Sen Anlat Karadeniz Konusu, Karakterleri, Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları – Gazetelerin 3. sayfalarına konu olan kadına şiddet hikayelerinden birinin anlatıldığı Sen Anlat Karadeniz dizisi, hikayesi ve oyuncu kadrosu ile dikkatleri çekiyor. Sen Anlat Karadeniz oyuncu kadrosu, birbirinden başarılı ve yetenekli isimlerden oluşuyor.

Genç, dinamik ve yeni tanınan oyuncular ile yıllarını mesleğe adayan usta isimlerin buluştuğu Sen Anlat Karadeniz dizisinin oyuncuları, yüksek performansları ve samimi oyunculukları ile izleyicinin gözünü doyuruyor. Peki, Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları kimlerdir?

Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları Kimler?

ATV ekranlarının fenomen dizisi Sen Anlat Karadeniz, Trabzon’da çekilmektedir. Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde kurulan doğal set alanı, diziye konu olan ailenin yaşadığı evi içinde barındırır.

Tahir Kaleli Karakteri – Ulaş Tuna Astepe

Kaleli ailesinin en deli ferdidir. Zeki, dürüst, yakışıklı ve korkusuz olan Tahir, sevdikleri için gözünü kırpmadan kendisini ateşe atabilecek bir karaktere sahiptir. Çevresinde “Deli Tahir” olarak anılan, merhameti ve sözünü esirgemeyen tavırlarıyla dikkat çeken Tahir, denizi ve denizde olmayı çok sever. Nefes ve oğlu Yiğit’i kurtarmak için bütün tehlikelere göğüs geren Deli Tahir, ailesine, özellikle de kardeşlerine oldukça bağlıdır.

Mimar Sinan Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olan Ulaş Tuna Astepe,2012 yılında yayınlanan Karadayı dizisi ile ekran kariyerine ilk adımını atmıştır. Daha sonra oyuncu Rüya, Körfez, Balık Havuzu, Analar ve Anneler, Zayiat, Meşakkat ve Karısı, Babamın Cesetleri, Cam Yapraklar, Bayrak ve Üniversiteli gibi birçok projede yer almıştır. Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları arasında ödül alan bir isimdir.

Instagram: https://www.instagram.com/ulasastepe/

Nefes Zorlu Karakteri – İrem Helvacıoğlu

Nefes zeki, güzel ve naif bir kadındır. 16 yaşındayken babası tarafından Vedat Sayar’a satılan Nefes, hayatı boyunca şiddet görmüştür. 17 yaşında hamile kalan ve çok zor şartlar altında oğlu Yiğit’i kucağına alan Nefes, oğluna yaşadıkları hayatı kaçış hikayesi ve macera oyunu olarak anlatır. Kızılderili anne ve oğlunun düşmanlarından kaçış oyununu oynayan Nefes ve Yiğit, Vedat’ın elinden kurtulmak için mücadele vermektedir. Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları arasında olan Nefes, aynı zamanda başroldür.

Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde hala oyunculuk eğitimi alan İrem Helvacıoğlu, reklam filmlerinde ve tiyatro sahnelerinde rol almıştır.Güzel oyuncu aynı zamanda Kızım ve Ben,Babası,Organik Aşk Hikayeleri,Güneşin Kızları,Aşkın Dili ve Muhteşem Yüzyıl gibi başarılı işlerinde rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/iremhlvcioglu/

Vedat Sayar Karakteri – Mehmet Ali Nuroğlu

Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları arasında pek sevilmeyen bir tiplemedir. Ailesi tarafından küçük yaşta terk edilen Vedat, kötülükten beslenen bir adamdır. İstediklerini yapmayanlara karşı acımasız olan Vedat, psikolojik sorunları sebebiyle etrafındaki insanlara da zor anlar yaşatmaktadır. Zengin ve başarılı bir iş insanı olan Vedat, Nefes’in kendisini sürekli reddetmesiyle iyice sapkınlaşan ve hain planlar kuran biri haline dönüşür. 

7 Eylül 1979 tarihinde dünyaya gelen Mehmet Ali Nuroğlu, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Felsefe bölümündeki eğitimini yarıda bırakıp Hacettepe Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Çemberimde Gül Oya dizisi ile kariyerinde yükselen ünlü oyuncu Tatar Ramazan, Güzel Köylü, Kusursuzlar, Ömre Bedel, Sonsuz, Bizim Büyük Çaresizliğimiz, Vurgun, Peri Tozu, Zincirbozan gibi yapımlarda rol almıştır.

Instagram:https://www.instagram.com/mehmetalinuroglu_/

Mustafa Kaleli Karakteri – Sinan Tuzcu

Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları
Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları

Tahir’in abisi ve Kaleli ailesinin reisidir. Aile şirketini kardeşleriyle birlikte idare etmektedir. Mustafa dışarıdan oldukça sert görünen, korkusuz bir adamdır. Fakat karısı Asiye’ye çok aşıktır, Asiye’nin yanında kediye dönüşmektedir.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünden 2004 yılında mezun olan sanatçı, 1998 yılında Ankara Sanat Atölyesi’ni kurmuştur. Oyuncu 7 Yüz, Babam ve Ailesi, Arka Sokaklar, Saruhan, Tanıklar, Aşk Ekmek Hayaller, Yarım Kalan Mucize, Görüş Günü Kadınları ve Mor Menekşeler gibi dizilerde başarılı performansı ile göz doldurmuştur.

Instagram:https://www.instagram.com/sinan_tuzcu1/

Asiye Kaleli Karakteri – Öykü Gürman

Kaleli ailesinin en büyük gelinidir. Aynı zamanda köyün ileri gelenlerinden Osman Hoca’nın kızıdır. Kayınvalidesi Saniye ile aralarında bitmek bilmeyen bir çekişme vardır. Sözünü esirgemeyen Asiye’nin komik halleri, izleyicileri eğlendirmektedir.

Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun ola sanatçı kariyerine ilk olarak müzik sektöründe başlamıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarı’nda Müzik eğitimine devam eden sanatçı Panzehir, Urfalıyam Ezelden, Türkü Filmi gibi dizilerde rol almıştır. Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları arasında da önemli bir role sahiptir.

Instagram: https://www.instagram.com/oykugurman/

Nazar Karakteri – Çağla Özavcı

Kaleli ailesine komşu olan iki kız kardeşten biridir. Acil serviste hemşire olarak çalışan ve Murat’a aşık olan Nazar, gururundan aşkını itiraf edememektedir. Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları arasında önemli rolü bulunmaktadır.

25 Eylül 1991 yılında İzmir’de dünyaya gelen Çağla Özavcı, üniversite eğitimini Isparta’da Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları ve Oyunculuk bölümünde tamamlamış, kariyeri boyunca Kalbimdeki Deniz, Acı Aşk ve O Hayat Benim dizilerinde rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/caglaozavci/

Avukat Esma Karakteri – Duygu Üstünbaş

Esma, dizinin adalet ve sağduyuyu temsil eden aklı başında karakteridir. Asiye’nin amca kızı olan Esma avukattır ve Nefes’in davasındaki yasal savunucusudur. Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları arasında sonradan katılan bir isimdir.

Sen Anlat Karadeniz Esma’nın gerçek adı Duygu Üstünbaş’tır.  Daha önce birçok tiyatro oyununda rol alan Üstünbaş’ın dizi sektöründeki ilk işi Sen Anlat Karadeniz’dir. Hala Anadolu Üniversitesi Devlet Tiyatrosu Oyunculuk bölümünde eğitimine devam eden oyuncu, bir yandan da Çankaya Üniversitesi’nde Hukuk öğrenimi görmektedir.

Instagram: https://www.instagram.com/duyguustunbas/

Murat Karakteri – Cem Anıl Kenar

Murat, abisinin her zaman yanında olan en büyük yardımcısıdır. Nazar’a çok aşık olan Murat, onu evliliğe ikna etmek için elinden geleni yapmaktadır.

1990 yılında Ankara’da doğan sanatçı, üniversite eğitimini de Ankara’da tamamlamıştır.  Ortadoğu Teknik Üniversitesi İşletme bölümünü başarılı ile bitiren Kenar, oyunculuk kariyerine Kehribar dizisi ile başlamıştır. Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları arasında başrollerden birisidir.

Instagram: https://www.instagram.com/cemkenar/

İdris Karakteri – Emre Ön

Tahir ve Nefes, Vedat’tan kurtulmak için denize atlamalarının ardından Davut Dayı’nın restoranına sığınırlar. Sen Anlat Karadeniz’in ikinci bölümünde seyirci ile bulaşan İdris karakteri, Davut Dayı’nın oğludur.  Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları arasında başarılı isimlerden birisidir.

Emre Ön, Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda eğitimini tamamlamış, Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda birçok oyunda rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/on_emre/

Fatih Kaleli Karakteri – Furkan Aksoy

Kaleli ailesinin ikizlerinden Fatih, abisi tarafından “yan gazlar” olarak çağrılmaktadır. Fatih deli dolu halleri, gözü kara hareketleri ile Tahir’in hep yanında olmuştur. Berrak’la duygusal olarak yakınlaşmaya başlamıştır.

İstanbul Kültür Üniversitesi’nde eğitimini tamamlayan Furkan Aksoy, oyunculuk kariyerine Sen Anlat Karadeniz dizisi ile başlamıştır. Sen Anlat Karadeniz Oyuncularından birisidir.

Instagram: https://www.instagram.com/furkanaksoytr/

Mercan Karakteri – Belfu Benian

Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları
Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları

Mercan ve Nazar, Kaleli ailesine komşudur. Kardeşlerin babaları Cemil, Kaleliler ile kum ticareti yapmaktadır. Mercan platonik bir şekilde Tahir’e aşıktır ve onunla evlenme hayalleri kurmaktadır.

Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunu olan güzel oyuncu, Sen Anlat Karadeniz dizisindeki Mercan karakteri ile oyunculuğa adım atmıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/belfubenian/

Osman Hopalı Karakteri – Sait Genay

Köyün akil insanlarından biri, aynı zamanda da imamıdır. Nefes ve Yiğit’e kapılarını açan ilk kişidir.

Eğitimini İstanbul Belediye Konsevatuvarı’nda tamamlamıştır. Usta oyuncu Aile İşi, Mutlu Ol Yeter, Diğer Yarım ve Dede projelerinde yer almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/saitgenay/

Saniye Kaleli Karakteri – Nurşim Demir

Kaleli ailesinin annesidir. Gelinlerini çok sevmeyen Saniye, özünde yufka yürekli ve çocuklarını çok seven bir Karadeniz kadınıdır.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda Tiyatro eğitimini tamamlayan oyuncu, No:309, Filinta ve O Hayat Benim dizilerinde rol almıştır. Sen Anlat Karadeniz Oyuncuları arasında en yaşlı isimdir.

Instagram: https://www.instagram.com/nursimdemir/

Sen Anlat Karadeniz Oyuncularının Yaşları ve Memleketleri

 • Ulaş Tuna Astepe: 1 Ocak 1988 – İzmit
 • İrem Helvacıoğlu: 2 Şubat 1990 – Doğum yeri Almanya – Aslen memleketi Ankara
 • Sinan Tuzcu: 10 Temmuz 1977 – Gaziantep
 • Öykü Gürman: 4 Ağustos 1982 – İstanbul
 • Mehmet Ali Nuroğlu: 7 Eylül 1979 – İstanbul
 • Furkan Aksoy: 16 Nisan 1994 – İstanbul
 • Belfu Benian: 5 Eylül 1995 – İstanbul
 • Sait Genay: 20 Mart 1953 – İstanbul
 • Nurşim Demir: 29 Mayıs 1952 – İstanbul
 • Nalan Kuruçim: 31 Ekim 1971 – Ankara
 • İlayda Çevik: 22 Aralık 1994 – Balıkesir

Aynı zamanda dizide, doğal yaşam alanları ve tarihi eserlerin dokuları da yansıtılıyor. Sümela Manastırı, Mızraklı Su ve Çatma Obası gibi doğal güzelliklerin yer aldığı sahnelerde Karadeniz’in yeşillikleri ve yaylaları ekranlara taşınıyor. Sen Anlat Karadeniz tüm oyuncuları, set alanlarına yakın yerlerdeki otellerde konaklamaktadır.

Kadına şiddeti çarpıcı bir şekilde ortaya koyan Sen Anlat Karadeniz’in yönetmeni Veli Çelik ile Yusuf Ömer Sınav ikilisidir.Sen Anlat Karadeniz’in senaristi ise yapılan değişikliklerinden ardından Erkan Birgören olarak kesinleşti. Sinegraf’ın ATV için hazırladığı dizinin önceki bölümlerinde senarist koltuğunda Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem yer alıyordu. Yaratıcı senaryo grubunu oluşturan ikili yaşanan problemlerin ardından projeye veda etti. 

Sen Anlat Karadeniz Dizisinin Konusu

Sen Anlat Karadeniz; şiddete boğun eğmeyen bir kadının hikayesini anlatıyor. Nefes, lisede öğrencisi, babası ve abisiyle yaşayan parlak ve neşe dolu bir kızdır. Vedat, Nefes’i görür ve onunla evlenmek ister. Nefes bu duruma karşı çıksa da baskılar karşısında evlenmekten başka çaresi kalmaz. Vedat kötü bir çocukluk geçirmiş, psikopat tavırlar sergileyen bencil bir adamdır.

Nefes’i istediği kalıplara sokamayacağını anladığında şiddete başvurur. Hem fiziksel hem de psikolojik şiddet gören Nefes’in, Vedat’tan Yiğit adında bir oğlu olur. Nefes, oğlunu Vedat’tan korumak için Yiğit’e bir oyun dünyası yaratır. Anne ve oğlunun oyundaki amacı, kötü adam Vedat’tan kaçıp kurtulmaktır.

Kaleli ailesinin Vedat’ın şirketi ile iş yapmasıyla beraber Nefes’in de bu aileyle yolu kesişir. Nefes’in Tahir’in arabasının bagajına binerek kaçmasıyla başlayan hikaye, Tahir’in Nefes ve oğlu Yiğit’i ailesine ters düşmesine rağmen koruması ile devam eder. Nefes’in Tahir’in yaşadığı köye gelmesiyle birlikte Tahir’in annesi başta olmak üzere birçok kişi problem çıkartır. Tahir’in en büyük destekçileri abisi Mustafa olur.

Manevi gücünü toplayan Nefes, Vedat’tan kurtulmak için yasal yollara da başvurur. Sen Anlat Karadeniz dizisinin avukatı Esma, cesareti ile Nefes’in her zaman yanı başında olur. Tahir, Nefes’in ve oğlunun kaçış yolculuğunda onlara yardım eder ve ikilinin arasında doğan imkansız aşk dizinin temelini oluşturur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *