Sense8 Konusu, Karakterleri ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Çağının yeni bilim kurgu dizisi Sense8, Tanıtım bölümüyle bir hayli ses getirmişti ve geçtiğimiz yıl bir sezonu izleyicilerin beğenisine sunuldu. Netflix yapımı bu dizi için sadece bilim kurgu demek doğru olmaz, içerisinde fantastik ve dramında bulunduğu Sense8 sağlam bir senarist kadrosuyla şimdiden geleceği parlak diziler arasında. Yapım ve senaryosunu Lilly Wachowski ve Lana Wachowski kardeşlerin üstlendiği dizinin kadrosunda J. Michael Straczynski de yer alıyor. Oyuncu kadrosunda Doona Bae, Max Riemelt, Brain J. Smith, Freema Agyeman, Tuppence Middleton, Aml Ameen, Naven Andrews ve Darly Hannah gibi isimlerin içinde bulunduğu dizi; ilgi çekici konusu, yayınlanan 12 bölümlük ilk sezonu ve 8.7 IMDB puanıyla şimdiden beğenilen yapımlar arasına girmeyi başardı.

Sense8 Konusu

sense8-konusu
Sense8, 8 farklı coğrafyada birbirinden farklı 8 kişinin akıl almaz bir şekilde birbirlerini hissetmesiyle başlayacak ve aynı zihinleri, bilgileri, yetenekleri paylaşmalarıyla ilginç bir hal alacak. San Francisco, Mexico City, Berlin, Birleşik Krallık, Seoul, Mumbai, Nairobi ve Chicago’da bulunan 8 kişi tek bir ruh haline bürünerek birbirlerinin yeteneklerini paylaşabildiklerini fark ettiklerinde kimileri bir araya gelmeye çalışırken kimileri ise birbirini öldürmeye çalışacaktır. Olaylar Riley ve Will’in zihinlerinde canlanan yerde buluşmalarıyla başlayacak ve herkesin bu gizemi çözmeye çalışması ile devam edecektir. Ziyaret adını verdikleri buluşma saatinde bir araya gelerek sohbet ediyorlar.

Sense8 Karakterleri – Oyuncuları:

Sun Bak – Doona Bae (Seoul):

sense8-sun-bak
Kore’de erkek kardeşiyle birlikte yönettikleri şirkette müdür olarak çalışan bir iş kadını. Zengin bir aileye sahip iyi bir dövüşçüdür. İnternet de kardeşi hakkında edindiği bilgiler onu bu ekibin içine sokmaya yetecektir.

Kala Dandekar – Tina Desai (Mumbai):

sense8-kala-dandekar
Ailesi istediği için sevmediği bir adam olan Rajan Rasal ile evlenmek durumunda kalan Hintli dindar bir kız. Aynı zamanda eczacı olan ve ülkesinin en iyi şirketlerinden biri çalışan Dandaker, bir festival sırasında bilincini kaybedip kendisini bir şamandırada bulmuştur. Bu olay Dundaker’i dindar yapmaya itmiştir.

Capheus van Damme – Aml Ameen (Nairobi):

capheus-van-damnne
Afrikalı bir otobüs şoförüdür. Aids hastası annesinin ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Diğer karakterlere göre biraz daha iyimser bir yanı olan Capheus, artık geleceği göremediğini söylemektedir.

Lito Rodriguez – Miguel Ángel Silvestre (Mexico City):

sense8-lito-rodriguez
Meksikalı bir dizi yıldızıdır. Kendini tam bir erkek olarak tanıtmış ve kameralara kız arkadaşıyla çıkmış olsa da Alfonso adında gizli bir erkek arkadaşı vardır.

Nomi Marks – Jamie Clayton (San Francisco):

sense8-nomi-marks
Amanta adında bir kız arkadaşı olan transseksüel Amerikalı bir blogger. Genelde politik konular üzerinde duran Marks, cinsel tercihi sebebiyle ailesinden dışlanmıştır fakat bununla gurur duymaktadır.

Riley Blue – Tuppence Middleton (Londra):

sense8-riley-blue
Londra’da gece kulübünde dj olarak çalışan İrlandalı bir kız. Geçmişinde yaşadıkları peşini bırakmamaktadır, en büyük problemi ise bir zamanlar uyuşturucu ticaretinde etkin bir rol oynamasıdır. Kendisini annesinin, eşinin ve kızının ölümü için sıkça suçlamaktadır.

Will Gorski – Brain J. Smith (Chicago):

sense8-will-gorski
Amerikalı bir polistir. Ekibin kurtarıcı karakteri olan Gorski, elinden geldiğince arkadaşlarını kötü olaylardan korumaya çalışmaktadır.

Wolfgang Bogdanow – Max Riemelt (Berlin):

sense8-wolfgang-bogdanow
Yakın arkadaşıyla birlikte yaşayan ve organize suçlar peşinde olan Alman bir hırsız. Babasıyla henüz bitmemiş birtakım işleri vardır ve bunların peşinden gitmektedir.

Sense8 Teknik Detay:

Başlangıç: 5 Haziran 2015
Bitiş: Halen devam etmekte (İlk sezonu bitti)
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: Netflix
Oyuncular: Doona Bae, Aml Ameen, Jamie Clayton, Max Riemelt, Tina Desai, Miguel Silvestre, Tuppence Middleton, Freema Agyeman, Brian J. Smith.
IMDb: 8,4
Süre: 60 dakika

Sense8 Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *