Birbirinden İyi Yabancı Savaş Dizileri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Savaş dizileri listesi ile karşınızdayız.Bu listemizde sadece 10 tana yabancı savaş dizisine yer verdik.Sizlerde yorum kısmını kullanarak listemizin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz.Sıralama dizilerin IMDb puanları göz önüne alınarak yapılmıştır.Listedeki filmleri oluştururken dizi izleme sitelerindeki kullanıcıların bu diziler hakkındaki yorumlarda dikkate alınarak temiz bir liste oluşturulmaya çalışılmıştır.

En İyi 10 Yabancı Savaş Dizisi Listesi

 

10. Legend Of The Seeker – Arayıcının Efsanesi – IMDb:7,7 – Yapım Yılı:2008/2010

Legend Of The Seeker
Yazar Terry Goodkd’in The Sword of Truth (Doğruluk Kılıcı) isimli kitabından uyarlanarak televizyon dizisi haline gelen dizi 2 sezon toplamda ise 44 bölüm sürmüştür.Kehanetler, büyücüler ve savaşın konu edildiği dizi gizemli bir dünyanın kapılarını açmaktadır.

9. Turn – IMDb:8,0 – Yapım Yılı:2014/2015

Turn dizi
Alexander Rose’un Washington Spies isimli kitabından uyarlanan dizi Amerika da ki ilk casusların hikayesini anlatmaktadır.Dram ve savaşın başarılı bir şekilde işlendi dizi 1778 Amerika’ bağımsızlık mücadelesini konu almaktadır. Jamie Bell, Seth Numrich, Daniel Henshall ve Heather Lind gibi oyuncuların rol aldığı tarihi savaş ve drama dizisi 2 sezon 20 bölümden oluşmaktadır.

8. The Pacific – IMDb:8,3 – Yapım Yılı:2014

The Pacific
2. Dünya Savaşının konu edildiği ve her bir bölümünün yaklaşık olarak bir saat süren mini dizi The Pacific savaş sahneleri ve savaş dizileri severler için kesinlikle izlenmesi gerekli bir yapımdır. Amerikan donanmasının piyade ordusunun Pasifik Cephesinde Japonyaya karşı vermiş olduğu mücadelenin anlatıldığı dizi de oyuncu olarak; James Badge Dale, Jon Seda ve Joseph Mazzello gibi isimler yer almaktadır.

7. Our World War – IMDb:8,4 – Yapım Yılı:2014

Our World War
Birinci Dünya savaşı yıllarının anlatıldığı dizinin psikolojik bir yanı da bulunmaktadır.3 Bölümden oluşan mini dizi toplamda 3 saat sürmektedir.Dizi savaşa katılmış askerlerin ifadelerine dayanılarak çekilmiş ve bir savaşta insanların nasıl etkilendiğini gözler önüne getirmiştir.2012 yılında BAFTA dan da ödül alan dizi savaş ve dram türündedir.Rob Townsend, Gerard Kearns ve Ross Armstrong gibi oyuncuların rol aldığı diziyi izlemenizi öneririz.

6. Vikings – IMDb:8,6 – Yapım Yılı:2013/?

Vikings
Kanada ve İrlanda ortak yapımı dizi tarihsel drama türündedir.İskandinav mitolojisinin içinize işleyeceği Vikings dizidi 3 sezon 29 bölümden oluşmaktadır.Travis Fimmel, Katheryn Winnick ve Clive Standen gibi isimlerin yer aldığı dizi 45 dakikadır.

5. Spartacus – Spartacus: Kan ve Kum – IMDb:8,6 – Yapım Yılı:2010/2013

Spartacus
3 Sezon 30 bölümden oluşan dizi destansı bir şekilde Roma’ya karşı ayaklanan köleleri konu etmektedir.Milattan Önce 73-71 yıllarının anlatıldığı tarihsel savaş dizisi Spartacus: Kan ve Kum başarılı bir dizidir.Andy Whitfield, Lucy Lawless, John Hannah, Peter Mensah ve Manu Bennett gibi oyuncuların rol aldığı dizi izleyicilerden tam not almıştır.

4. Generation Kill – IMDb:8,7 – Yapım Yılı:2008

Generation Kill
Irak Savaşı’nı konu alan dizi gazeteci yazar Evan Wright‘ın aynı isimli kitabından tv uyarlanmıştır.7 bölümden oluşan dizinin en büyük özelliği savaşı tüm çıplaklığı ile anlatmasıdır.Sivillerin savaştan nasıl etkilendiğini anlatan dram ve savaş türündeki dizinin oyuncu kadrosunda ise Alexander Skarsgård, James Ransone ve Lee Tergesen gibi isimler yer almaktadır.

3. Rome – IMDb:8,9 – Yapım Yılı:2005/2007

Rome
Golden Globe ve Emmy Ödülleri de dahil birçok ödüle aday gösterilen dizi 2 sezon ve toplamda 22 bölüm sürmüştür.MÖ 49 yılında Julius Caesar komutasındaki Roma İmparatorluğu’nun Galya’da ve Mısır’daki mücadelesinin anlatıldığı dizide Kevin McKidd, Ray Stevenson, Polly Walker ve Kenneth Cranham gibi isimler yer almıştır.

2. Game Of Thrones – Taht Oyunları – IMDb:9,5 – Yapım Yılı:2011/?

Game Of Thrones
Hala devam eden Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisi belkide en çok hayran kitlesine sahip bir dizidir. George R. R. Martin’in romanından uyarlayan diziyi kesin izlemişinizdir.İzlemedi iseniz biz diziyi tanıtmıyor ve sadece izlemenizi öneriyoruz.

1. Band Of Brothers – Kardeşler Takımı – IMDb:9,6 – Yapım Yılı:2001

Band Of Brothers
Yazar Stephen Ambrose’nın romanından televizyon ekranlarına uyarlanan dizi belki de gelmiş geçmiş en iyi savaş dizisidir.2. Dünya savaşının anlatıldığı dizi 10 bölümden oluşmaktadır.Yapımcılığını Steven Spielberg ve Tom Hanks’in üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda ise Damian Lewis, Donnie Wahlberg, Ron Livingston ve Matthe Settle gibi isimler yer almaktadır.

Savaş Dizileri Listemiz Burada Bitti…

2 comments on "Birbirinden İyi Yabancı Savaş Dizileri"

  1. asa says:

    unsere mutter unsere vater???

  2. kübrax says:

    unsere mutter unsere vater nasıl olmaz ta bir başyapıt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *