Tarihi Roma İmparatorluğu’nu Anlatan En İyi 10 Film

5.0/5 Votes: 1
Report

Description

Tarihi film sevenlerin dikkatini çekecek bir liste. Tarihi Roma İmparatorluğunu anlatan 10 Film listemize hoş geldiniz. Sizlerde YORUM kısmını kullanarak aklınıza gelen ve listemizde bulunmayan filmleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

10. Caligula – 1979 – IMDB: 5.2

Caligula
Roma İmparatorluğundaki sapıklıkları ve iktidar mücadelesi uğruna feda edilebilecek ahlak olgusunu irdeleyen 1979 yapımı filmin yönetmeni Tinto Brass.(Erotik bir filmdir)

9. The Eagle – Kartal – 2011 – IMDB: 6.2

The Eagle
İskoçya da kaybolan efsanevi Ninth savaşçılarının izini bulmak maksadı ile yola çıkan Marcus Aqulia’nın başından geçenleri konu edinen filmin yönetmen koltuğunda Kevin Mcdonald oturuyor.

8. Quo Vadis – 1951 – IMDB: 7.2

Quo Vadis
Nobel ödüllü yazar Henryk Sienkiewicz’ın aynı adlı romanından uyarlanan yapım Neron döneminde ilk Hıristiyanların gördüğü zulmü anlatmaktadır. Yönetmen Mervyn LeRoy.

7. Cleopatra – Kleopatra-1963 – IMDB: 7,0

Cleopatra
Tarihin gördüğü en muhteşem kadın karakterlerden birisi olan Kleopatranın hikâyesinin anlatıldığı film Roma İmparatorluğu’nun iktidar mücadelesi çevresinde gelişiyor.

6. Julius Caesar – Jül Sezar – 1953 – IMDB: 7.4

Jül Sezar
William Shakespeare’ın kitabının uyarlaması olan filmin yönetmeni Joseph L. Mankiewicz.

5. The Fall of Roman Empire – Roma Imparatorlugu’nun çöküsü – 1964 – IMDB: 6.7

The Fall of Roman Empire
Özgün senaryosunu Ben Barzman, Basilio Franchina ve Philip Yordan’ın birlikte yazdıkları filmi Anthony Mann yönetmiş.

4. Centurion – Son Savaşçı – 2010 – IMDB: 6.4

Centurion
Romanın İngiltere işgali sırasında Pict ırkının saldırısına maruz kalan ve bu ırkı yok etmek maksadı ile yola çıkan Quintus Dias’ın hikâyesini anlatan filmin yönetmeni Neill Marshall.

3. Ben Hur – 1959 – IMDB: 8,2

Ben Hur
Milattan önce 26 yılında yaşayan Ben Hur ile çocukluk arkadaşı Messela arasında geçen tartışmaya müteakip Ben Hur’un inanılmaz hayat hikâyesinin anlatıldığı film.

2. Spartacus – 1960 – IMDB: 8.0

Spartacus - 1960
Trakyalı bir köle ve gladyatör olan Spartaküs’ün tarihi hikâyesi. Bu kült filmin yönetmeni ise efsanevi yönetmen Stanley Kubrick.

1. Gladiator – 2000 – IMDB: 8.5

Gladiator - 2000
General Maximus’un Roma İmparatorluğu iktidar mücadelesi sırasında ailesinin yok edilmesi ve bir gladyatör olarak yeniden yükseliş hikâyesinin anlatıldığı filmin yönetmeni Ridley Scott.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *