Savaşçı Dizisi Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Güneydoğu Bölgesi’ndeki terör olaylarını ele alan Savaşçı dizisi, yayına girdiği andan beri ilgiyle takip edilen ve tüm Türkiye’nin gündeminde olan dizilerden bir tanesi oldu. Savaşçı oyuncu kadrosu açısından da çok sağlam ve tutarlı karakterler barındırdığından kısa süre içerisinde fenomen haline geldi. Başrol oyuncuları, konuk oyuncular ve yan karakterlerin bir bütün halini aldığı Savaşçı, yalnızca bir asker dizisi gibi görünse de aslında Türkiye’deki gerçekleri konu edinmesi bakımından önemli dizilerden bir tanesidir. Dizideki özel olarak oluşturulmuş tim terör gruplarıyla mücadele vermekte ve her bölüm ayrı bir heyecan barındırmaktadır.

Savaşçı Oyuncu Listesi ve Savaşçı Karakterleri Analizi

Limon Film tarafından çekilen Savaşçı dizisi pek çok ünlü oyuncuyu bünyesinde barındırıyor. Hayri Aslan’ın yapımcı ve ülkemizin başarılı senaristlerinden Süleyman Çobanoğlu’nun senaristliğini yaptığı dizi fenomen haline geldikçe Savaşçı dizisi oyuncularının isimleri de izleyiciler tarafından merak ediliyor. Savaşçı terörist oyuncuları da başarılı isimler olduğundan güçlü performansları ile inandırıcılığı artırıyorlar. Ayrıca dizi terör olaylarını ele aldığından dolayı hemen her bölümde sinirler geriliyor.

Kağan Bozok Karakteri – Berk Oktay

berk oktay

Kağan Bozok, timdeki komutanlardan bir tanesidir. Yüzbaşılık rütbesini zekiliği, gözü pekliği, cesareti ile harmanlamıştır. Subay hayatının her döneminde inatçı ve kararlı bir asker olmuştur. Yakın dövüş konusunda da eğitim almıştır. Keskin nişancılık konusunda timdeki herkesten çok daha iyidir. Meydan okumayı çok seven bir asker olan Kağan Bozok, yanındaki askerlere de sürekli kararlı olmayı tembihler.

Kağan Bozok karakterini canlandıran Berk Oktay, 1982 yılında Ankara’da doğmuştur. Ankara Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği bölümü mezunudur. 16 yaşından beri modellik ve oyunculuk yapmaktadır. Tatlı Bela Fadime, Arka Sokaklar, İlişki Durumu: Karışık gibi yapımlarda rol almıştır. Şimdilerde Savaşçı dizisi oyuncuları arasındadır.

Instagram: https://www.instagram.com/brkokty23/?hl=tr

Halil İbrahim Kopuz Karakteri – Murat Serezli

Halil İbrahim Kopuz, albay rütbesine sahip bir askerdir. Timdeki askerlerin başındadır. Eşi 90’lı yıllarda teröristler tarafından katledilmiştir. Bunun üzerine kendisini yalnızca mesleğine adamıştır. Dışarıdan bakıldığında bu durum yalnızca eşinin intikamını almak gibi görünse de aslında bu mesleğe gönülden bağlıdır. Babacan ve yiğit bir komutandır. Altındaki askerler onun sözünden çıkmaz ve onu çok severler.

Halil İbrahim Kopuz karakterini canlandıran Murat Serezli, 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. Mimarlık bölümü mezunudur. Oyunculuğun yanı sıra seslendirmeler ve yönetmenlikler de yapmıştır. Evli ve Çocuklu dizisi ile kendisini izleyiciye tanıtmıştır. İki İyi Çocuk, Yeter, Dağ, Şeytan Tüyü, Çiçek, İşler Güçler, Eyvah Eyvah 2, Pişti gibi projelerde görev almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/murat.serezli/?hl=tr

Haydar Bozkurt Karakteri – Sarp Levendoğlu

Haydar Bozkurt, Mersin’de doğmuş, 34 yaşında bir yüzbaşıdır. Askerlik hayatının çoğunda sınır ötesi operasyonlarda görev almıştır. Çoğu kez disiplin konusunda umursamaz olduğu için uyarılar almıştır. Hatta bir keresinde meslekten atılma aşamasına kadar gelmiştir. Fakat komutanları onun yeteneklerinin ve yapabileceklerinin sınırı olmadığını bildikleri için bu duruma engel olmuşlardır. Gaziantep ile Ardahan arasına sürekli tayin olan Haydar Komutan’ın Gökçen isminde bir eşi vardır. Gökçen de Haydar sürekli tayin edildiği için onun peşinden ev taşımaktadır. Gözü kara ve bu vatan için canını feda edecek bir yapıya sahiptir.

Haydar Bozkurt karakterini canlandıran Sarp Levendoğlu, 1981 yılında Ankara’da doğmuştur. Görsel İletişim Tasarımı bölümü mezunudur. Üniversiteyi bitirdikten sonra oyunculuk eğitimi almıştır. Başarılı yönetmen Mustafa Altıoklar’ın yeğenidir. Lise Defteri, Emret Komutanım, Zeliha’nın Gözleri, Emret Komutanım Şah Mat gibi başarılı çalışmalarda rol almış, Gece Gündüz adlı dizide yönetmenlik yapmıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/sarpablo11/?hl=tr

Serdar Türkmen Karakteri – Fırat Albayram

fırat albayram

Serdar Türkmen, timin Yüzbaşı Kağan’dan sonra en yetkili askeridir. Ankaralı bir üsteğmen olan Serdar Komutan neşeli, eğlenceli ve akıllı bir adamdır. Vakti zamanında pek çok işkenceye maruz kalmış ve halen daha travmalarını taşımaktadır. Tim ise sevdikleri komutanlarını geri kazanmak için pek çok mücadele vermektedir.

Serdar Türkmen karakterini canlandıran Fırat Albayram 1985 yılında Aydın’da doğmuştur. Haliç Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Hababam Sınıfı Yeniden, Karayel, Biz Size Döneriz, Kaçak Gelinler, Suskunlar, Sen de Gitme gibi yapımlarda başarılı performanslar sergilemiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/firatalbayram/?hl=tr

Bayram Bayat Karakteri – Burç Kümbetlioğlu

Bayram Bayat, Erzurum’da doğmuş bir askerdir. Timdeki askerlerin abisi konumundadır. Hatice isminde çok sevdiği bir eşi vardır. Birtakım nedenlerden dolayı komutanlığı ve askerlik mesleğini terk etmiştir. Kağan Komutan’ın ısrarı üzerine mesleğe dönmeye ikna olmuştur.

Bayram Bayat karakterini canlandıran Burç Kümbetlioğlu 1980’de Sivas’ta dünyaya gelmiştir. Bülent Ecevit Üniversitesi Maliye bölümü mezunudur. Hanımın Çiftliği dizisi ile ilk kez kamera karşısına geçmiştir. Eve Dönüş, Çırağan Baskını, Aramızda Kalsın, Ben Onu Çok Sevdim, Böyle Bitmesin gibi yapımlarda yer almıştır. Şimdilerde Savaşçı cast bünyesinde görev almaktadır.

Instagram: https://www.instagram.com/burckumbetlioglu/?hl=tr

Çiğdem Ülgen Karakteri – Gaye Turgut

gaye turgut

Çiğdem Ülgen, henüz mezun olmuş bir teğmendir. İdealist düşünceleri nedeni ile Güneydoğu Bölgesi’nde görevini sürdürmek istemektedir. Gözü kara ve kararlı bir askerdir fakat henüz naif tarafını törpülememiştir. Bu mesleğin ona uygun olmadığını söyleyen pek çok kişiye karşı çıkmıştır. Sakin ve aklı başında tavırları ile time yeni bir renk getirecektir.

Çiğdem Ülgen karakterini canlandıran Gaye Turgut 1987 yılında doğmuştur. Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümü mezunudur. Kurt Kapanı, Beni affet, Türk Malı, Yahşi Cazibe, Kanıt, Akasya Durağı gibi yapımlarda rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/gayeturgutevin/?hl=tr

Emre Durmuş Karakteri – Uğur Biçer

uğur biçer

Emre Durmuş, Denizlili bir üst çavuştur. En yakın arkadaşı Galip’tir. İkisi de timin enerji dolu askerleridir. Genç ve bekar olması dolayısıyla başlarda pek önemsenmeyen Emre Komutan zaman ilerledikçe kendisini gösterecektir.

Emre Durmuş karakterini canlandıran Uğur Biçer 1988 yılında İzmir’de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Sosyoloji bölümü mezunudur. Kiralık Aşk, Düşman Kardeşler, Güzel Köylü gibi yapımlarda başarılı performanslar sergilemiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/ugurbicerr/?hl=tr

Galip Aygün Karakteri – Bahadır Vatanoğlu

bahadır

Galip Aygün, Gaziantepli bir astsubaydır. En yakın arkadaşı Emre ile birlikte timdeki herkesi kahkahaya boğarlar. Emre ile pek çok anıyı birlikte yaşarlar. Zamanında aynı kıza aşık olmuşlar ve bunun için de kavga etmişlerdir. Fakat ne olursa olsun birbirlerinin arkasında dururlar.

Galip Aygün karakterini canlandıran Bahadır Vatanoğlu 1983 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuk eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde almıştır. Sırlar Kapısı, Bana Sevmeyi Anlat, Gönül İşleri, Kurt Seyit ve Şura gibi projelerde yer almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/bahadirvatanoglu/?hl=tr

Selçuk Yenilmez Karakteri – Doğan Bayraktar

Selçuk Yenilmez, hayatını ve kendisini bu mesleğe ve vatana adamış bir üst çavuştur. Saf ve temizdir. Timin Anadolu yüzlerinden bir tanesidir. Henüz bekar olan Selçuk Komutan fedakar, sabırlı ve dirençli bir kimsedir.

Selçuk Yenilmez karakterini canlandıran Doğan Bayraktar 1995 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sivil Havacılık ve Kabin Hizmetleri bölümü öğrencisidir. Oyunculuk hayatına ilk kez Savaşçı dizisi ile adım atmıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/dogaanbayraktar/?hl=tr

İlyas Karakteri – Ali Tarık Fındık

İlyas, Iğdır’da doğmuş genç bir astsubaydır. Albay’ın postası görevini sürdürmektedir. Sessiz, sakin, sabırlı birisi gibi görünse de ona bir görev verildiğinde hayatı pahasına bu görevi yapar.

İlyas karakterini canlandıran Ali Tarık Fındık 1986’da İstanbul’da doğmuştur. Maltepe Üniversitesi’nde Plastik Sanatlar bölümünde lisans, Sinema ve Oyunculuk bölümünde yüksek lisans eğitimi almıştır. Kavak Yelleri, Arka Sıradakiler, Akasya Durağı, Aşkın Halleri gibi yapımlarda görev almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/alitarikfindik/?hl=tr

Doğan Bayındır Karakteri – Ersin Olgaç

Doğan Bayındır, erlerden bir tanesidir. Askerliği sırasında yaptığı birkaç hatadan dolayı sürgün edilmiştir. Hiç beklenmedik bir anda Albay Kopuz ve Kağan’ın hayatını kurtaracaktır.

Doğan Bayındır karakterini canlandıran Ersin Olgaç 1983’te İstanbul’da doğmuştur. Çete isimli proje ile ilk kez oyunculuk hayatına adım atmıştır. Daha sonra ise Sakarya Fırat dizisi ile ekranlara gelmiştir. Şimdilerde Savaşçı dizisinde görev almaktadır.

Instagram: https://www.instagram.com/ersinolgac/?hl=tr

Ahmet Kutalmış Karakteri – Serhat Nalbantoğlu

Ahmet Kutalmış, timin ve askeriyenin başındaki generaldir. Kimi zaman sıcakkanlı tavırları ile baş gösterse de görevi icabı kimseyle samimi olmamaya çalışmaktadır.

Ahmet Kutalmış karakterini canlandıran Serhat Nalbantoğlu 1959 yılında Eskişehir’de doğmuştur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunudur. Can, Behzat Ç., Deniz Yıldızı, Ayrılık, Erkekler Ağlamaz gibi yapımlarda başarılı performanslar sergilemiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/serhatnalbantoglu/?hl=tr

Leyla Karakteri – Lesli Karavil

Leyla, terörist grupları arasında yer almaktadır. Kağan Bozok’un başına bela olmak için gelmiştir.

Leyla karakterini canlandıran Lesli Karavil San Francisco’da animasyon ve multimedia konusunda eğitim almıştır. Uzun yıllar yurt dışında yaşamıştır. Türkiye’ye döndükten sonra oyunculuk eğitimlerine katılmıştır. Adı Mutluluk dizisi ile ilk kez kamera karşısına geçen güzel oyuncu, stand-up gösterilerine devam etmektedir.

Instagram: https://www.instagram.com/leslikaravil/?hl=tr

Seyfi Karakteri – Şahverdi Ali Eren

Seyfi, dizinin Kuzgun’a yaranmak için elinden gelen her şeyi yapan karakteridir.

Seyfi karakterini canlandıran Şahverdi Ali Eren Erzurum’da doğmuştur. 13 kardeşin en küçüğüdür. Liseden sonra tiyatroya başlamıştır. Son Kuşlar, Kara Para Aşk, Dadaş, Kuzgun ve Börü gibi başarılı yapımlarda rol almıştır. Şimdilerde Savaşçı oyuncuları teröristleri arasında yer almaktadır.

Instagram: https://www.instagram.com/sahverdialieren/?hl=tr

Batur Gökbudak Karakteri – Sertan Erkaçan

Dizi terör olaylarını anlattığı için rol gereği hayatını kaybeden pek çok kişi bulunmaktadır. Bu nedenle Savaşcı, sık sık yeni oyuncuları ile seyircinin karşısına geçmektedir.

Batur Gökbudak, Kıbrıslı cesur bir komutandır. Çok zekidir, bulunduğu her ortama uyum sağlar. Bu özelliği sayesinde gittiği görev yerlerinde zorlanmaz. Dışa dönük ve neşeli karakteri, askerlerin onu sevmesini sağlar.

Batur Gökbudak karakterini canlandıran Sertan Erkaçan, 1987’de İstanbul’da doğmuştur. Müjdat Gezen Kültür ve Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi almıştır. Koca Koca Yalanlar, Rengarenk, Kaçak Gelinler gibi yapımlarda rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/sertanerkacan/

Murat Kopuz Karakteri – Ali İl

Murat Kopuz, Albay İbrahim Kopuz’un kardeşidir. Murat, sanat eserlerinin alım satım işiyle ilgilenmektedir. Başını sürekli derde sokmakta ve hayatını bir türlü düzene sokamamaktadır. İngiltere’de yaşayan Murat, kumar borcu yüzünden memleketine dönünce abisi ile yolları kesişecektir.

Murat Kopuz karakterine hayat veren Ali İl, 1981’de İstanbul’da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunudur. Avlu, Ver Elini Aşk, Poyraz Karayel, Küçük Kadınlar, Aşk Eski Bir Yalan gibi yapımlarda rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/aliilofficial/?hl=tr

Melik Karakteri – Evren Erler

Melik, Avrupa’da eğitim görmüş, birkaç yabancı dil bilen, modern bir teröristtir. Orta Doğu’yu çok iyi bilmekte ve bu bilginin verdiği güce dayanarak Türkiye’yi yok etmek istemektedir.

Melik karakterini canlandıran Evren Erler, 1976’da İstanbul’da doğmuştur. Shem’de oyunculuk eğitimi almıştır. Servet, Seni Kimler Aldı, Kalbimdeki Deniz, Diriliş Ertuğrul gibi projelerde yer almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/evrenerler/?hl=tr

Pilot Üsteğmen Funda Turaç Karakteri – Müjde Uzman

Funda Turaç, THK mensubu bir jet pilotudur. İdealist bir pilot olan Funda, hayalleri için ailesi dahil herkesi karşısına almıştır. Güçlü karakteri geri adım atmasına asla müsaade etmemektedir.

Funda Turaç karakterini canlandıran Müjde Uzman, 1984’te İstanbul’da doğmuştur. 20 Dakika, Muhteşem Yüzyıl, Bir Çocuk Sevdim gibi yapımlarda rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/mujdeuzman/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *