Recep İvedik 5 Filminin Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ünlü komedyen Şahan Gökbakar’ın yazmış olduğu sevilen film serisi Recep İvedik’e bir yenisi daha eklendi. Serinin 4. bölümü 21 Şubat 2014 de vizyona girmişti. Recep İvedik 4 filminin devamı olan Recep İvedik 5 filmi ise 16 Şubat 2017’de seyirci ile buluşacak. Şimdiye kadar ki yayınlanan bütün Recep İvedik serilerinde olduğu gibi Recep İvedik 5 filminde de Şahan Gökbakar başrolde oynayacak. Recep İvedik 5 de yer alan diğer başrol oyuncuları ise Orkan Varan, Çağlar Salman ve Deniz Ceylan. Filmin yönetmen koltuğunda ise Şahan Gökbakar’ın erkek kardeşi Togan Gökbakar yer alıyor. Recep İvedik 5 filminin sahneleri ise İstanbul ve çoğunlukla Antalya da çekildi. Filmin konusu gereği oyuncu kadrosunda bir çok sporcu rol aldı. Kafa dağıtmak isteyenler için biçilmiş kaftan olan bu bol kahkaha garantili film de rol alan figüran sayısı da bir hayli fazla. Recep İvedik 5 filminde görev alan sporcu sayısı 200, figüran sayısı ise 3 bin’dir. Şimdiye kadar yayınlanan Recep İvedik serisinin bütün filmlerin de olduğu gibi Recep İvedik 5’in de gişe rekorları kırması bekleniyor. Recep İvedik 5 filmini izlerken Recep İvedik karakterini canlandıran başarılı komedyen Şahan Gökbakar’ı bir çok sporcu kimliği ile görme şansını yakalayacaksınız.

Recep İvedik 5 Filminin Konusu:

Sevilen karakter Recep İvedik serinin sonuncu filminde karşımıza bir kamyon şoförü olarak çıkmakta. Recep İvedik’in aynı mahalle de oturduğu yakın arkadaşı İsmet vefat edince Recep İvedik, arkadaşının ailesini taziye ziyaretine gider. Arkadaşı İsmet’in karısının ve çocuklarının çok üzgün ve çaresiz olduğunu farke den Recep İvedik ölen arkadaşına karşı kendisini sorumlu hisseder ve onlara yardım etme kararı alır. İsmet’in ölmeden önce yapması gereken bir görevi vardır. Recep İvedik arkadaşının yarım kalan bu son görevini yerine getirmek için tüm sorumluluğu üstlenir. İsmet’in yapması gereken bu son görev milli takım sporcularını yurt dışında yapılacak olan bir spor organizasyonuna götürmektir. Fakat Recep İvedik bu son görevi pek anlamadan yola çıkar durumu fark ettiğinde ise her şey için artık çok geçtir. Recep İvedik yolculuk yaparken acıkmaya başlayan genç sporculara karınlarını doyurmaları için kuru fasulye yapar. Kuru fasulyeyi yiyen sporcular kısa süre sonra rahatsızlanmaya başlarlar. Sporcuların gıda zehirlenmesi yaşadığını fark eden ekip başkanı müsabakalardan çekilmek zorunda kalır. Bu konu da kendisini sorumlu hisseden Recep İvedik ise ekip başkanının almış olduğu bu karar üzerine kendisini kafile başkanı ilan eder ve kendisi gibi kamyon şoförlüğü yapan arkadaşlarından bir ekip oluşturarak spor müsabakalarına hazırlamaya başlar. Kendilerini hiç bilmedikleri bir dünyanın içinde bulan Recep İvedik ve arkadaşları müsabakaları kazanabilmek için bir çok komik maceraya yelken açar. Kamyon şoförlerinden oluşan bu yeni ekip hayatlarında daha önce hiç spor yapmayan kişilerden oluşmaktadır. Bir çok spor dalında yarışa girecek olan bu acemi sporcu ekibi kendi kurallarına göre yarışlara katılarak ortalığı birbirine katarlar. Recep İvedik karakteri de kamyoncu arkadaşları gibi güreşten atletizime, atletizimden yüzmeye kadar bir çok çeşitli spor dalında yarışa katılır.

Recep İvedik 5 Filminin Oyuncuları / Karakterleri:

 

Recep İvedik:

Şahan Gökbakar’ın hayat verdiği Recep İvedik karakteri, kamyon şoförlüğü yaparak geçimini sağlamaktadır. Mahalle arkadaşı İsmet’in ölmesi üzerine onun son görevini yerine getirmeye çalışırken kendisini bir çok macera için de bulur. Sert bir karaktere sahip olan Recep İvedik sinirli olduğu kadar da komik bir çok huya sahiptir. Recep İvedik’in etrafına karşı sergilemiş olduğu agresif tavırlardan dolayı kimse ona bulaşmak istemez.

Kamyoncu:

Murat Bölücek’in canlandırmış olduğu kamyoncu karakteri Recep İvedik’in yakın iş arkadaşlarından birisidir. Recep İvedik ile çok iyi anlaşır ve kendisini ona yakın hisseder. Arkadaşının yardım isteği üzerine kendisini bir anda spor müsabakalarının içinde bulur. Hayatında hiç spor yapmamış bir karakter olan kamyoncu Recep İvedik tarafından yarışlara hazırlanır daha doğrusu hazırlanmaya çalışır.

Akif:

Mille takım da yer alan sporcular arasında yer alan Akif, Recep İvedik’in tuhaf hareketlerinden nasibini alan bir gençtir. Recep İvedik ile sonu belli olmayan bir maceraya çıkan Akif’in başı bir türlü beladan kurtulmaz. Komik bir genç olan Akif karakterine can veren oyuncu ise Orkan Varan’dır.

Doktor:

Spor müsabakalarına hazırlanan sporcuların sağlık sorunları ile yakından ilgilenir. Her hangi bir sağlık şikayeti olan ondan yardım ister. Babacan tavırları ile dikkat çeken doktor karakterini ise usta oyuncu Murat Ormıyak canlandırmaktadır. Milli sporcular rahatsızlandıkların da doktordan yardım beklemektedirler fakat sporculara gıda zehirlenmesi teşhisi koyan doktor onların yarışamayacaklarını kesin bir dil ile belirtir.

Takım Menajeri:

Milli takımın menajerliğini yapmakta olan karaktere can veren oyuncu ise Deniz Ceylan’dır. Takım menajeri Recep İvedik’in takım başkanlığını üstlenmesi ile bir çok zor duruma düşer. Recep İvedik’e karşı gelmeye çalıştığı bir çok konu olsa bile sözünü bu agresif adama bir türlü geçiremez. Recep İvedik yüzünden sık sık zor duruma düşer. Milli takım menajeri sakin bir karaktere sahip olmasına rağmen Recep İvedik onu bile yaptığı hareketler ile çileden çıkartabilmeyi başarmaktadır.

Kamyoncu Beton Adem:

Recep İvedik 5 filminde kamyoncu beton Adem karakterini 1981 doğumlu Hüseyin Baycur canlandırmaktadır.Recep İvedik beton Adem’i arar ve zor durumda olduğunu söyler.Beton adem ve arkadaşları Recep İvedik’e yardım etmeye giderler ve kendilerini olimpiyatlarda bulurlar.

Recep İvedik 5 Filmi Detay:

Yönetmen: Togan Gökbakar
Yapımcı: Çamaşırhane Film
Senarist: Şahan Gökbakar, Togan Gökbakar
Oyuncular: Şahan Gökbakar, Çağlar Salman, Orkan Varan, Deniz Ceylan, Murat Bölücek, Murat Ormıyak,Hüseyin Baycur
Görüntü Yönetmeni: Gerard Simon
Dağıtıcı Firma: Mars Dağıtım
Tür: Komedi
Ülke: Türkiye

Recep İvedik 5 Filmi Tanıtım Fragmanı:

4 comments on "Recep İvedik 5 Filminin Konusu ve Oyuncuları"

 1. nurr says:

  Recep İvedik 5 diğer serilerinden daha güzel ben çok beğendim İnşallah daha çok beğenen olur ve sizden istediğim bir şey var ki tüm kadronun Yani bütün oyuncuların resmini ve kim olduklarını yazar mısınız

 2. Eray says:

  Cok güzel film tavsiye ederim

 3. Anonymous says:

  Recep İvedik 5 komedi dolu gerçekten 🙂

 4. Abdullah yunus says:

  Komedi denince tabikide Recep ivedik 5 ve diğer serileri..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *