Power Dizisi Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Starz’ın bize tanıttığı, 7 Haziran 2014’te çıkış yapan polisiye ve dram türündeki dizi; Power. Dizinin yapım ve senaryosunda yer alan isim ise Courtney Kemp Agboh. Dizinin şu ana kadar 3 sezonu yayınlanmıştır. 1. sezonda 8, 2. sezonda 10 ve 3. sezonda 10 olmak üzere toplam 28 bölüm bulunmaktadır. İzleyici kitlesi ile iyi bir başarı sağlayan dizi 7.4 IMDB puanına sahiptir.

Power Dizisi Konusu:

power-dizisi-konusu

Power dizisinin konusuna gelecek olursak, ana karakterimizde Ghost lakabı ile James St. Patrick yer alıyor. Dizinin olay örgüsü ise tamamen James’in hayatı üzerine kurulmuş. James, dışarıdan iş adamı gibi görünen fakat içeriğinde çeşitli birçok özellik barındıran bir karakter. Geceleri Truth adında bir gece kulübü işleten James, bilinmeyen yüzünü üyesi olduğu uyuşturucu şebekesinden alıyor. Yakın arkadaşı olan Tommy ile aynı zamanda iş ortağı olarak New York’un uyuşturucu dağıtımından sorumlu şebekesinde bulunuyor. Gece kulübünü kendine bir hayat garantisi gibi gören James, tek başına bu iki hayatı sürdürmeye çalışmaktadır. Bunu gayet iyi yürütürken verdiği bir karar üzerine kurduğu denge bozulacak ve işler sandığı kadar kolay olmayacaktır. James, artek sakin bir hayat isteyerek uyuşturucu şebekesinden ayrılmayı düşünürken bu fikri etrafındaki herkes tarafından tepki toplayacaktır. Starz tarafından 4. sezon onayını alan Power, izleyicileri yeni sezonun başlayacağı zamanı iple çekiyor diyebiliriz.

Power Dizisi Karakterleri ve Oyuncuları:

James St. Patrick (Omari Hardwick):

james-st-patrick
Dizimizin merkezinde yer alan isim. Daha çok Ghost lakabı ile biliniyor. Yakın arkadaşı ile birlikte uyuşturucu dağıtım şebekesinde yer alan Ghost, olayları çözmede kaba kuvvet aksine aklı ve mantığını kullanarak hareket ederek dikkat çekiyor.

Tommy Egan (Josephe Sikora):

tommy-egan
James’in çocukluk arkadaşı, aynı zamanda dizinin en kaba karakteridir. James’in uyuşturucu işiyle daha çok ilgilenmesini isteyen ve gece kulübünde olmasından hoşlanmayan iş ortağıdır.

Tasha St. Patrick (Naturi Naughton):

tasha-st-patrick
James’in eşi. James’in her şeyini bilmektedir. Kimi zaman fikir alışverişinde bulunurlar.

Angela Valdez (Lela Loren):

angela-valves
James’in çocukluk aşkıdır. Uzun yıllar önce çeşitli sebeplerle ayrılan çift uzun zaman sonra kulüpte karşılaşarak bir araya gelirler. Aralarında geçecekler ise merak konusu.

Holly (Lucy Walters):

holly
James’in sahibi olduğu gece kulübünde çalışan garson kız. Erkeklere güzel görünmekten çekinmeyen Holly, Tommy’nin fazlasıyla dikkatini çekiyor.

Kanan (50 Cent):

kanan
James ve Tommy’nin uyuşturucu işine girmesinde öncülük eden adam. İlk bölümlerde hapiste olacak, bunun sebebi ise daha sonra ortaya çıkacaktır.

Power Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *