Penny Dreadful Dizisi Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Penny Dreadful, dram ve korku türünde bir dizidir. Showtime kanalında 2014 yılında gösterime giren dizi, pek çok efsanevi karakteri bir araya getirmektedir. John Logan’ın oluşturduğu ve senaryosunu yazdığı dizinin yapım aşamasındaki diğer isimler ise Pippa Harris ve Sam Mendes’dir. Dizinin üretimini Desert Wolf Production ile Neal Street Production ortaklaşa yapmıştır. Bölümleri 47 ile 60 dakika arası süren dizinin yapımcıları Morgan O’Sullivan ve James Flynn’dir. Dizi, İngiliz-Amerikan ortak yapımıdır ve İngiltere’de Sky Atlantic adlı kanalda gösterilmişti. 3 sezon ve toplamda 27 bölüm süren dizi büyük ilgi görmüştür.

penny-dreadful

Penny Dreadful ilk olarak 11 Mayıs 2014’te yayınlanmıştır. İlk sezonu 8 bölüm, ikinci sezonu ise gelen olumlu tepkiler sonrası 10 bölüm olarak çekilmiştir. Dizinin bu ikinci sezonu da beğenilince 9 bölümlük bir üçüncü ve son sezon yayına girmiştir. Prömiyer tarihi de 1 Mayıs 2016 olarak açıklanmıştı.

Penny Dreadful Dizisi Konusu:

penny-dreadful-konusu

Gerilim, dram ve korku türündeki Penny Dreadful; Dracula, Dorian Grey ve Dr.Frankenstein ve daha pek çok korku ile beslenen edebiyatın ünlü karakterlerini bir araya getirmiştir. Dizi 19.yüzyıl Viktorya döneminin Londra’sında geçen Penny Dreadful’da pek çok gerilim ve korku sahnesi yer alıyor.

penny-dreadful-poster

Dizinin ilk sezon konusu kızını arayan bir babanın üzerine kurulmuş şekilde gidiyordu. Dizi, kızını esrarengiz yeraltı varlıklarının kaçırdığı bir babanın, aralarında pek çok olayın geçtiği genç bir kadınla birlikte, kızını arama hikayesi olarak başladı. Ancak bölümler ilerledikçe hem bu genç kadının, hem onun tanıştığı, dizideki diğer karakterlerin esrarengiz ve korku dolu hikayelerini öğrenmeye başlıyorsunuz. Doğaüstü, esrarengiz ve mistik olayları sevenler için pek çok ilgi çekici sahnesi bulunan dizi, izleyenlerden olumlu tepkiler aldı.

Penny Dreadful Dizisi Oyuncuları:

penny-dreadful-oyunculari

 

Timothy Dalton, Reeve Carney, Eva Green, Billie Piper, Rory Kinnear, Helen Mccory, Danny Sapani, Josh Hartnett, Harry Treadaway ve Russell Beale’dir.

Penny Dreadful Dizisi Karakterleri:

Vanessa Ives:

penny-dreadful-vanessa-ives
Dizinin baş kahramanı olan Vanessa (Eva Green), aydınlığa çıkmak isteyen ama karanlık tarafın sürekli olarak baskısına maruz kalan genç bir kadındır. Dizi boyunca karanlık tarafa geçmemek için mücadele verir.

Sir Malcolm:

penny-dreadful-sir-malcolm
Vanessa ile aynı evde yaşayan bu adam, kızını arayan bir babadır. Dizi boyunca Vanessa ve diğerleri ile karanlık güçlerle mücadele halindedirler.

Ethan Chandler:

penny-dreadful-ethan-chandler
Dolunay çıktığında kurt adama dönüşen bu karakter, karanlık güçlerle verilen mücadelede Vanessa ile en fazla yakınlık kuran isimdir. ‘Tanrı’nın Kurdu’ olarak anılmaktadır.

Doktor Frankenstein:

penny-dreadful-doktor-frankenstein
Edebiyat dünyasından transfer edilen bu karakter, can verdiği varlıklar ile diziye renk katmaktadır. Kötülükle savaşta o da yerini almıştır.

Lily:

penny-dreadful-lily
Dr. Frankenstein’ın can verdiği biri olan Lilly, sonrasında onu terketmiş ve Dorian Grey ile birlikte bir dönem fenimizm peşinde koşmuştur.

Dorian Grey:

penny-dreadful-dorian-grey
Ölümsüzlüğü ile bilinen bu karakter, lüks içinde yaşamakta ve her türlü zevki tattıktan sonra yeni şeyler aramaktadır. Aradığını bir süre Lilly’de bulur.

Penny Dreadful Dizisi Teknik Detay:

Tür: Korku, Dram
Başlangıç: 11 Mayıs 2014
Bitiş: 2016
Kanal: Showtime
Sezon: 3
Bölüm: 27
IMDb: 8,3

Penny Dreadful Dizisi Fragmanı:

A comment on "Penny Dreadful Dizisi Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı"

  1. Semra Göklemez says:

    Penny Dreadful çok iyi dizi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *