Poyraz Karayel Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Kanal D’nin sevilen dizisi Poyraz Karayel seyirci karşısına ilk defa 7 Ocak 2015’de çıktı. Yapımcılığını Limon film’in üstlendiği Poyraz Karayel dizisinin yönetmen koltuğunda ise Çağrı Vila Lostuvalı ve Osman Taşcı oturuyor. Senaryosunu Ethem Özışık’ın kaleme aldığı dizinin sürükleyici öyküsü sayesinde kısa sürede seyirci sayısı her geçen gün artmaktadır. Üç sezondur yayın hayatına devam eden başarılı dizi Poyraz Karayel Konusu ile olduğu kadar Poyraz Karayel Oyuncuları ile de dikkatleri üzerine çekiyor. Dizinin başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar paylaşıyor. Poyraz Karayel Oyuncuları arasında yer alan diğer isimler ise İlker Aksum, Funda Eryiğit, İdil Fırat, Ali İl, Celil Nalçakan, Hare Sürel, Ayda Aksel, Ece Özdikici, Cem Cücenoğlu, Ata Berk Mutlu, İsmail Düvenci, Emirhan Akbaba, Gülçin Hatıhan, Fatih Dönmez, Ozan Çolak. Poyraz Karayel dizisinin çekimleri İstanbul’da çekilmeye başlanmıştır ve hala da İstanbul’da devam etmektedir. Poyraz Karayel Konusu ile bütünleşmiş hale gelen dizi müziklerinin bestecisi ise başarılı müzisyen Alpay Göltekin’dir.

Poyraz Karayel Dizisi Konusu:

Polisiye, aşk, dram ve komedi sevenler için Poyraz Karayel Konusu ile tüm bu özellikleri bir arada bulunduruyor. Sıradan tek bir konu ile devam eden dizilerden sıkılanlar ve duygulanırken bir yandan da gülmek isteyenler için Poyraz Karayel mutlaka izlenmesi gereken bir dizi. Poyraz Karayel Oyuncuları ise sergiledikleri başarılı oyunculuk performansları ile diziye ayrı bir renk katıyorlar. Polis olarak görev yapan Ahmet Poyraz Karayel yanlış bir evlilik yapar. Karısı ile yaşadığı sorunları bir türlü aşamayan Poyraz Karayel ayrılık kararı alır ve eşinden boşanır. Eşi Poyraz Karayel’e oğlunu göstermez. Üstelik Poyraz Karayel’in eski eşinin babası Poyraz’a kızından ayrıldığı için bir tuzak kurar ve işinden atılmasına sebep olur.

Poyraz’ın eski amiri ise Poyraz’a gizli bir görev verir. Poyraz bu görevi başarı ile tamamlarsa yeniden polis olabilecek ve oğlunun velayetini alabilecektir. Poyraz’ın bu gizli görevi ise bir mafya babasının yanında işe girerek onu yakalatmaktır. Poyraz Karayel oğluna kavuşabilmek ve işine geri dönebilmek için bu teklifi kabul eder. Poyraz bu görevi yerine getirirken beklenmedik bir olay olur ve Poyraz Karayel, Ayşegül isimli bir genç kıza aşık olur. Fakat Poyraz’ın aşık olduğu Ayşegül suçlarını ortaya çıkartarak yakalatması gereken mafya babasının kızıdır. Poyraz ilk başta Ayşegül’ün kimin kızı olduğunu bilmemektedir. Ayşegül ile Poyraz sevgili olurlar ama gerçekler zamanla ortaya çıkar ve ortalık karışır. Ayşegül ile babasının arası bozuk olduğu için babası olanları ilk başta bilmez. Daha sonra ise Ayşegül’ün babası da kızının yanında çalışan Poyraz ile sevgili olduğunu öğrenir.

Poyraz Karayel Dizisi Karakterleri:

Ahmet Poyraz Karayel- İlker Kaleli:


3 yaşındayken kardeşi Meltem ile birlikte evlatlık verilen Ahmet Poyraz Karayel, babasının İsmail Karayel olduğunu sanarak büyümüştür. Tam adı Ahmet Poyraz Karayel’dir. Fakat kendisi Poyraz ismini kullanmaktadır. Başarılı bir polis olan Poyraz, eski eşinin babası tarafından iftiraya uğrayarak işinden atılır ve hapse düşer. Poyraz hapse girince oğlunun velayeti eski eşine verilir. Hapisten çıktıktan sonra oğlunu geri almak isteyen Poyraz yeniden kendini aklıyabilmek ve polis olabilmek için tehlikeli görevlerde yer alır. Dışarıdan görenler onu serseri birisi sansalarda aslında Poyraz çok iyi yürekli bir adam’dır.

Ayşegül Umman – Burçin Terzioğlu:


Mafya babası Bahri Umman’ın kızıdır. Ayşegül babasının karanlık işler ile uğraşmasından hoşlanmadığı için babası ile görüşmemektedir. Ayşegül erkek kardeşi Onur’un ölümünden de babasını sorumlu tutmaktadır. Babasına kızgınlığı nedeni ile Ayşegül, babasının soyadı olan Umman soyadını kullanmak yerine annesinin kızlık soyadını kullanmaktadır. Ayşegül özel bir hastanede kardiyolog olarak çalışmaktadır. Ayşegül dizinin ilerleyen bölümlerinde Poyraz Karayel karakterine aşık olur ve birbirlerine aşık bu ikili daha sonra sevgili olurlar.

Bahri Umman – Musa Uzunlar:


Aslen Mardinli olan Bahri Umman İstanbul’un tanınan mafya babalarından birisidir. Mafya dünyasında korkulan ve saygı duyulan bir karakter olan Bahri Umman’ın Ayşegül ve Sadreddin isminde iki çocuğu vardır.

Çınar Saygıner – İlker Aksum:


Çınar bir kaza sonucu tanıştığı Ayşegül’e aşık olmuştur. Ayşegül’e evlenme teklifi eder ve Ayşegül de bu teklifi kabul eder. Fakat Çınar yakında evleneceği Ayşegül’ün kendisini Poyraz karakteri ile aldattığını öğrenir. Ayşegül ve Poyraz’a karşı büyük bir kin besleyen Çınar, bu iki aşığı öldürmeye karar verir.

Meltem Karayel – Hare Sürel:


Meltem, Poyraz Karayel’in kız kardeşidir. Küçük yaşta evlatlık verilen Meltem bu gerçeği öğrendiğinde abisi ile birlik olarak gerçek babasını aramaya başlar.Meltem, Zülfikar isimli adamla aşk yaşamaktadır.

Sadreddin Umman – Ali İl:


Sadreddin, Bahri Umman’ın en büyük çocuğudur ve Ayşegül’ün abisidir. Şiddete aşırı eğilimli olan Sadreddin babasını sürekli olarak Poyraz’dan kıskanmaktadır ve Poyraz’a karşı kin duymaktadır. Songül ile evlidir. Karısının başka bir adamdan çocuğu olduğunu öğrenince karısı ile arası bozulur.

Mümtaz Tok – Murat Daltaban:

Mümtaz, Poyraz’ın polis olarak görev yaptığı zamanlarda amiridir. Poyraz’ın eski eşinin babası Ünal ile birlik olarak Poyraz’a tuzak kurar ve işten atılarak, hapse düşmesini sağlar. Mümtaz Poyraz hapisten çıktıktan sonra Poyraz’a gizli bir görev verir.

Sinan Karayel – Ataberk Mutlu:


Sinan, Poyraz’ın eski eşi Begün’den olan oğludur. Sinan ilkokula gitmektedir ve yaşına göre akıllı bir çocuktur. Annesi ile babasının ayrılmasından olumsuz olarak etkilenmektedir. Babasını çok özlemektedir ve Ayşegül ile de oldukça anlaşmaktadır.

Songül Umman – Ece Özdikici:


Mersinden İstanbul’a okumak için gelen Songül, Bahri Umman’ın oğlu Sadrettin ile tanışır ve evlenir. Kocasının kısır olduğunu öğrenen Songül başka bir erkekle ilişkiye girerek çocuk sahibi olmuştur. Çocuğun kocasından olmadığı ortaya çıkınca evden kovulmuştur.

Sema Koral – Emel Çölgeçen:


Sema karakteri Bahri Umman’ın avukatıdır. Ayrıca Bahri Umman’ın her işini yaptığı için onun sağ kolu olmuştur.

Ünsal Özbakan – Mustafa Alabora:


Poyraz Karayel’in eski kayınpederidir. Sinan’ın dedesidir. Kızından boşandığı için Poyrazdan nefret etmektedir. Güçlü bir iş adamı olan Mustafa Alabora, Poyraz’ın eski amiri ile iş birliği yaparak Poyraz’ın hayatını karartacak tuzaklar hazırlar.

Begüm Özbakan – Şebnem Hassanisoughi:


Ünlü gazete patronu Ünsal Özbakan’ın kızıdır. Begüm Sinan’ın annesidir. Poyraz Karayel ile evlidir fakat daha sonra alkolik olduğu için eşinden boşanmıştır. Yurt dışına giderek alkol tedavisi görmüştür.

Canan Özbakan- Müge Akyamaç:


Canan Özbakan, Ünsal Özbakan’ın karısı, Begüm ise annesidir. Canan, kızı Begümü ve torunu Sinan’a çok düşkündür. Eski damadı Poyraz’ı ise kızından ayrıldığı için hiç sevmemektedir.

Poyraz Karayel Dizisi Detay:

Kanal: Kanal D
Yönetmen: Çağrı Vila Lostuvalı, Osman Taşcı
Yapım Şirketi: Limon Yapım
Senarist: Ethem Özışık
Oyuncular: İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu, Musa Uzunlar, İlker Aksum, Funda Eryiğit, İdil Fırat, Ali İl, Celil Nalçakan, Hare Sürel, Ayda Aksel, Ece Özdikici, Cem Cücenoğlu, Ata Berk Mutlu, İsmail Düvenci, Emirhan Akbaba, Gülçin Hatıhan, Fatih Dönmez ve Ozan Çolak.
Tür: Polisiye, aşk, dram ve komedi
Süre: 150 dakika

Poyraz Karayel Dizisi Tanıtım Fragmanı:

A comment on "Poyraz Karayel Dizisi Konusu ve Oyuncuları"

  1. asdfg says:

    songül biriyle ilişkiye girerek çocuk sahibi olmadı başka yollarla çocuk sahbibi oldu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *