En İyi Scarlett Johansson Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Scarlett Johansson, güzelliği, zekası ve oyunculuğu ile birçok insanı büyüleyen kadın. Scarlett Johansson filmleri genelde ses getiren, beğenilen filmler olup eleştirmenleri, sürükleyici ve kafalarda soru işareti bırakan filmler olup ise izleyicileri bağlamıştır. Scarlet Johansson filmleri incelediğinde genellikle rol aldığı filmlerin başrolü olan Johansson’ un aldığı ödüller saymakla bitmez, 1998 yılında Atlara Fısıldayan Adam filminde aldığı YoungStar en iyi genç drama oyuncusu ödülü, 2001 yılında Amerikan Rapsodi filmiyle Genç Artist Film Dalında En İyi Genç Başrol Ödülü, yine 2001 yılında Hayalet Dünya filmiyle Toronto Film Eleştirileri En İyi yardımcı oyuncu ödülü , 2004 yılında Bir Konuşabilse filminde: BAFTA En İyi Kadın Oyuncu Ödülü ve sayamayacağımız daha nice ödül alan Scarlett Johansson’un IMDB puanına göre sıralanmış en iyi 25 Scarlett Johansson filmleri hakkında size bir liste hazırladık.

Table of Contents

IMDB PUANLARINA GÖRE DÜŞÜKTEN YÜKSEĞE SIRALANMIŞ EN İYİ 25 SCARLETT JOHANSSON FİLMİ!

 

25. The Black Dahlia – Cehennem Çiçeği – 2006 – IMDB :5,6


“The Black Dahlia” vakası ortaya çıktığında ve bu dosya açıldığında, bununla ilgilenen iki polis memurunun özel ve profesyonel hayatı bir daha asla eskisi gibi olmayacaktır. Bir Oscar adaylığı bulunan Polisiye ve Gizem Filminin toplamda 4 ödülü ve 12 adaylığı bulunuyor.

24. The Perfect Score – Mükemmel Sonuç – 2004 – IMDB : 5,7


6 lise son sınıf öğrencisi hayatlarının devamı ve iyi bir üniversite kazanmak için sınava çalışmak yerine Princeton Test Merkezi ‘ne girip soruları çalmak üzere plan yapar. Mükemmel sonuç için Test Merkezine sızan gençler bakalım bu işi başarabilecekler mi? Filmin Genç Tercih Ödülü adaylığı bulunsa da Johansson ‘un başrolde bulunduğu film bir ödül alabilmiş değil.

23. The Nanny Diaries – Dadım Aşık – 2007 – IMDB :6,2


Bir lise mezunu olan Annie Braddock ( Scarlett Johansson ) zengin bir New York ‘lu aile için çocuk bakıcılığı yapmaya başlar. Burada ise istemsizce bir aşka yakalanır ve bu işlerini biraz zorlaştırmaya başlar. Scarlett Johansson ‘un başrolü çektiği Romantik – Komedi ‘nin iki adaylığı olsa da ne yazık ki aldığı bir ödül bulunmuyor.

22. Under the Skin – Deri’ nin Altında – 2013 – IMDB :6,3


Gizemli bir genç kadın, İskoçya ‘da yalnız başına yaşayan genç bir adamı gece vakti baştan çıkarmaya başlar. Bununla beraber kadın kendini keşfetmeye ve bazı şeyleri daha net anlamaya başlar.

21. He’s Just Not That Into You – Erkekler Ne Söyler? Kadınlar Ne Anlar? – 2009 – IMDB :6,4


İnsan davranışlarını konu alan ve birbirine bağlantılı hikayeleri içeren Baltimore-set filmi. Güzel bir dram, komedi ve romantik film olan Erkekler Ne Söyler? Kadınlar Ne Anlar? ‘ da Scarlett Johansson, Jennifer Aniston gibi ünlü isimler oynuyor.

20. Lucy – Lucy – 2015 – IMDB :6,4


İnsan zekasının üzerinde, duygulardan uzak ve yalnızca mantık ile hareket edecek hale gelen bir kadının hikayesi. Yanlış bir ameliyatın sonucunda beyninin her geçen gün daha fazla kısmını kullana bilen Lucy, günden güne daha da acımasızlaşıyor ve bu duruma dur diyemiyor.

19. Don Jon – Kalbim Sende – 2013 – IMDB : 6,6


Ailesine arkadaşlarına ve kiliseye rest çeken bir New Jersey’ li, gerçek aşkı bulmak için yola koyulur. Joseph Gordon-Levitt ‘in, yazdığı, yönettiği ve başrolde oynadığı filmde, gerçek aşkı bulduğu kadın Scarlett Johansson oluyor.

18. Scoop – Scoop – 2006 – IMDB: 6,7


Scarlett Johansson ve Hugh Jackman’ ın başrolleri paylaştığı, Dram, Suç ve Gizem türündeki yapıtta genç bir Amerikalı gazetecilik öğrencisi, İngiltere’ye gider. İngiltere ‘ye gittiğinde Londra ‘da istemsizce de olsa kalbini bir Aristokrata kaptırmaktan kendini alıkoyamaz. Woody Allen’ ın yönettiği, Hugh Jackman ve Scarlett Johansson gibi isimlerin başrollerini paylaştığı bu büyük yapıt herkese tavsiyemiz.

17. The Other Boleyn Girl – Boleyn Kızı – 2008 – IMDB :6,7


Philippa Gregory’ nin aynı adı taşıyan romanından uyarlanan, Romantik ve Dram olan mükemmel bir başyapıt. Kral VIII. Henry’ nin aynı anda iki kız kardeşe aşık olduğunu anlatan eser gerçekten nefes kesici ve sürükleyici.

16. Hitchcock – Hitchcock – 2012 – IMDB: 6,8


1960 yılında Sapık (Psycho) filmini yaparken Alfred Hitchcock ve karısı Alma Reville arasındaki ilişkiyi gösteren biyografi filmi.

15. The Island – Ada – 2005 – IMDB :6,9


Tom Lincoln ve Sarah Jordan yer altında kapalı bir yerde yaşayan yüzlerce esirden ikisidir. Bu kapalı tesisten kurtulmanın tek yolu kura ile seçilmek ve adaya gönderilmektir. Lincoln ve Sarah tesisten kaçarlar ve peşlerindeki amansız güvenliklere yakalanmamak için ellerinden geleni ardlarına koymazlar. Tek amaçları vardır, ve o da : Hayatta Kalmak!

14. Iron Man 2 – Demir Adam 2 – 2010 – IMDB :7,0


Bütün Dünya kimliğinin farkına vardığında Tony Stark, babasının mirasını ve gücünü korumak için elinden geleni yapar. Marvelin usta yapıtı ve Robert Downey Jr. ‘ın mükemmel oyunculuğu ile film gerçekten muhteşem.

13. Girl with a Pearl Earring – İnci Küpeli Kız – 2003 – IMDB :7,0


Genç bir köylü hizmetçi kızı olan Griet, kısa bir süre sonra güzelliği ile dikkat çekecek ve evinde çalıştığı büyük ressam Johannes Vermeer’in yetenekli asistanı ve aynı zamanda en büyük başyapıtı olan İnci Küpeli Kız tablosunun modeli olacaktır.

12. Vicky Cristina Barcelona – Barselona, Barselona – 2008 – IMDB :7,1


Javier Bardem, Scarlett Johansson, Penelope Cruz’ un başrolleri üstlendiği, Woody Allen Romantik ve Dram filminde. İspanya’ ya giden iki kız arkadaş, gittiklerine şaşkına dönerler. Birinin eski eşi olan bir ressam tekrardan resimde yerini almaya hazırdır.

11. We Bought a Zoo – Düşler Bahçesi – 2011 – IMDB :7,1


Güney Kaliforniya ‘da bir aile babası, artık şehrin kasvetinden kurtulup, daha doğal bir yerde yaşamak ister ve bunun için en iyi fikrin daha önceden hatırladığı bir bölgede kapanan bir hayvanat bahçesini yeniden açmak olduğuna karar verir.

10. Ghost World – Hayalet Dünya – 2001 – IMDB :7,4


Scarlett Johansson’ a, Toronto Film Eleştireli Festivalinde, daha gençliğinde aldığı ilk ödüllerinden biri olan En İyi Yardımcı Oyuncu Ödülü’ nü kazandıran, dram ve komedi filmi. Lise bittiğinde birlikte yaşamayı düşünen iki en iyi arkadaş beraber eve çıkarlar. Gazetede bir adamın sevgili aradığı ilanına cevap verdiklerinde ise hayatları bir daha eskisi gibi olmayacaktır. Ve karmakarışık bir hale gelecektir.

9. The Avengers : Age of Ultron – Yenilmezler: Ultron Çağı – 2015 – IMDB :7,4


Bruce Banner ve Tony Stark, Ultron adındaki barış programını başlattıklarında bazı şeyler istemsizce yanlış olarak gitmeye başlar. Ve bunun sonucunda Dünya’da bulunan en görkemli süper kahramanlar, hain Ultron’u ve kötü planlarını durdurmak için işe koyulurlar. Marvel serisinin en güzel filmlerinden biri olan bu filmde, Robert Downey Jr. , Chris Evans , Mark Ruffalo, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson gibi büyük isimler rol alıyor.

8. The Man Who Wasn’t There – Orada Olmayan Adam – 2001 – IMDB :7,6


Sigara bağımlısı bir berber, eşinin patronu ve patronun eşine, öğrendiği bir gerçekten sonra şantaj yapmaya başlıyor. Başlangıçta güzel giden bu planı dönüşü olmayacak düzeyde kötü gitmeye başlıyor.

7. Match Point – Maç Sayısı – 2005 – IMDB :7,7


Hayatının dönüm noktasında olan bir Tenis oyuncusu, kendi yakın arkadaşı ile ilişkisi olan bir film aktrisine aşık olur. Ve bu ister istemez hayatını olumsuz etkilemeye başladığında kendisini kötü bir durumun ortasında bulacaktır.

6. Lost in Translation – Bir Konuşabilse – 2003 – IMDB :7,8


Ünü solmuş bir film yıldızı, Tokyo’ da hoşnutsuz bir biçimde karşı karşıya geldikten sonra ikisi içinde hayatın akışı birdenbire değişiyor. Johansson’ a ödül kazandıran ve bir dalda Oscar ödülü alan Dram filmi kesinlikle Dram severler için izlemeye değer.

5. Captain America : The Winter Soldier – Kaptan Amerika : Kış Askeri – 2014- IMDB :7,8


Modern Dünya’ya alışmak için zorluk çeken Kaptan Amerika, kış askeri olarak bilinen bir suikastçı ile mücadele edecektir. S.H.I.E.L.D ve Yenilmezler arasında gitgeller yaşayan Kaptan Amerika’ nın kısa süre içinde kafası karışacaktır.

4. Captain America : Civil War – Kaptan Amerika : Kahramanların Savaşı – 2016 – IMDB :7,9


Marvel kahramanları aralarındaki bazı tezatlıklardan dolayı birbirleri ile karşılaşıyor. Demir Adam ve Kaptan Amerika’nın etrafında toplanan süper kahramanlar birbirleri ile çatışmaya başlıyor. 6 Ödül ve 59 adaylığı bulunan film kesinlikle izlemeye değer. Başrollerde Chris Evans, Robert Downey Jr. ve Scarlett Johansson yer alıyor.

3. Her – Aşk – 2013 – IMDB :8,0


Başrolü Joaquin Phoenix’ in üstlendiği Dram, Romantik ve Bilim Kurgu filminde, yalnız yaşayan ve kendini sürekli yalnız hisseden bir yazılımcı, her ihtiyacını karşılayabilecek dişi bir yazılım sistemi oluşturuyor ve ona karşı istemsizce ilgi duyup aşık oluyor. Tabi ki bu hayatını da zorlaştırıyor.

2. The Avengers – Yenilmezler – 2012 – IMDB :8,1


Bu kadro, bu para, bu senaryo… Gerçekten inanılmaz bir film. Bütün Marvel karakterlerinin bir arada bulunduğu filmde, Dünya’ nın en güçlü Süper kahramanları , Loki’ yi ve uzaylı ordusunu Dünya’yı köle etmeden durdurmaya çalışıyor.

1. The Prestige – Prestij – 2005 – IMDB :8,5


İki sihirbaz arasında geçen rekabet, gerçekten inanılmaz bir film. Mükemmel kadrosu, mükemmel senaryosu, her dakika süren heyecan ile sizlere tırnaklarınızı yedirecek filmden en küçük bir spoiler dahi vermek istemiyorum. Ölmeden önce izlenmesi gereken ilk 10 film listesine girebilecek bir film.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *