Robert Downey Jr En İyi Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Robert Downey Jr. 4 Nisan 1965 yılında New York’ta doğan oyuncu Robert Downey Jr. Yahudi asıllı ABD’li yönetmen, yapımcı ve oyuncudur. Oscar ödüllerine de aday olan oyuncu BAFTA ve Altın Küre’nin de sahibidir. Bu listemizde oyuncu Robert Downey Jr. nin rol aldığı ve favori olan filmlerin listesini sizlerle paylaşacağız. Sizlerde Robert Downey Jr.’nin sizin için favori gördüğünüz dizi veya sinema filmini YORUM kısmını kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz. Oyuncunun 6 Mayıs 2016 tarihinde vizyona girmesi beklenen Captain America: Civil War filmi de merakla beklenmektedir. Özellikle Yenilmezler: Ultron Çağı, Yargıç ve Iron Man serileri ile ün kazanan Robert Downey Jr’nin işte En İyi Filmleri

Robert Downey Jr En İyi Filmleri Listesi

 

9. The Judge – Yargıç – 2014 – Imdb Puanı: 7,5

The Judge
Yönetmenliğini David Dobkin’in üstlendiği drama filmi Yargıç (The Judge) 18. Hollywood Film Ödülleri, 87. Akademi Ödülleri ve 72. Altın Küre Ödülleri olmak üzere birçok ödüle layık görülmüştür. Robert Downey Jr. Muhteşem oyunculuğu ile en iyi filmleri arasına girebilecek bir film. Yargıç filminin oyuncuları: Robert Downey, Jr, Robert Duvall, Vera Farmiga, Vincent D’Onofrio, Jeremy Strong, Dax Shepard

8. Due Date – Git Başımdan! – 2010 – Imdb Puanı: 6,6

Due Date
26 Kasım 2010 tarihinde vizyona giren ve yönetmenliğini Todd Phillips’in üstlendiği komedi filmidir.Filmde Robert Downey Jr., Zach Galifianakis, Michelle Monaghan, Juliette Lewis ve Jamie Foxx gibi oyuncular yer almaktadır.
8.A Guide to Recognizing Your Saints – Hayatındaki Azizleri Keşfetme Kılavuzu – 2006 – Imdb Puanı:7,1
Dram , Polisiye türündeki film 19 Ocak 2007 yapımıdır.Yönetmenliğini Dito Montiel’ın üstlendiği ABD filminin oyuncuları arasında Robert Downey Jr., Rosario Dawson, Shia LaBeouf gibi ismler yer almaktadır.

7. Only You – Çılgın Aşık ( Sadece Sen) – 1994 – Imdb Puanı:7,6

Only You
Yönetmenliğini Norman Jewison’ın üstlendiği Romantik Komedi türündeki filmde Bonnie Hunt, Marisa Tomei ve Robert Downey Jr. gibi oyuncular yer almaktadır. Filmin konusu ise İnsan ruh ikizini ararken hayatının aşkını arayan kişiler..

6. Chaplin – 1992 – Imdb Puanı:7,6

Chaplin
Charlie Chaplin’in hayatını konu alan ve 1992 yılı yapımı yapımcılığı ve yönetmenliğini Richard Attenborough’un üstlendiği filmin başrolünde Robert Downey Jr. yer almaktadır. Biyografi türündeki filmde Robert Downey Jr. Sessiz Sinema Filmi döneminin babası sayılan Charles Chaplin’i canlandırmaktadır.İngiltere , ABD , Fransa ve İtalya ortak yapımı olan filmde Robert Downey Jr., Geraldine Chaplin, Moira Kelly, Dan Aykroyd, Penelope Ann Miller ve Kevin Kline gibi oyuncular yer almaktadır.

5. Iron Man 1,2,3 Serisi – Demir Adam Serisi – 2008, 2010, 2013 – Imdb Puanı:7,9 / 7,1 / 7,3

Iron Man
Aksiyon, Bilimkurgu türündeki seri filminin birinci ve ikinci serisinin yönetmeni Jon Favreau dur. Robert Downey Jr. bu üç filmde de başrolde oynamaktadır. Iron Man 2008 yılında En İyi Bilim Kurgu Filmi Saturn Ödülünü alan bir yapımdır. Demir Adam isimli çizgi romanın beyazperde uyarlanan film serisinin oyuncuları da şu şekildedir;
Iron Man 1 Oyuncuları: Robert Downey Jr., Terrence Howard, Gwyneth Paltrow, Jeff Bridges
Iron Man 2 Oyuncuları: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Scarlett Johansson, Samuel L. Jackson, Mickey Rourke
Iron Man 3 Oyuncuları: Robert Downey, Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle, Guy Pearce, Ben Kingsley

4. Sherlock Holmes – 2009 – Imdb Puanı: 7,6

Sherlock Holmes - 2009
ABD , İngiltere , Avustralya 2009 yılı ortak yapımı aksiyon , macera ve polisiye yapımı Sherlock Holmes filmindeki dedektif karakterinin yaratıcısı Arthur Conan Doyle dir.Yönetmenliğini Guy Ritchie nin üstlendiği filmin oyuncuları ise Robert Downey Jr, Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, Kelly Reilly dır.

3. Sherlock Holmes: A Game of Shadows – Sherlock Holmes: Gölge Oyunları – 2011 – Imdb Puanı: 7,5

Sherlock Holmes
Yönetmenliğini Guy Ritchie’ın üstlendiği devam filmidir.Macera , Aksiyon , Polisiye türlerini içinde barındıran ABD yapımı filmde Robert Downey Jr., Jude Law, Rachel McAdams, Mark Strong, Kelly Reilly gibi oyuncular yer almaktadır.

2. Avengers: Age of Ultron – Yenilmezler 2 : Ultron Çağı – 2015 – Imdb Puanı: 8,00

Avengers Age of Ultron
Marvel Comics’ in çizgi romanından sinemaya uyarlanan ve 1 Mayıs 2015 tarihinde vizyona giren aksiyon,macera ve bilimkurgu ağırlıklı filmin yönetmen koltuğunda Joss Whedon oturmaktadır.Geniş oyuncu kadrosuna sahip filmde rol alan oyuncular ise şöyle; Robert Downey Jr., Chris Hemsworth, Mark Ruffalo, Chris Evans, Scarlett Johansson, Jeremy Renner.Tartışmasız puanlama sistemi Imdb ye göre ise film 213 bin kullanıcının oyu ile 8,00 almıştır.

1. The Avengers – Yenilmezler – 2012 – Imdb Puanı: 8,2

The Avengers

Marvel Studios tarafından yapılan ve dünyada en çok hâsılat getiren 3 film arasında yer alan Joss Whedon tarafından yönetilen film Imdb tarafından da 834 bin kişinin oyuyla 8,2 ye layık görülmüş bir filmdir. Aksiyon, Macera, Bilimkurgu öğelerini içinde barındıran bu fantastik filmde Robert Downey, Jr, Chris Evans, Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson ve Jeremy Renner gibi oyuncular rol almıştır.

Bonus: Pound – 1970 – Imdb Puanı:6,1

Pound – 1970

Günümüzün en büyük aktörlerinden “Robert Downey Jr”ün 5 yaşındaki halini gördünüz mü? İşte 1970 yapımı bu filmde de şahit olabileceğiniz gibi: “Bir zamanlar Robert Downey Jr da bir bebekti! Babası Robert Downey’in erken dönem filmlerinden biri olan Pound, sahipsiz hayvanların belediyece korunduğu yerden çıkarılma ücretinin ödenmesi vesilesi ile özgürlüğüne kavuşmayı bekleyen 18 sevimli köpeğin öyküsünü beyazperde’ye aktarıyor.

A comment on "Robert Downey Jr En İyi Filmleri"

  1. Melisa says:

    Bayılıyorum bu adamın filmlerine

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *