Report

Description

Paris Whitney Hilton, Amerikalı sosyoelit, şarkıcı, aktris, model, moda tasarımcısı. Aynı zamanda da Hilton otellerinin varisidir. Paris Whitney Hilton, 17 Şubat 1981’de New York’ta Hilton ailesinde dünyaya geldi. 3 kardeşi vardır. İş adamı Rick Hilton’ın kızı ve otel patronu olan Conrad Hilton’un büyük torunudur. Paris, geniş Hilton otel ve gayrimenkul hanedanının mirasçısıdır.

Paris, lisenin ilk yılında Kaliforniya’da eğitim görmüş, diğer yıllarına ise New York’ta devam etmiştir. Üniversiteye gitmemiştir. İlk defa kamuoyunda görülmesi, New York sosyoelitlerinden olması ve en meşhur otel varislerden biri olmasıyla meydana gelmiştir. Kardeşiyle birlikte New York’ta sayısız partide görülmüş, tüm sosyoelit dergilerine çıkmıştır.

Yapımcılar muhtemelen Hilton’un şöhretine dayanan bazı model çalışmaları yaptı. Zırtapoz (2001), Wonderland (2003), Kedi (2003) ve konuk yıldız rolleri gibi filmlerde, televizyon reklamlarında, televizyon dizilerinde rol aldı. Hilton, müzik sektöründe bir oyuncu olmayı planladı, bir albüm kaydetti ve hatta kendi müzik etiketini çıkardı.

Paris Hilton Filmleri

 

10. National Lampoon’s Pledge This! – Söz Ver! – 2006 – IMDb: 1.9


South Beach Üniversitesi’nde güzel bir üniversite rehberi bulunmaktadır. Birinci sınıf kızları evinde kabul görmek ister. Bunların başından geçen olaylar anlatılır.

9. The Hottie And The Nottie – Seksi ve Çılgın – 2008 – IMDb: 1.9


Nate Cooper, çocukluk aşkı Cristabel Abbott’ı bulmak amacıyla Los Angeles’e taşınmaya karar verir. İlkokul yıllarından beri Cristabel ile sevgili olmak istemektedir ve bu sefer son derece kararlıdır. Bunun için de öncelikle Cristabel’in en yakın arkadaşı June Phigg’e bir erkek arkadaş bularak şansını artırmayı düşünür. Erkeklere fazla çekici gelmeyen June’a bir sevgili bulursa Cristabel ile daha da yakınlaşacağını düşünür. Fakat deyim yerindeyse deveye hendek atlatmak June’a bir sevgili bulmaktan daha kolaydır.

8. Bottoms Up – Aşağıdan Yukarıya! – 2006 – IMDb: 2.1


Owen Peedman, babasının küçük restoranını kurtarması için para kazanmasına yardım etmek için Los Angeles’a gelen bir barmendir. Owen, gay olan Earl amca ile çalışıyor ve kendisini Hollywood toplumuna entegre etmeye çalışıyordur. Burada Lisa Mancini ile tanışıyor. Owen, küçük bir şantaj ile Lisa’nın sahip olduğu hislerle uğraşırken Holywood’un yaşam biçimin de tadına bakıyor.

7. Dr. Seuss’ The Cat in the Hat – Kedi – 2003 – IMDb: 3.8


Condrad ve Sallly Walden iki kardeştir. Bunlar yağmurlu bir günde evde tek kalmışlardır. Canları aşırı derecede sıkılmışken evin içine aniden insan görünümlü bir kocaman kedi girer. Bu koca kedi, gecelerini oldukça eğlenceli hale getirmeye başlamıştır. Ama çocukların ailelerinin eve dönmelerine yakın bir zamanda olaylar iyice karışık hale gelmeye başlar.

6. An American Carol – Amerikan Carol – 2008 – IMDb: 4.3


Film yapımcısı Michael Malone (Michael Moore’un parodisi), aynı zamanda sol kanat aktivistidir. Amerika’nın geçmişi ile günümüzdeki halinin farklı olduğu gerekçesiyle 4 Temmuz kutlamalarının sonlandırılması için bir kampanya başlatır. Malone’un yeğeni ise Körfez Savaşı’nda Basra’da bulunun deniz kuvvetlerinde subaydır ve Malone bu sebepten ötürü yeğenini hor görmektedir. Bu olayın sonucunda George Washington, General Patton ve John F. Kennedy ‘nin hayaletleri tarafından ziyaret edilir. Bu hayaletler savaşın gerekli olduğunu Malone’a kanıtlamaya çalışırlar ve başarırlar. Malone, artık Amerika’yı seven ve özgürlüğünün tadını çıkaran biri olmuştur.

5. Pauly Shore is Dead – Pauly Shore Öldü – 2008 – IMDb: 4.5


Film komedyen Pauly Shore’un başından geçen olayları ve bu olaylar sonucunda ölümünü anlatmaktadır. Filmin senaryosunu, yapımcılığını ve yönetmenliğini Pauly Shore üstlenmiştir. Gerilim ve komedi karışımı film sinemalarda gösterime girmemiş onun yerine DVD olarak sunulmuştur.

4. House of Wax – Vampirler Evi – 2005 – IMDb: 5.3


Hafta sonu gezi için 6 arkadaş plan yaparlar ve Mumya evinde değişik olaylarla mücadele etmek zorunda kalırlar. Bu altı arkadaş kamp yapmaya karar verir. Kampta gizemli kamyoncuyla yaşadıkları küçük sürtüşme her şeyi daha esrarengiz hale getirmeye başlar. Ertesi sabah arabaları birileri tarafından bozulmuştur ve orada kalmamak için yöre halkından birine kendilerini yakındaki yerleşim yerine götürmesini isterler. Burada gezilebilecek tek yer Mumya Evidir. Evde canlı gibi görünen bal mumu heykeller bulunmaktadır. Gençler heykellerin gerçekçiliğinin ardındaki gizemi çözmeye başlarlar. Bu sırla birlikte çıldırmış bir katilin avı olduklarının farkına vardıklarında, ölüm kalım savaşının içine çoktan girmişlerdir.

3. Repo! The Genetic Opera – Repo! Genetik Opera – 2008 – IMDb: 6.7


Yakın gelecekte, yani 2056 yılında, salgın hastalıklar yüzünden insanlar organ bozuklukları görülmeye başlamıştır, insanlar perişan haldedirler. Böyle bir ortamda adeta kurtarıcı gibi ortaya çıkan bio teknoloji şirketi GeneCo ücret karşılığında insanlara organ nakli yapmaya başlar. Fakat bir sorun vardır, şirket ödemelerini geciktirenlerden nakil yapılan organları geri almaktadır. “Repo Man” adlı şirket elemanı ödemesini geciktiren bu kişileri bulup yakalamak için her an çalışmaktadır. İlaç ve ameliyat bağımlılarının bulunduğu, cinayetin yasalar tarafından onandığı bir dünyada genç bir kız, ailesinin sır dolu geçmişini bulmaya çalışırken bir yandan da kendi hastalığına çare aramaktadır. Kızın aradığı cevaplara ulaşabileceği adres ise herkesin beklediği “The Genetic Opera” organizasyonudur.

2. America the Beautiful – Amerika Güzel – 2007 – IMDb: 6.8


America the Beautiful, Darryl Roberts’ın yönettiği Amerika Birleşik Devletleri’nin imajını anlattığı 2007 yapımlı Amerikan belgesel filmidir. Film 1 Ağustos 2008’de sınırlı sayıda piyasaya sürülmüştür.

1. Sunset Strip – Günbatımı Şeridi – 2012 – IMDb: 6.9


Los Angeles’ın ünlü caddesi olan Sunset Bulvarını anlatan belgesel. Belgeselin yönetmen koltuğunda Hans Fjellestad oturmaktadır.

A comment on "Paris Hilton Filmleri"

  1. BEKİR says:

    “House of WaX” MUMYA EVİ DAHA MANTIKLI DURUR.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *