Powerless Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

DC (Detective Comics) Çizgi Romanları, Amerika’nın en büyük, en eski ve en başarılı yayın şirketlerinden biridir. Süperman, Batman, Wonder Woman, The Flash, Aquaman gibi süper kahramanlar, Joker, Lex Luthor gibi kötü adamlar hep bu markanın ürünleridir. Tv ekranlarında halihazırda CW, The Flash, Arrow gibi dizilerle bulunan firma yeni bir dizi duyurusu yaptı. Bu defa daha önce yapmadıkları bir tür olan komedi tarzında yazılan bu dizinin pilot bölümü yayınlandığında oldukça beğenilmişti.

Powerless Konusu:

2017 yılı Şubat ayında yayına başlayacak olan Powerless, DC Evreninde geçmekte. Genel bir tanımla işyeri komedisi olarak tanımlanabilir. Bazıları Süper Kız ile Ofis dizilerinin bir karışımı olarak tarif etmekte. Göründüğü kadarıyla dizi, ortalama bir sitcom dan ziyade aksiyon ağırlıklı sahneler içerecek. Powerless, bir şehrin, vatandaşları ile onları koruyan ama etrafa son derece zarar veren süper kahramanları arasındaki ilişkiyi anlatıyor. Ben Queen’in NBC için yaptığı aksiyon komedi tarzında olan dizide ünlü Amerikalı şarkıcı oyuncu Vanessa Hudgens başrolde. Hudgens, Emily isimli genç bir sigortacıyı canlandıracak. Ancak Emily otomobil kazası, yangın , su baskını gibi sıradan konularda sigorta yapan biri değildir.

Powerless Dizisindeki Karakterler (Oyuncular):

Emily Locke:

Wayne Kurumu’nun iştiraki olan Wayne Güvenlik’te Araştırma ve Geliştirme Bölümü yöneticisidir. İşi, süper kahramanlar ve süper kötüler tarafından bir şekilde zarar gören kimselerin sigorta işlemleri ile ilgilenmektir. Emily işini çok sevmektedir çünkü insanlara yardım etme fırsatı bulmaktadır. Bir gün bu gerçeküstü karakterlerin birinin karşısına dikildiğinde kaza eseri O da kendi çapında bir “kahraman”a dönüşür. Normal sıradan hayatını sürdürürken, kahraman olmanın her zaman süper güçler gerektirmediğinin farkına varacaktır.

Jackie:

Emily’nin iş arkadaşıdır ve süper kahraman hayranıdır. O kadar ki iş yerindeki duvarını kaslı süper kahraman fotoğrafları ile donatmıştır. Patronları Del, Jackie’yi kendi asistanı pozisyonuna getirmiştir. Bir süre sonra patronun mantıksız talepleri karşısında pes etmeye başlayacaktır.

Teddy:

Emily’nin iş yerindeki en iyi arkadaşı ve sırdaşıdır.

Del Heller:

Yeni gelen patrondur. Kendisini zengin, üst düzey hatta fazla eğitim almış,dünyayı gezen avare olarak tanıtmaktadır. Del, güç gözünü kör etmiş felaket bir patron tiplemesidir.

Ron:

IT bölümündeki saf çocuktur. Diğer ofis arkadaşlarından farklı olarak, süper kahramanlara karşı çocukça bir merak beslemektedir.

Powerless Detay:

Yapım Yılı: 2017
Tür: Aksiyon Komedi
IMDb: Yayına başlamadığı için henüz belli değil
Yayınlandığı Kanal :NBC
Senarist : Ben Queen
Süre : 30 dakika
Oyuncular: Vanessa Hudgens, Danny Pudi, Alan Tudyk, Christina Kirk, Ron Funches

Powerless Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *