Reign Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Netflix arşivinde 4 sezonuna ulaşabileceğiniz The Reign dizisi, tarihi ögeleri drama türünde işleyen başarılı yapımlardan bir tanesidir. Hikayesi ile dikkat çeken Reign dizisinin yapımcılığı Laurie Mccarthy ve Stephanie Sengupta tarafından yürütüldü. Brad Silberling’in yönetmen koltuğunda yer aldığı Reign dizisi, Mary Stuart’ın hayatına dair hiç bilinmeyen dokunuşları ile göze çarpıyor.

Reign Dizisi Konusu

Dizinin temelinde İskoçya kraliçesi I. Mary’nin iktidara yükselme sürecinde yaşanan entrikalar ile taht kavgaları bulunuyor. Hikayesi ile izleyenlerde ilgi uyandıran dizide Mary’nin cinsel ve siyasi sırlarıyla kraliyet sarayındaki iktidarı eline alma mücadelesi anlatılıyor. Kraliçe Mary, Reign dizisi için ana karakter olmasının yanı sıra bu karakterin işlenişi; bir kadın olarak gücü elde tutmanın ve aşk hayatındaki kararların yaşama yön vermesinin önemine vurgu yapıyor.

Mary Stuart, 6 günlükken babasının ölümüyle birlikte İskoçya Kraliçesi unvanına kavuşmuştur. Suikast ihtimaline karşı Fransa’ya gönderilmiş ve çocukluğunu bu sarayda geçirmiştir. Mary’nin iktidarı ele geçirme ihtimali Fransa’da soruna neden olmaya başlayınca 6 yaşına gelen küçük kız İskoçya’da bir manastıra gönderilir. 15 yaşına kadar bu manastırda kalan Mary, İskoçya’nın stratejik aile birliğinin kurulması için Fransa kralının oğlu ile nişanlandırılır. Reign Francis karakteri, Mary ile çok iyi anlaşmasına rağmen yalnızca stratejik olduğu için bu evliliğin gerçekleşmesini istemez. Kralın gayrimeşru oğlu Bash’ın Mary ile yakınlaşması işleri iyice karıştırır.

Reign Dizisi Karakterleri / Oyuncuları

Mary Stuart – Adelaide Kane

Mary, kendisini öldürmeye çalışanların farkına varan ve iktidar gücünü elinde tutmaya çalışan güçlü bir kraliçedir. Kalbinin ve halkının istekleri arasındaki dengeyi ayarlamaya çalışan zeki bir kadındır.

Adelaide Kane, 9 Ağustos 1990 tarihinde Claremont şehrinde doğmuştur. Kane; Teen Wolf, Arınma Gecesi, Neighbours, Acquainted, Pretty Tough ve Goats gibi yapımlarda rol almıştır.

Sebastian Bash – Torrance Coombs

Bash, Fransa kralının evlilik dışı ilişki yaşadığı Diana’dan olan gayrimeşru oğludur. Taht sırası aynı yaşta olmalarına rağmen Prens Francis’tedir. Ancak başta kral olmak üzere herkes Bash’ı resmi prensten daha çok sever.

Torrance Coombs, 14 Haziran 1983’te Vancouver şehrinde doğmuştur. The Tudors ve Endgame’deki başarılı performansları ile göz dolduran Coombs, Still Star – Crossed, JPod ve Heartland gibi projelerde yer almıştır.

Francis – Toby Regbo

Francis, başta annesi olmak üzere herkes tarafından şımartılmış bir prenstir. Mary ile nişanlanmasına rağmen ne istediği tam olarak bilemeyen prens Francis’in sarayda birden fazla gönül ilişkisi olmuştur.

Toby Regbo, 18 Ekim 1991 yılında Londra’da doğmuştur. Bilim kurgu ve dram türündeki Mr. Nobody filmindeki başarılı oyunculuğu ile göz dolduran başarılı oyuncu, çoğunlukla dönem dizilerinde seyirci ile buluşmuştur.

Kraliçe Catherine – Megan Follows

Fransa kralı ikinci Henry’in eşi ve çocuklarının annesidir. Kraliçenin sert görüntüsünün altında merhametli ve çocuklarına bağlı bir kadın yatar. En yakın yardımcısı kahin Nostradamus’un oğlunun, Francis için Mary’in kötülük getireceğini söylemesi nedeniyle türlü entrikalara başvurur.

Megan Follows, 14 Mart 1968’de Toronto’da dünyaya gelmiştir. World Without End projesi ile tanınan Follows, birçok iddialı yapımda yer almıştır. Termini Station, Under The Piano, Hockey Night, Lie To Me ve Christmas Child gibi dizi ve filmlerde sergilediği başarılı performanslar ile adından sıkça söz edilen bir oyuncu haline gelmiştir.

Kral Henry – Alan Van Sprang

Fransa’nın güce aşık olan ve delilikleri ile ünlenen kralıdır. Henry, gaddarlığı ve cesareti ile saraydaki herkese, hatta halkına bile korku salan bir hükümdardır. Stratejik ulus birleşimlerini sağlamak amacıyla oğulları için evlilikler planlanmıştır.

Alan Van Sprang, 19 Haziran 1971 yılında Calgary’de dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu The Best Years, Would Be Kings, Rush Of Fear, Carpool, Do or Die, Shutter, King, Evel Knievel ve Steal This Movie gibi projelerde rol almıştır.

Nostradamus – Rossif Sutherland

Nostradamus, geleceği görme yeteneğine sahip bir kahindir. Kraliçe Catherine’nin özel hizmetinde çalışır ve onun sağ koludur.

Rossif Sutherland, 25 Eylül 1978 yılında Vancouver’de doğmuştur. The Con Artist, Red Doors, Ben Reed Fish, Hellions gibi yapımlardaki performansları ile ön plana çıkmıştır.

Kenna – Caitlin Stasey

Kenna, Kral Henry’in resmi metresi olmak için çaba gösteren genç bir cariyedir. Mary’nin 4. nedimesi olan Kenna’nın hırsından gözü hiç kimseyi görmez.

Caitlin Stasey, 1 Mayıs 1990 yılında Melbourne’de doğmuştur. Please Like Me ve Neighbours yapımları ile popülerlik kazanmıştır.

Lola – Anna Popplewell

Lady Lola Flemming Narcisse, Mary’nin en yakın arkadaşı ve nedimelerinden biridir. Dürüstlüğü ile Mary’nin güvenin kazanan Lola, Mary’e hayatının en büyük ihanetini yaşatan kişidir.

Anna Popplewell, 16 Aralık 1988’de Londra’da doğmuştur. Narnia Günlükleri serisiyle tanınan oyuncu The Last Birthday, Daniel Deronda gibi projelerde yer almıştır.

Aylee – Jenessa Grant

Aylee, Mary’nin nedimelerinden biridir. İskoçya’nın tanınmış ailelerinden gelen Aylee, Nostradamus’un kendisi hakkındaki kehaneti ile şaşkına döner ve çok korkar. Kehanetten sonra Aylee ve çevresi için işler çığrından çıkar.

16 Aralık 1988 yılında Kanada’da doğan Jenessa Grant, Far Cry 5’teki Faith Seed karakterini canlandırmıştır.

Reign IMDb Puanı ve Yorumları

Kullanıcı yorumlarında tarihsel doğruluk kısmında eksikleri olduğu söylenen Reign dizisi IMDb’de 10 üzerinden 8 puanla olumlu değerlendirmeye tabi tutulmuştur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *