En İyi Seri Katil Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Seri Katil Filmleri korku sinemasının baş tacı olmuştur. Beyazperdede seri katil teması sürekli olarak işlenen bir türdür. Sizler için Seri Katil Filmleri başlığı altında IMDb puanlarına göre sıralanmış 9 sinema filmini hazırladık. Sizlerde hoşunuza giden, sevdiğiniz Seri Katil Filmini YORUM kullanarak bizler ile paylaşırsanız listemizin gelişmesine yardımcı olmuş olacaksınız.

Seri Katil Filmleri

 

9. From Hell – Cehennemden Gelen – 2001 – IMDB 6,8

From Hell
Johhny Depp filmlerinin en kötüsü desek yalan olmaz. Bu konu IMDB puanına da yansımış ve yapılan yorumlarda da J. Depp’in en büyük pişmanlığı olduğu söylenebilir. Fakat ünlü yıldızında meşhur olmak için bir yerden başlaması gerektiği ve kötü senaryoya iyi oyunculuğunu katarak Hollywood’a yansıdığını söyleyebiliriz.

8. Scream – Çığlık – 1996 – IMDB:7,2

Scream
Dünya sinemasının belki de en çok sevilen serilerinden birisi olan faka beyazperde de istediğini alamayan bir filmde Scream orijinal adı ile ülkemizde de çok fazla kişi tarafından takip edilen ve belirli bir kitlesi olan Çığlık filmi 2000’li yılların en önemli filmleri olmuş durumdadır. Maskeleri ülkemizde 15 yıldır satılmaktadır.

7. Identity – Kimlik – 2003 – IMDB:7,3

Identity
Sıradan Amerikan korku filmlerinden birisi olan ve kasırga ve rüzgarla klasikleşmiş korku ve seri katil sahnelerini işleyen Identity filmi 7.3 ile en yakın rakibi arasında çok büyük farkla geride kalmış bir seri katil filmi olarak geçmektedir. 5 Arkadaşın sıradan bir tatil gezisini konu alan film IMDB toplam film sıralamasında 32. sırada yer almaktadır.

6. Sweeney Todd – Fleet Sokağı’nın Şeytani Berberi – IMDB: 7,4

Sweeney Todd
Başrolünde Johhny Depp’in oynadığı bu film Dünyaca ünlü aktörün işini ne kadar iyi yaptığına kanıt olarak karşımıza gelmektedir. Dünyada toplam 41 milyon takipçisi olan ünlü Hollywood yıldızının bu filmden sonra 4 milyon takipçisi onu Unfollow etmiş ve hayat verdiği kötü karakter ile dünyanın tepkisini almıştır. Bu konuda soru sorulan ünlü oyuncunun verdiği cevap ise demek ki işimi çok iyi yapmışım bu beni çok mutlu ediyor şeklindedir.

5. Perfume: The Story of a Murderer – Koku: Bir Katilin Hikayesi – 2006 – IMDB:7,5

Perfume The Story of a Murderer
Seri katil filmlerinde son sıralara doğru indiğimizde IMDB puanlarının pek adaletli dağıltılmadığının farkına varmış durumdayız ki Perfume filmi kesinlikle 7,5 lik bir puan hak etmiyor. Zirvedeki filmin tam 25 milyon izleyicisi varken 35 milyon ile en çok izleyiciye ulaşan perfume filmi biraz aşağıda kalmış durumdadır. En iyi film afişi ödülünü alan perfume filmi hem konu bakımından hem de işleniş bakımından birçok filimden üstün olsa da ne yazık ki beyazperde’nin acımasızlığına onlarda uğramış durumda.

4. Zodiac – 2007 – IMDB: 7,7

Zodiac
San Francisco seri katilleri adlı bir romandan esinlenerek çekilen bu film günümüzde hala en çok izlenen filmler olmakta ve günümüz gençlerinin internet veya sosyal ağ nicklerini aldığı milyonların meraklısı olarak izlediği filmdir. Zodiac filmi başarısını dünyadaki en iyi fragman ve en iyi reklam ödüllerini almasına borçludur.

3. Saw – Testere – 2004 – IMDB:7,7

Saw
Bir seri filmi olarak gösterilen Testere filmini anlatmaya kelimeler yetmez. Korku ve seri katil anlamında ilginiz varsa ve halen bu seriyi izlememişseniz derhal izlemenizi tavsiye ediyoruz. Aksi tadtir de çok şey kaybedeceğinizi söylemeliyiz. Testere filmi bazı insanların zaaflarından ve topluma zararlı olanların öldürüldüğü bir seri katil filmi olmakla beraber dünya çapında en çok kan çıkan film olarak adlandırılmaktadır. Bazı ülkelerde yasaklanmasına rağmen dünyada en çok izlenen seri katil filmlerinden olan testere filminin başarısı 8 dalda Oscar ile taçlandırılmış ve bu Oscarların hepsinin değişik serilerde almasına bağlıdır. Testere filminin en iyi oyuncu ve en iyi erkek oyuncu konusundaki ödüllerinin yanı sıra en iyi sahneler ve en gerçekçi katil bölümleri ile bütün Oscarları silip süpürmüştür.

2. Halloween – Yabancı – 1978 – IMDB: 7,9

Halloween
Günümüzdeki korku filmlerinin temelini atan bir filme tanıklık edeceğiz. Halloween dünya filmlerine korku konusunda temel atan ilk seri katil konulu filmdir. Bu konudaki izlenmesi yıllara göre değişkenlik göstermekte ve 2016 yılı itibari ile toplamda 65 milyon kişi tarafından izlenen bu film halen meraklısını beklemektedir. Filmin yönetmeni John Carpenter dır.

1. Se7en – Yedi – 1995 – IMDB: 8,6

Seven
Başrollerini Brad Pitt’in oynadığı Seven filmi dünya genelindeki en iyi seri katil filmleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Dünyanın en büyük gelirini elde eden yapımcılar bu filmden tam 14 milyon dolar gelir elde etmişler ve bu filmin çekimlerini tam 1 milyon dolara tamamlamışlardır. Aradaki 13 milyon dolarlık farkın ise ne anlamda önemli olduğu siz izleyiciler IMDB puanlarına gösterdiği ilgiden ortaya konulmaktadır.
Seri katil filmlerinin tüm puan ve yorumları uluslar arası internet Movie Database tarafından alınmış ve tüm bilgiler doğru olarak verilmiştir. En iyi film konusunda Brad Pit’in oynadığı SEVEN filmi zirvede yer almaktadır.

Seri Katil Filmleri listemizeK YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *