Savaşçı Dizisi Nerede Çekiliyor? Ankara ve Eskişehir Savaşçı Dizi Seti

0/5 Votes: 0
Report

Description

Pazar günlerinin vazgeçilmez dizisi haline gelen Savaşçı, aksiyon ve heyecan dolu sahneleri ile seyirciyi Fox TV ekranlarına kilitliyor. Dizi her geçen gün artan adrenalini ile reyting listelerinde üst sıralarda yer almayı başarıyor. Fox TV’nin güçlü yapımı Savaşçı, yayımlandığı gün ve saatte güçlü rakiplerinin arasından samimi ve gerçekçi hikayesi ile sıyrılıyor. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde söz konusu olan ve yaklaşık 30 yıldır Türkiye’nin mücadele ettiği terör sorununu anlatan Savaşçı, izleyicisinde milli duygular uyandırıyor.

Büyük izlenme oranına ve seyirci kitlesine sahip olan dizi, “Söz konusu vatansa, gerisi teferruattır.” sloganıyla yayın hayatına başlamıştır. Dizi genel itibarıyla terör ile mücadele konusunu işlemesine rağmen aşkları, özlemleri, kızgınlıkları, küslükleri ve vatana olan bağlılıklarını kalplerinde taşıyan genç adamlarının hikayesini işliyor. Dizide yer alan genç adamlar, Silahlı Kuvvetler içerisinde bir dönem yıldız olan Bordo Berelilerin korkusuzluğu ve cesaretli ile bilinen kılıç timi mensubudur. Kılıç timi, terörle mücadele için özel olarak eğitim görmüş ve askeri yetenekleri ile ön plana çıkan askerlerden oluşmaktadır. Kılıç timinin askeri operasyonları, Albay Halil İbrahim Kopuz ve Yüzbaşı Kağan Bozok’un hapisten çıkarak tekrardan timi toplaması ile başlıyor. Özel askerlerden seçilen timde; yüzbaşı Haydar Bozkurt, Funda Muraç, Astsubay Kıdemli Başçavuş Bayram Bayat, Teğmen Çiğdem Ülgen, Astsubay Üstçavuş Galip Aygün, Astsubay Üstçavuş Emre Durmuş, Astsubay Kıdemli Üstçavuş Selçuk Yenilmez, Astsubay Çavuş İlyas ve Üsteğmen Fazıl Batur Gökbudak yer alıyor. Askeri başarıları ve stratejik zekaları ile Türkiye’nin her bölgesinde görev alan Kılıç timi, vatanın ihtiyacı olduğu her noktada gönüllü görev yapıyor.

Hayri Aslan’ın yapımcılığını üstlendiği dizide, zor fiziki şartlarda başarılı görüntülerin elde edilmesine olanak sağlayan Doğan Ümit Karaca, yönetmen koltuğunda oturuyor. Alpay Göltekin, Zeynep Alasya ve Caner Özkan’ın tüyleri diken diken eden müzikleri ile destek sağladığı dizide, Süleyman Çobanoğlu uzman ekibi ile birlikte senaryo çalışmalarını sürdürüyor. 

Savaşçı Dizisi Ankara’da Nerede Çekiliyor?

Terörle mücadele konusunun ele alındığı dizinin, yapımcılar tarafından doğu illerinde çekilmesi isteniyordu. Ancak güvenlik, fiziki ve hava şartlarının kötü olması nedeniyle dizinin çekimlerinin benzer fiziki yapıdaki illerde yapılmasına karar verildi. Dizide yer alan terör yuvalarının bulunduğu alanların çekilmesi için Ankara’daki dağlık bölgeler kullanılmıştır. Ankara’nın kuzey sınırında bulunan Kuzey Anadolu sıradağlarının yan kollarının doğal görüntüsü, dizideki çatışma ve patlama sahneleri için tercih edilmiştir. Aynı zamanda Ankara’nın şehir merkezinde karargah, karakol ve cephane görüntüleri için ayrıca bir çekim platosu oluşturulmuştur.

Ankara ilinin dışında Savaşçı dizisinin çekildiği mekanlar arasında Konya ve Eskişehir de yer almaktadır. Limon Film imzalı dizi için; Konya-Ankara arasında geniş prodüksiyon kurulmuştur. 

Savaşçı Dizisi Eskişehir’de Nerede Çekiliyor?

Dağlık ve engebeli alanlarda yapılan çekimler için Ankara ve Konya’nın seçildiği Savaşçı dizisinde, düz ve yaşam alanları için Eskişehir tercih edilmiştir. Yüzbaşı Kağan Bozok ve timdeki arkadaşlarının özel ve sosyal yaşamı Eskişehir’deki semtlerde çekilmiştir. Sahnelerin büyük bir çoğunluğu Eskişehir Taşbaşı bölgesinde çekiliyor. Timde görev yapan özel askerlerin operasyon ve görevleri dışındaki anları, Eskişehir’in sokaklarında ve şehir merkezinde çekiliyor.

TAGS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *