Santa Clarita Diet Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dizi dünyasında efsane yapımlara imza atmayı başaran Netflix’ten bu kez komedi korku tarzında bir yapım ekranlara geldi. Santa Clarita konusu incelendiğinde yapımın farklı içeriğe sahip olduğu görülmektedir. Kara komedi adı verilen tarza sahip olan Santa Clarita Diet daha ilk bölümünden itibaren dikkat çekmiştir. Bir dizi düşünün ki insan etiyle beslenen zombiyi yüzünüzde tebessümle takip edeceksiniz. İlk bölümü 3 Şubat 2017 tarihinde ekranlara gelen yapımın ilk sezonundaki 10 bölüm hızlı bir şekilde yayınlanmıştır.

Santa Clarita Diet Konusu:

Önemli bir kitle tarafından takip edilen Santa Clarita Diet konusu incelendiğinde Sheila Hammond isminde bir kadının yaşayan ölü olması anlatılmaktadır. Sheila Hammond, ölü ama ölü olmayan yani hiçbir şey hissetmeyen biridir. En büyük yardımcısı ise kocası Joel Hammond’dır. Artık bu aile için en önemli amaç, ölümü hak eden kötü insanları öldürmek ve bu sayede Sheila’ya yemek bulmaktır. Bu noktadan sonra komediyle korkunun iç içe geçtiği bir hikaye izleyicileri beklemektedir. Özellikle Sheila’nın canı yemek istediğinde içinde bulunduğu durum komik anlar yaşanmasını sağlamaktadır.

Santa Clarite Diet konusu itibariyle farklı bir yapımdır. Gösterildiği günden itibaren özellikle sosyal medyada adından sıklıkla söz ettiren dizide zombi unsuru da dozunda kullanılmıştır. Kulağa ilginç gelen konusu ve komediyi başarıyla korkuyla birleştirmesiyle dikkat çeken dizide usta isimler kamera karşısına geçmiştir. Dizide uzun zamandır TV yapımlarında görmediğimiz Drew Barrymore karşımıza çıkmaktadır. Ona tecrübeli oyuncu Timothy Olyphant eşlik etmektedir. Dizinin yaratıcısı Victor Fresco’dur.

Santa Clarita Diet Karakterleri / Oyuncuları:

Santa Clarite Diet için ekran karşısına şu isimler geçmiştir:

Sheila Hammond:


Sheila, dizinin ana karakteri olarak karşımıza çıkmaktadır. Hayatta kalabilmek için insan etiyle beslenmesi gereken Sheila Hammond, her şey normal giderken birden insan eti yeme ihtiyacı hissetmeye başlamıştır. Bu noktadan sonra kendine hakim olamayan Sheila zombivari birine dönüşmeye başlamıştır. Böylece eşiyle birlikte ölmeyi hak ettiğini düşündükleri kötü kişileri öldürerek beslenmesini sağlamışlardır. Sheila Hammond karakterine 42 yaşındaki ünlü isim Drew Berrymore hayat vermektedir.

Joel Hammond:


Sheila’nın eşi olan Joel, çaresiz bir şekilde eşinin zombivari bir duruma gelmesini izlemiştir. Sonrasında eşini çok seven Joel, onun beslenmesi için kendi yöntemine başvurmuştur. Bu yöntem de ölümü hak eden kişileri öldürmek ve eşi Sheila’nın beslenmesini sağlamaktır. Bu uğurda engel tanımayan Joel, ailesini bir arada tutmak için çabalamaktadır. Joel Hammond karakterine 48 yaşındaki oyuncu Timothy Olyphant hayat vermektedir.

Santa Claria Diet için kameralar karşısına geçen diğer isimler ve rolleri şu şekildedir:

Abbya Hammond (Liv Hewson)

Eric Bernis (Skyler Gisondo)

Lisa Palmer (Mary Elizabeth Ellis)

Rick (Richard T. Jones)

Alondra (Joy Osmanski)

Loki Hayes (Deobia Oparei)

Santa Clarita Diet Detay:

Yapım Yılı: 2017
Tür: Komedi, Korku, Kara Komedi
IMDb: 7.9
Yayınlandığı Kanal: Netflix
Senarist: Victor Fresco, Chadd Gindin
Süre: 30 Dakika
Oyuncular: Drew Berrymore, Timothy Olyphant, Liv Hawson, Skyler Gisondo, Mary Elizabeth Ellis, Richard T. Jones, Joy Osmanski, Deobia Oparei

Santa Clarita Diet Tanıtım Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *