Paramparça Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Paramparça oyuncuları ve konusu bakımından Türk dizi tarihinin en iyi yapımlarından birisidir. Paramparça dizisi, 1 Aralık 2014 tarihinde ilk bölümü ile Star TV ekranlarında yayın hayatına başlamıştır. Yapımcılığını Endemol Shine Türkiye’nin üstlendiği Paramparça Konusu ve Oyuncuları ile kısa zamanda seyircinin beğenisini kazanmış,  3. Sezonu ile Star TV ekranlarında ilgiyle izlenmektedir.

Paramparça dizisinin konusunu, reyting rekorları kıran Binbir gece dizisinin senaristi Yıldız Tunç kaleme almıştır. Dizinin Yönetmen koltuğunda ise birçok yapımdan tanıdığımız Altan Dönmez oturmaktadır. Paramparça dizisinin oyuncu kadrosunda yakından tanıdığımız isimler vardır. Dizinin bu kadar tutulması oyuncu kadrosunun ve konusunun kaliteli olmasındandır. Peki, Paramparça  Konusu ve Oyuncuları kimler?


Paramparça oyuncu kadrosunda; Erkan Petekkaya, Ebru Özkan, Leyla Tanlar, Alina Boz, Burak Tozkoparan, Nursel Köse, Cihan Canova, Tolga Tekin, Ahu Yağtu, Barış Falay, Hümeyra, Mine Tugay, Ceyhun Mengiroğlu, Nurgül Yeşilçay, Sinem Öztürk Uslu gibi başarılı oyuncular yer almaktadır. Pazartesi günleri saat 20.00 da ekrana gelen dizinin yeni bölümü merakla beklenmektedir. Paramparça Konusu dram türünde olup, şu an 90 bölümü geride bırakmıştır.

Ailece izlenebilecek bir dizi olan paramparça konusu ile dram severler için tercih edilebilir iyi dizilerdendir. Gülseren karakterine hayat veren Nurgül Yeşilçay 51. Bölümde vurularak diziye veda etmiştir. 51. Bölüme kadar ana karakterlerden birisi olan Gülseren’in diziye veda etmesine rağmen, paramparça dizisi izleyici sayısından bir şey kaybetmemiştir. 3 sezondur devam etmekte olan paramparça dizisi, Star TV ekranlarında ilk gün ki heyecanı ile yayın hayatına uzun süre devam edeceğe benziyor.

Paramparça Dizisinin Konusu

Paramparça Dizisi Konusu ve Oyuncuları
Paramparça Dizisi Konusu ve Oyuncuları

 

Paramparça, dizisinde Cihan karakterine Erken Petekkaya, Gülseren karakterine ise Nurgül Yeşilçay hayat vermiştir. Gülseren dizide 32 yaşında cesur, çalışkan ve onurlu bir kadın rolü ile karşımıza çıkmaktadır. Cihan ise İstanbul’da birçok restaurant ve kafe zincirinin sahibi zengin, karizmatik bir işadamını canlandırmaktadır. Gülseren perdeci, pastane ve çeyizcide kısa süreli çalışan, mütevazı hayat süren bir kadındır.

Bir gün kader onu Cihan ile karşılaştırır. Bu karşılaşmadan sonra Gülseren ve Cihan’ın hayatı tamamen değişmiştir. İkili birbirleri sımsıkıya bağlı bir aşkla vurulmuşlardır. Gülseren yıllar sonra bir adama karşı yoğun duygular beslemiştir. İkisi de evli olan Gülseren ve Cihan’ın birbirlerinden uzak durmaları ne kadar zor ise kavuşmaları da o kadar imkânsız görünmektedir.

Bir kaza sonucu Gülseren ve Cihan’ın çocukları hastanede karışmış ve kader onları hiç olmadık zamanda buluşturmuştur. Birbirlerinden çok farklı hayatları olan bu iki ailenin bireyleri şimdi aynı hayatlara ve hayallere gebe kalmışlardır. Gülseren görümcesiyle yaşarken aynı zamanda 14 yaşındaki kızını hayata hazırlamaya çalışan cesur bir kadındır. Almanya da olan eşinden boşanma eşiğinde olan Gülseren nerden bilebilirdi ki karşısın bir gün Cihan çıksın.

Cihan da aslında evlidir ve 2 tane çocuğu vardır, ama özel hayatında her şey yolunda gitmemektedir. Cihan aradığı mutluluğu çocuklarının annesinde bulamamıştır. Gülseren ile tanıştıktan sonra Cihan’ın hayatı da tepetaklak olmuştur. Bir kaza sonucu bu iki aileyi yakınlaştıran kader çocukların hayatında tamamen tepetaklak etmiştir.
Dizide Gülseren karakteri 51. Bölümde vurularak bitirilmiştir.

Paramparça Dizisi Konusu ve Oyuncuları – Paramparça konusu yine de bitmemiş devam etmiştir. Paramparça konusu ile sadece bir karaktere bağlı değildir. Dizi şu an 90. Bölümü aşmıştır. Bunda dizinin kaliteli oyuncu kadrosu ve konusunun önemi çok büyüktür. Dizide Gülseren öldükten sonra Harun ve Dilara karakteri daha çok ön plana çıkmaya başlamıştır. Paramparça konusu il dram türünde dizi sevenleri tam olarak doyurmaktadır.

Ana karakterlerden Gülseren’in ölmesine rağmen dizi izlenme payından hiç bir şey kaybetmemiş, her geçen gün izleyici tarafından daha fazla izlenmeye başlanmıştır. Harun karakteri Cihan’dan intikam almanın yollarını ararken aralarında büyük bir rekabet oluşur. Bu durum da diziye farklı bir heyecan katmaktadır.

Paramparça konusu ile entrika ve dram konusunda alanında adeta zirve yapmaktadır. Ozan ve Rahmi Bey karakterleri de dizide ön plana çıkmaya başlamış ve diziye farklı bir anlam katmıştır. Dram ve entrika sevenlerdenseniz Paramparça iddialı konusu ile tam size göre diyebiliriz.

Paramparça Oyuncuları

 

Cihan – Erkan Petekkaya:

Paramparça dizisinin en karizmatik karakterlerinden olan Cihan Gürpınar’ı, 1970 Elazığ doğumlu Erkan Petekkaya canlandırmaktadır. Başarılı oyuncuyu daha önce rol aldığı birçok diziden tanımaktayız. Paramparça oyuncularından Cihan Türkiye’nin en başarılı ve en zengin iş adamlarından biridir. Karakter olarak iyi kalpli, dürüst, sağduyulu birisidir. Hizmet sektöründe Restaurant ve kafe zincirleri vardır. Dilara adında güzel bir eşi, Ozan isminde oğlu ve Cansu isminde bir kızı vardır.

Ailesi ile birlikte yalıda yaşarlar. Cihan kendisini ailesinin mutluluğu için adamış bir babadır. Cihan eşi Dilara ile mutsuz bir evliliği olduğu için mutluluğu dışarıda aramaya başlar. Tam bu sırada kader karşısına Gülseren’i çıkartır. Eşinde bulamadığı aşkı gerçek aşkı Gülseren de bulur. Ne var ki gerçekler ortaya çıkar. Kızı Cansu’nun, Gülseren’in öz kızı olduğunu öğrenir. Gülseren’in vurulup ölmesi ile Cihan büyük bir üzüntüye boğulur. Eski bir dostu olan Harun da karşısına çıkınca Cihan için işler iyice karışık bir hal alır. Harun Cihan’ın eşi Dilara’ya âşıktır.

Cihan Gülseren’i kaybettikten sonra Harun’un üvey kuzeni Ayşe’de teselli bulur. Bir süre sonra Ayşe’de ölünce Cihan iyice kabuğuna çekilir. Cihan ailesini yeniden toparlayabilecek mi? Yeniden mutluluğu bulabilecek mi? Bunları ilerleyen bölümlerde hep birlikte göreceğiz.

Dilara – Ebru Özkan:

Paramparça oyuncularından Dilara karakterini Ebru Özkan canlandırmaktadır. Ebru Özkan 1978 Ankara doğumludur. Daha önce birçok dizide rol almıştır. Dilara’nın Ozan ve Cansu adında iki çocuğu vardır. Dilara güzel ve bakımlı bir kadındır. Aileden gelen bir zenginliği olduğu için iş dünyasında tanınan bir isimdir.

Cihan’ın şirketlerine de ortaktır. Çocuklarına karşı duyarlı ve iyi bir anne olmanın yerine, kimsesiz çocuklar vakfına başkan olmak en büyük idealidir. Bu sayede iş çevresinde takdir edilen bir kişi olacaktır. Dilara’nın evliliği yolunda gitmemektedir. Cihan ile birçok kez boşanma durumuna gelmişlerdir.

Harun – Barış Falay:

Balıkesir doğumlu 44 yaşındaki başarılı oyuncu Barış Falay daha önce birçok yapımda rol almıştır. Paramparça oyuncularından Barış Falay dizide Harun karakterine hayat verir. Harun kardeşinin intiharından Cihan’ı sorumlu tutar ve ondan intikam almanın peşindedir. Bunun içinde Cihan’a ve ailesine zarar vermek için maddi gücünü kullanır.

Cihan’ın babası Rahmi’yi borçlandırır. Cihan’ın kızının uygunsuz fotoğraflarının olduğu görüntü kayıtlarını ele geçirmiştir ve bunları zamanı geldiğinde şantaj amaçlı kullanmaktan çekinmez. Cihan’a karşı kızını kullanır. Harun aynı zamanda Cihan’ın eşi Dilara’ya âşıktır. Paramparça oyuncuları arasında en çok ilgi görenlerden birisidir.

Asuman – Mine Tugay:

Mine Tugay 1978 Konya doğumludur. Güzel oyuncu daha önce birçok dizide rol almış ve adından söz ettirmiştir. Başarılı oyuncu paramparça dizisinde karşımıza Asuman karakteriyle çıkmıştır. Asuman Dilara’nın kız kardeşidir. Annelerini kaybettikten sonra Asuman da İstanbul’a dönmüştür.

Dilara ile aralarında anlaşmazlıklar vardır. Asuman ablası ile hiç bir konuda anlaşamamakta, ablasını hiç sevmemektedir.

Özkan – Tolga Tekin:

Başarılı oyuncu Tolga Tekin 44 yaşında Ankara doğumludur. Dizide Özkan karakterine hayat vermektedir. Özkan Gülseren’in liseden sonra kaçarak evlendiği eşidir. Özkan hep kısa yoldan zengin olmanın peşinde koşan, sorumsuz bir karakterdir. Aynı zamanda Gülseren’i de birçok defa aldatmıştır.

Kızı Hazal henüz bebekken, Özkan Almanya’ya kaçmıştır. Almanya’da bir kadınla birlikte olup yasa dışı işlere karışmış ve hapse girmiştir. Gülseren Özkan ile boşanmak istese de hep kanuni engeller çıkmaktadır. Özkan Gülseren’i evliliğinde hiç mutlu edememiş, ona hep ıstırap ve acı yaratmıştır. Paramparça konusu içerisinde önemli bir rolü bulunmaktadır.

Keriman – Nursel Köse:

Nursel Köse 56 yaşında Malatya doğumlu birçok dizide rol almış başarılı bir oyuncudur. Paramparça oyuncularından Keriman karakterine hayat vermektedir. Keriman Gülseren’in eşi olan Özkan’ın ablasıdır.

Gülseren ile aynı evde yaşarlar. Gülseren’den hiç haz etmez, sürekli arkasından entrikalar çevirir. Yaşadıkları evde Gülseren’i göndermenin derdine düşüp, Gülseren’i huzursuz etmenin amacındadır. Kardeşi Özkan’ın kızı için gönderdiği paraları da habersizce kendisine harcayan kişiliksiz bir karakterdir. Paramparça oyuncuları arasında oldukça sevilmektedir.

Cansu – Leyla Tanlar:

Paramparça oyuncularından Leyla Tanlar dizide Cansu karakterini canlandırır. Cansu Cihan’ın 15 yaşında ki kızıdır. Karakter olarak sıcakkanlı, dürüst, çalışkan birisidir. Babası ile arası daha iyidir. Annesi Dilara’nın ilgisizliğinden dolayı Anne kavramına mesafelidir. Binicilik sporu ile uğraşır. Derslerinde de oldukça başarılıdır. Abisi Ozan ile araları çok iyidir. Paramparça konusu içerisinde en önemli role sahiptir.

Hazal – Alina Boz:

Paramparça oyuncuları arasında yer alan Alina Boz Paramparça dizisinde Hazal karakterini canlandırır. Hazal Gülseren’in 15 yaşında olan kızıdır. Babası Almanya’da olduğu için baba şefkatinden eksik kalmış, maddi zorluklar çekmiştir. Lüks ve iyi bir hayata özlem çekmiştir. Bu huyumdan dolayı yalan söylemeyi kendine huy edinmiştir. Özellikle annesi Gülseren’i kaybettikten sonra kötü huylarını değiştirmiş, Hazal daha aklı başında bir kız olmaya başlamıştır.

Ozan – Burak Tozkoparan:

Ozan Dilara ve Cihan çiftinin 18 yaşındaki oğludur. Ergenlik döneminde olduğu için anne ve babası ile problemlidir. Paramparça konusu içerisinde önemli bir rolü bulunmaktadır.

Rahmi – Civan Canova:

Rahmi Cihanın öz babasıdır. Evliliğinde ve iş hayatında başarısız bir adamdır. Son olarak Rusya’ya gitmiş ve bir sürü borç ile geri dönmüştür. Gelini Dilara ile bir olarak oğlu Cihan’ın arkasından sürekli iş çevirir. Paramparça oyuncuları arasında büyük önemi bulunmaktadır.

Gülseren – Nurgül Yeşilçay:

Gülseren 32 yaşında dürüst, çalışkan bir kadındır. Kızı Hazal ve görümcesi Keriman ile aynı evde yaşar. Cihan’ın karşısına çıkmasıyla Cihan’a âşık olur. Bu aşk onu birçok gerçekle yüzleştirir. Gülseren 51. Bölümde vurularak diziye veda etmiştir.

Paramparça Dizisi Detay:

Kanal: Star TV
Yönetmen: Altan Dönmez
Yapım Şirketi: Endemol Shine Türkiye
Senarist: Yıldız Tunç
Oyuncular: Erkan Petekkaya, Ebru Özkan, Leyla Tanlar, Alina Boz, Burak Tozkoparan, Nursel Köse, Cihan Canova, Tolga Tekin, Barış Falay, Mine Tugay, Nurgül Yeşilçay,
Tür: Dram/Aşk
Süre: 120-150 dakika arası

Paramparça Dizisi Tanıtım Fragmanı:

Paramparça Dizisi Konusu ve Oyuncuları bu şekildedir. Konu hakkındaki düşüncelerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *