Riverdale Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Amerika’da gençlik draması türünden diziler özellikle son dönemlerde revaçtadır. Archie Comics karakterlerinden uyarlama olan Riverdale, bu dünyayı en iyi şekilde yansıtmaktadır. Archie Comics 1939 yılından beri çizgi roman dünyasında yer almaktadır. The Vampires Diaries, Smalville, Supernatural, Nikita gibi önemli yapımları izleyicilerle buluşturan The CW kanalında yayınlanmaya başlayan Riverdale konusu ve başarılı oyuncu seçimleriyle dikkat çekmektedir.

26 Ocak 2017 tarihinde gösterilmeye başlanan yapımın ilk sezonunda 7 bölüm geride kalmıştır. Yapım 2. sezon onayını almayı başarmıştır. İçeriğinde gizem öğelerini barındıran yapım, kısa sürede önemli bir kitleye hitap etmeyi başarmıştır. Başlangıcından kısa süre sonra yeni sezon onayı alması bu durumu ortaya koymaktadır. Özellikle ilk bölümün yakaladığı izlenme oranının ardından fazla izleyici kaybetmeden yoluna devam etmeyi başarmıştır.

Riverdale Konusu:

Riverdale konusu incelendiğinde olaylar küçük ama son derece ilginç bir kasabada geçmektedir. Sakin ve her şeyin sıradan göründüğü bu kasabaya özellikle dışarıdan gelenler farklı duygulara kapılmaktadır. Sürrealist bir grup gencin yaşadığı kasabada her şey oldukça şirin bir görüntüdedir. Ancak bu kasabada son derece karanlık ve gizemli olaylar yaşanmaktadır. Özellikle lise öğrencisi Jason Blossom’un nehirde boğulması ve cesedinin bulunamaması dikkatleri bu kasabaya toplamıştır. Yine de hayat sanki normal akışında devam etmektedir. Ancak bu durum kasabanın dışarıya verdiği görüntüyü yansıtmaktadır.

Yeni okul yılı başlamak üzereyken Veronica Lodge, New York’tan Riverdale kasabasına gelir. Veronica, annesi ve babasının karıştığı bir skandal yüzünden psikolojisi alt-üst olmuş şekilde bu kasabaya gelmiştir. Veronica burada popüler bir futbol oyuncusu olan ve müziğe ilgi duyan Archie ve mütevazi tavırlarıyla dikkat çeken Betty ile arkadaşlık kurar. Jughead’da bu fruba katılan son isim olacaktır. Bu grup bir araya geldikten sonra özellikle Jason Blossom’un ortadan kaybolmasını araştıracaktır. Araştırma yaptıkça birbirinden gizemli olaylar ortaya çıkacaktır. Yine de bu grubun geri adım atmaya niyeti yoktur.

Riverdale Oyuncuları:

Yeni gençlik draması Riverdale konusu kadar ekibiyle de dikkat çekmektedir. Riverdale oyuncuları şu şekildedir:

Archie Andrews:

Kasabanın dikkat çeken isimleri arasında yer alan Archie, futbol oynamaktadır. Bunun yanı sıra içindeki müzik tutkusunu keşfeden Archie, kasabadaki bazı kızların ilgi odağı olmuştur. Beste yapıp şarkı söylemek istese de futbolcu olmasını isteyen babası ile arasında denge kurmaya çalışmaktadır. Veronica’nın kasabaya gelişiyle birlikte kendine yeni bir arkadaş grubu bulan Archie için olaylar farklı boyut kazanacaktır. Archie Andrews karakterine 19 yaşındaki genç oyuncu K.J. Apa hayat vermektedir.

Veronica Lodge:

Kendine güvenen ve New York’tan kasabaya gelen Veronica Lodge, lise ikinci sınıf öğrencisidir. Ailesi yüzünden kasabaya gelen ve kendini yeniden keşfetmek isteyen Veronica’nın Archie ve Betty ile tanışması adeta hayatını değiştirecektir. Geldiği kasabada yaşanan gizemli olaylara ilgi duyan Veronica, bu yönde araştırmalara başlayacaktır. Veronica Lodge karakterine Camila Mendes hayat vermektedir.

Betty Coope:

Kasabanın en dikkat çekici kızlarından olan Betty Cooper, son derece zeki ve sağlıklı beslenen bir kızdır. Her zaman ailesi için mükemmel bir evlat olmak isteyen Betty, Archie’ye aşıktır. Ancak onun için asıl değişim Veronica ile olan tanışmasından sonra başlayacaktır. Betty Cooper karakterine Lili Reinhart hayat vermektedir.

Jughead Jones:

Archie’nin en yakın arkadaşı olan Jughead Jones önemli bir ikilem içine düşmüştür. Archie ile tartışma yaşayan Jones, buna rağmen iyi niyetinden bir şey kaybetmemiştir. Grubun önemli isimlerinden biri haline gelen Jughead Jones karakterine genç oyuncu Cole Sprouse hayat vermektedir. Riverdale oyuncuları arasında Marisol Nichols, Ashleigh Murray, Madcen Amick gibi isimler de yer almaktadır. Yardımcı karakterlerin seçimi ve olayların yansıtılma şekli de son derece iyidir.

Riverdale Detay:

Yapım Yılı: 2017
Tür: Gizem, Gençlik Draması
IMDb: 8.0/10
Yayınlandığı Kanal: The CW
Senarist: Roberto Aguirre-Sacasa
Süre: 40 Dakika
Oyuncular: K.J. Apa, Camila Mendes, Lili Reinhart, Cole Sprouse.

Riverdale Fragmanı:

A comment on "Riverdale Dizisi Konusu ve Oyuncuları"

  1. Mısafır says:

    Konusu hakkında tatmın olamadım bır takım olaylar gelısır vs. Yanı ılla seyredıcez anladım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *