Rogue One: A Star Wars Story Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Tüm dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Star Wars serisi tüm hızıyla devam ediyor. Serinin devamı olan Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi 14 Aralık Çarşamba günü ülkemizde gösterime girecek. Yönetmenliğini Gareth Edwards’ın üstlendiği film, bünyesinde macera, fantastik ve aksiyon unsurlarını barındırmaktadır. 2 saat 15 dakika süreceği açıklanan yapımın senaryosunu George Lucas, Gary Whitta, John Knoll ve Chris Weitz kaleme almıştır. Yapımcılığı ise Kathleen Kennedy üstlenmiştir. Filmin orijinal ismi, Star Wars Anthology: Rogue One olarak belirtilmiştir.

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi Konusu:

Film, 1977 yılında gösterilen Yıldız Savaşları: Bölüm IV’te gerçekleşen olayların öncesine odaklanacak. Ara dönem filmlerinin ilki olarak lanse edilen yapım, bir grup kahramanın imkansız gibi görünen Ölüm Yıldızı planlarını çalma görevine odaklanacak. Beklenmedik şekilde bir araya gelen ve farklı özellikleri bulunan bu kahramanların ne kadar zor olsa da başarıya inanmaları ve plana sadık kalmaları anlatılıyor. Seriyi yakından takip eden izleyicilerin büyük bir merakla beklediği film, görsel efektleri ve sürükleyici yapısıyla dikkat çekecek gibi görünüyor. Basın gösterimlerinde olumlu eleştiriler alan yapım, Lucasfilm Ltd ve Walt Disney Company tarafından yapılmıştır. Ülkemizdeki dağıtımı ise UIP Türkiye firması üstlenmiştir.

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi Oyuncuları:

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi filminde şu önemli isimler kamera karşısına geçmiştir:

Jyn Erso (Felicity Jones):


Filmde Jyn Erso karakterine ünlü oyuncu Felicity Jones hayat veriyor. 33 yaşındaki İngiliz oyuncu daha önce Cehennem, Her Şeyin Teorisi, İnanılmaz Örümcek Adam 2, Fırtına, Canavarın Çağrısı, Rosaline gibi önemli yapımlarda rol almıştır. Performansıyla beğeni toplayan ünlü oyuncu, bu yapımda da dikkat çekici bir performansa imza atacaktır.

Kaptan Cassian Andor (Diego Luna):


Yapımda Kaptan Cassian Andor karakterine Meksikalı oyuncu Diego Luna hayat veriyor. Daha önce Karanlığa Geçiş, Son Vurgun, Elysium: Yeni Cennet, Kan Bağı, Hayat Kitabı, Terminal gibi önemli yapımlarda rol alan 36 yaşındaki oyuncu bu filmde de önemli oyunculuk sergileyecektir.

Orson Krennic (Ben Mendelsohn):


Filmde Orson Krennic karakterine Avustralyalı oyuncu Orson Krennic hayat vermektedir. 47 yaşındaki tecrübeli isim daha önce Kehanet, Hayvan Krallığı, Kara Şövalye Yükseliyor, Yüksek Risk, Babadan Oğula, Kayıp Nehir, Exodus: Tanrılar ve Krallar gibi önemli yapımlarda rol almış, performansıyla beğeni toplamıştır.

Galen Erso (Mads Mikkelsen):


Filmde Galen Erso karakterine ünlü oyuncu Mads Mikkelsen hayat vermektedir. Son dönemlerin aranılan oyuncularından olan Mikkelsen, özellikle Hannibal dizisindeki performansıyla beğeni toplamıştır. 51 yaşındaki Danimarkalı oyuncu Adalet İçin, İntikam, Onur Savaşı, Doktor Strange, Kral Arthur gibi önemli yapımlarda rol almıştır.

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi filminde ayrıca Forest Whitaker, Jiang Wen, Donnie Yen, Alan Tudyk, Riz Ahmed, Warwick Davis gibi önemli isimler de rol almıştır. Filmin gişe rakamları büyük bir merakla bekleniyor.

Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *