Ticaret Yerleri – 1983

Trading Places
Yönetmen: John Landis
Müzikleriyle Oscar’ a aday olan komedi filmidir. Birbirinin zıttı iki karakter olan Murphy ve Dan Aykroyd, düşmanlarından intikam almak için birleşirler.

6. Social Network – Sosyal Ağ – 2010

Social Network
Yönetmen: David Fincher
Facebook’ un kurucusu, Harward Üniversitesi öğrencisi ve bilgisayar programcısı olan Mark Zuckerberg’ in yaşam öyküsü ve Facebook’ un kurulum süreci hakkında bilgiler verilmektedir. Filmin başrol oyuncuları Justin Timberlake, Andrew Garfield, Jesse Eisenberg, Malese Jow ve Branda Song’ tur. 3 Oscar ödülü alan ABD yapımlı filmi izlemenizi hayalleriniz ve başarılarınız için şiddetle tavsiye ediyoruz.

5. The Pursuit of Happiness – Umudunu Kaybetme – 2006

The Pursuit of Happiness
Yönetmen: Gabriele Muccino
2006 ABD yapımı olan filmde, Chris Gardnier, iyi kalpli, çalışkan, zeki bir aile babasıdır. Ancak maddi olanakları kısıtlıdır. Karısı bu duruma dayanamayıp bir gün Gardnier’i terk eder. Oğluyla yalnız kalan Gardnier’ ın başına gelenler bunlarla sınırlı değildir. Oturdukları evden de atılırlar. Sokaklarda ve düşkünler evinde kalmaya kadar gider hayatları. Will Smith ve gerçek hayatta da oğlu olan Jaden Smith’ in başrollerini aldığı bu filmi izledikten sonra hayata bakış açınız değişecek.

4. Catch Me if You Can – Sıkıysa Yakala – 2002

Catch Me if You Can
Yönetmen: Steven Spielberg
Başrollerini Leonarda DiCaprio ve Tom Hanks’ in paylaştığı bu muhteşem filmde, dolandırıcı olan Abagnale’nin hayatı anlatılmaktadır. Her kılıkta karşımızı çıkan Abagnale son derece usta bir dolandırıcıdır ve FBI tarafından arananlar listesindedir. Milyon dolarlık soygunlara imza atmaktadır. Heyecan ve keyifle izleyebileceğiniz bir film olduğunu söyleyebiliriz.

3. Million Dollar Baby – Milyonluk Bebek – 2004

Million Dollar Baby
Yönetmen: Clint Eastwood
En iyi filmler arasında olan filmde Clint Eastwood, Hilory Swark ve Morgan Freeman gibi usta oyuncular başrolü paylaşmaktadır. Franke isimli antrenör, tüm hayatını boksa adamış bir antrenördür. Fakat, yaşlandıkça kendine kapanan bir insan olup, herkesten uzakta yaşamayı tercih etmiştir. Çok sevdiği kızından ayrılması da onu bu yalnızlığa iten bir diğer sebeptir. Bir gün spor salonuna azimli Maggie gelir. Frankie istemeden de olsa Maggie’ nin bitmeyen azmine yenik düşerek onu çalıştırmaya başlar. Tam bir azim ve başarı öyküsü, kesinlikle izlemelisiniz.

2. Inside Job – İç İşler – 2010

Inside Job
Yönetmen: Charles Fergusan
Dünyayı ekonomik anlamda sarsan ve etkisi hala devam eden 2008 ekonomik krizinin, perde arkasındaki gerçekleri filme konu oluyor. Filmi izlerken siyasetin ne kadar yozlaşmışlığını, açgözlülüğü ve sömürünün en çıplak halini görüyorsunuz. Belgesel – Suç özelliğinde olan film 105 dakika sürüyor.

1. The Wolf of Wall Street – Para Avcısı – 2013

The Wolf of Wall Street
Yönetmen: Martin Scarsese
Leonardo DiCaprio’ nun başrol oyunculuğu yaptığı bir filmdir. Zengin insanları dolandırarak para sahibi olan Jordan Belfort, para hırsı yüzünden hayatını mahvedecektir. Uyuşturucu, kadınlar ve kötü bir yaşam onu beklemektedir. Film süresi 180 dakikadır. Leonarda DiCaprio’ nun Altın Küre ödülüne sahip olmasını sağlayan filmdir.

En İyi Para Filmleri listemize YORUM yaparak sizde favori para filminizi bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *