Seçmece 5 Yabancı Komedi Dizisi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bu yazımızda sizlere 5 komedi dizisini listeleyeceğiz.Sizde en favori veya en sevdiğiniz yabancı komedi dizinizi YORUM kısmını kullanarak bizlerle paylaşabilirsiniz.Aman efendim şu dizi niye yok bu dizi niye yok demenize de gerek yok (Farkındayız Monk, Frasier, Community, Shameless vb vb diziler yok listede)….Bu tip listeler çok uzatılabilir… Çok fazla yabancı komedi dizisi var ancak biz sadece SEÇMECE olarak 5 adedini şuanda paylaşıyoruz.İlerleyen günlerde büyük listeleri de LİSTEFİLM adresinde bulabilirsiniz…

5. ABOUT A BOY – 2014 – IMDB:7,5

ABOUT A BOY

Will Freeman, söz yazarı ve aylak bir adamdır. Özgürlüğüne, kadınlara ve içkiye düşkündür. Bir gün yan dairesine taşınan Fiona ve Marcus ile hayatı değişecektir. En yakın arkadaşı olan Andy’nin evlenip çocukları olmasından sonra yakın arkadaş konusunda sıkıntılar yaşayan Will, yan daireye taşınan Marcus ile yakınlaşır. Daha 11 yaşında olan Marcus ile arkadaşlıkları gittikçe büyüyecek ve Fiona ile de her ne kadar zıt kutup olsalar da birbirlerine yardım edeceklerdir. About A Boy dizisinin başrollerinde Will Freeman rolü ile David Walton, Fiona Bowa rolü ile Minnie Driver, Marcus Bowa rolünde Benjamin Stockham, Andy rolünde ise Al Madrigal bulunmaktadır.

4. BROOKLYN NİNE-NİNE – 2013 – IMDB:8,3

BROOKLYN NİNE-NİNE

Aksiyon ve komedi türlerini birleştirin Brooklyn Nine-Nine dizisi, 99. Bölge Karakolu’nda olayları ele alan bir dizidir. Bölge Karakolu’na yeni atanan Andre Braugher (Raymond Jacob Holt) ve teşkilatta bulunan dedektiflerin komik anlarına şahit olacağını dizinin başrolünde Jake Peralta rolü ile Andy Andy Samberg vardır. Dizideki diğer isimler ise Stephanie Beatriz (Rosa Diaz), Terry Crews (Terry Jeffords), Melissa Fumero (Amy Santiago), Joe Lo Truglio (Charles Boyle), Chelsea Peretti (Gina Linetti)’dir. Brooklyn Nine-Nine iki kez altın küre kazanmıştır.

3. NEW GİRL – 2011 – IMDB:7,8

NEW GİRL

Başta 3 erkek olan Nick, Schmidt ve Winston bir gün gazeteye ilan verirler. O sırada sevgilisinin kendisini aldattığı öğrenen Jess, aldatılmanın ardından evi terk eder ve gazetedeki ilanı görür. Birbirinden ayrı karakterlere sahip olan bu üç erkekle yaşamaya başlayan Jess’in akılalmaz macerası da böylelikle başlamış olur. Çapkınlıkta çığır aşmış olan Schmidt, barmen Nick ve eski basketbolcu Winston ile aynı evde kalmak Jess’e hem zor anlar yaşatacaktır, hem de aldatılmayı kolay atlatacaktır. Başrollerini Zooey Deschanel (Jessica “Jess” Day), Max Greenfield (Schmidt), Hannah Simone (Cecilia “Cece” Meyers), Jake Johnson (Nick Miller) ve Lamorne Morris (Winston Bishop) paylaşmaktadır. Dizinin açılış müziği olan “Hey Girl”ü Zooey Deschanel seslendirmektedir.

NOT: Koç karakterini canlandıran Damon Wayans, Jr. ilk sezon sadece pilot bölümde yer almıştır. Daha sonraki sezonlarda dizinin kadrosuna yeniden dahil olmuştur.

2. UNBREAKABLE KIMMY SCHMİDT – 2015 – IMDB:8,2

UNBREAKABLE KIMMY SCHMİDT

Birkaç kişi ile birlikte Papaz tarafından dünyanın yok olacağına inandırılan Kimmy Schmidt, 15 yıllık bir süreden sonra dünyanın kıyametten yok olmadığını öğrenir ve 15 yıl içerisinde çok fazla şey değişmiştir. Bu kadar yıl yer altında sadece kadınlarla birlikte olan ve hiçbir gelişmeden haberi olmayan Kimmy Schmidt, bir operasyonla kurtulur ve tarikattan ayrılıp New York’ta kendine yeni bir hayat kurmak ister. 15 yıllık deneyimsizliği ile hayatta kalma çabası buradan sonra başlayacaktır. Hiç tanımadığı birisiyle aynı evi paylaşacak ve zengin bir ailenin yanında işe girecektir. Başrolünde Kimmy Schmidt rolü ile Ellie Kemper var. Senaryosunu Tina Fey’in yazdığı Unbreakable Kimmy Schmidt’in kadrosunda Carol Kane, Jane Krakowski, Sara Chase, Tituss Burgess ve Joey Lauren Adams gibi isimler de yer alıyor. İlk sezonu 13. bölüm ile tamamlanacak olan dizinin ilk bölümü 6 Mart Cuma günü Netflix’te yayınlandı.

1. FRİENDS – 1994 – IMDB:9,00

FRİENDS

Gelmiş geçmiş en iyi komedi dizisi olarak görülen Friends, toplam 10 sezon sürmüştür ve her bölümünü dolu dolu komedi ile geçirmiştir. 6 kişilik, 20’li yaşlarında olan arkadaş grubunun hayatlarını konu alan ve her bölümünü izleyicilerine komik anlar yaşatan dizinin karakterleri (sırasıyla) Joey Tribbiani (Matt LeBlanc), Monica Geller (Courteney Cox), Chandler Bing (Matthew Perry), Phoebe Buffay (Lisa Kudrow), Rachel Green (Jennifer Aniston) ve Ross Geller (David Schwimmer)’dır.

A comment on "Seçmece 5 Yabancı Komedi Dizisi"

  1. Burçin says:

    UNBREAKABLE KIMMY SCHMİDT herkesin dilinde.. İzlemek lazım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *