Polisiye Dizi: Blue Bloods Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Amerikan polisiye ve hukuk dizisi olan Blue Bloods CBS kanalında yayınlanmaktadır.Dizideki ana karakter Frank Reagan, New York Polisinin üst düzey yöneticisidir. En büyük oğlu Danny ve küçük oğlu Jamie yine aynı yerde polistir. Kızı Erin ise bölge savcısının asistanıdır. Frank’ın yine polis olan ortanca oğlu Joe görev başında iken öldürülmüştür. Frank’in babası Henry de eski bir polistir.

Blue Bloods Konusu:

Henry ve Frank’ın eşleri ölmüştür. Erin boşanmıştır ve genç bir kızı vardır. Danny Linda isimli bir acil servis hemşiresi ile evlidir, iki çocukları vardır. Jamie bekardır ama partneri Eddie’ye karşı duyguları vardır. Reagan ailesinin her bir ferdi polis gücünün farklı kademelerini temsil etmektedir. Dizi içeriğinde her birinin hikayesi diğeri ile kesişmekte, ayrıca aile fertlerinin iş arkadaşlarının da öyküleri de anlatılmaktadır.

Dizideki Karakterler:

Frank Reagan:


Frank, Vietnam Savaşında Amerikan askeri olarak görev yaptıktan sonra New York polisinde devriye olarak işe başlamış, üç yıl sonra terfi almıştır. Yıllarca süren hizmeti sonunda polis teşkilatında en üst düzeye ulaşmıştır. Mary ile evliliğinden 5 çocukları olmuş, ilk çocukları bebekken ölmüştür. 3 oğlu polis olmuş ancak biri görev esnasında öldürülmüştür. Diğer ikisi polis teşkilatındaki görevlerine devam etmekte, kızı ise hukuk alanında çalışmaktadır.

Danny Reagan:


Frank Reagan’ın en büyük oğludur. Polis olan Frank, uzun yıllardır Linda ile evlidir. Jack ve Sean adlı iki oğlu vardır. Eski kafalı biridir. Çabuk parlayan yapısı ve işinde kullandığı sert yöntemler bazen başını derde sokmaktadır. Babası bu yüzden endişelenmektedir. İş arkadaşlarının profesyonellikten uzak davrandığını tespit ederse veya görevlerini gereği gibi yerine getirmediklerini görürse öfkelenmektedir.

Erin Reagan:


Erin, Frank Reagan’ın ikinci çocuğu ve New York Savcı Yardımcısıdır. Üç ağabeyi ile birlikte büyümüştür. Şu anda kız çocuk sahibi bekar bir annedir. Colombia Hukuk Fakültesini bitirmiştir. Birkaç ilişkisi olmuştur. Bölge savcısı ile bir flört yaşamış ancak patronu ile çıkmak sıkıntı yarattığı için ilişki ilerlememiştir. Erin görevi boyunca bir çok tehlike atlatmıştır. Bir seferinde babası Frank tarafından ölümden kurtarılmış, bir keresinde de ağabeyi Danny, Erin’i rehin alan suçluyu vurmuştur. Silah taşıma yetkisi vardır ve babalarına göre Danny ve Jamie’den daha iyi bir nişancıdır.

Jamie Reagan:


Harvard Hukuk mezunu Jamie, Frank’ın en küçük oğludur. Genç bir polistir. Babası ve ağabeyinin kariyerlerinde ileri olmasına rağmen kendisinin hala devriye olmasına içerlemektedir. Harvard’da okurken Sydney Davenport ilişkisi olmuş, nişanlanmış ancak Sydney, Jamie’nin polis olduktan bir kaç ay sonra O’nu terk etmiştir. Şu anda devriye partneri olan Eddie ile birbirlerinden hoşlanmaktadır.

Henry Reagan:


Frank’ın babası ve emekli polistir. Henry’nin İrlanda göçmeni olan babası da bir polistir. Henry 2.Dünya Savaşı esnasında Korede deniz kuvvetlerinde bulunmuştur. Torunu Danny gibi tutucudur. Eşi Betty 46 yıllık evlilikten sonra ölmüştür. Henry ve Betty’nin Frank doğmadan evvel ölen bir bebekleri daha olduğu ortaya çıkar, ancak bebek 18 aylıkken ölmüştür.

Teknik Detay :

Yapım Yılı: 2010
Tür: Polisiye Dram
IMDb: 7,5
Yayınlandığı Kanal : CBS
Senarist : Brian Burns, Daniel Truly
Süre : 45 dakika
Oyuncular: Donnie Wahlberg, Bridget Moynahan, Will Estes, Len Cariou, Tom Selleck

Blue Bloods Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *