Sevgili İle İzlenebilecek Romantik Filmler

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sevgiliniz ile birlikte evde film izleyerek vakit geçirmek isteyebilirsiniz.Peki hangi filmi izleyeceksiniz? Eğer kız arkadaşınız yahut erkek arkadaşınız ile hoş vakit geçireceğiniz bir film ismi arıyorsanız bu liste tam size göre. Listedeki filmler biraz fazla bilinen veya klasik filmler olabilir. Ancak sevgili ile film izleyerek romantik bir akşam geçirmek adına güzel yapımlar seçtik. Sevgili İle İzlenebilecek Filmler listesini hazırlar iken filmlerin romantik olmasına ve ilişki için pozitif mesajlar vermesine dikkat ettik. Listemiz hazırlanırken çeşitli forum ve sözlük sitelerinden ve filmlere yapılan yorumlardan yararlanılmıştır. Sizlerde listemizde olmayan ancak aklınızdan geçen, belki sevgililer gününde izlenebilecek, belki de romantik bir akşam yemeği sonrası izlenebilecek bir sinema filmini YORUM kısmını kullanarak paylaşabilirsiniz. Not: Sevgili İle İzlenebilecek Filmler isimli listemizin sıralaması yapılırken filmlerin IMDb puanları göz önüne alınmıştır

Table of Contents

Sevgili İle İzlenebilecek Filmler – 30 Sinema Filmi – Sevgililer Günü Filmleri

30. Friends with Benefits – Arkadaştan Öte – 2011 – IMDb:6,6

Friends with Benefits
Jamie (Mila Kunis) önemli bir şirkette insan kaynakları sorumlusudur. Dylan (Justin Timberlake) ise Los Angeles şehrinde yetenekli bir sanat yönetmedir.Arkadaş olarak kalıp seks de yapmak mümkün müdür? Sorusunu cevabını arayan filmin yöneteni Will Gluck dur.

29. Sweet November – Kasımda Aşk Başkadır – 2001 – IMDb:6,7

kinopoisk.ru

Hikayeden sinemaya uyarlanan film güzel olmasına rağmen tuhaf bir şekilde yılın en kötü filmlerinin seçildiği bir organizasyonda aday gösterilmiştir.Başrollerini Charlize Theron ve Keanu Reeves’in paylaştığı filmde iş adamı olan Nelson Moss (Keanu Reeves) ehliyet sınavında sempatik ve güzel Sara (Charlize Theron) ile tanışır.Kasım ayını beraber geçiren ikiliyi onu alan film bize göre güzel bir yapımdır..

28. City Of Angels – Melekler Şehri  – 1998 – IMDb:6,7

Melekler Şehri
Yönetmenliğini Brad Silberling’in üstlendiği filmin başrollerinde Nicolas Cage ve Meg Ryan bulunmaktadır.Dram, Fantastik ve Romantik türlerine giren film listemizde sevgili ile izlenebilecek filmler arasına girmiştir.

27. Family Man – Aile Babası – 2000 – IMDb:6,7


Noel ve Aile filmleri kategorisine de girebilecek olan Family Man (Aile Babası) sinema filmi Dram, Komedi ve Romantik türündedir.Yönetmenliğini X-Men: Son Direniş filmi ve Prison Break dizisinin de yönetmenliğini üstlenen Brett Ratner yapmaktadır.Film hayatımızdaki dönüm noktalarındaki tercihlerimizi farklı yapsaydık ne olurdu? Sorusunun üzerinde ilerlemektedir.Başrollerini Nicolas Cage ve Téa Leoni’nin paylaştığı film 13 yıl önce farklı olsaydı ne olurdu sorusunun cevabını izleyicilere gösteriyor.

26. 50 First Dates – 50 İlk Öpücük – 2004 – IMDb:6,8

50 İlk Öpücük
Adam Sandler ve Drew Barrymore’un başrolü paylaştığı filmin yönetmeni Peter Segal dir.Bir adam bir kadını her gün kendisine aşık edebilir mi? IMDb tarafından verilen puanın az olduğunu düşündüğümüz yapımlardan biriside 2014 yılı yapımı 50 First Dates (50 İlk Öpücük) sinema filmidir.

25. A Good Year – İyi Bir Yıl – 2006 – IMDb:6,9

İyi Bir Yıl
İngiliz yapımı Romantik komedi filmi A Good Year filminin yönetmeni sör unvanına sahip İngiliz film yönetmeni Ridley Scott dır.ilm İngiliz yazar Peter Mayle’in romanından sinemaya uyarlanmıştır.Filmin başrollerinde Russell Crowe, Albert Finney ve Marion Cotillard yer almaktadır.

24. Notting Hill – Aşk Engel Tanımaz – 1999 – IMDb:7,0

Aşk Engel Tanımaz (1)
Başrollerini Hollywood’un ünlü oyuncularından Julia Roberts ve Hugh Grant dın paylaştığı Notting Hill (Aşk Engel Tanımaz) filminin yönetmeni Roger Michell dir.Komedi-Romantik ve dram tründeki film 1999 İngiltere yapımıdır.

23. P.S I Love You – Not: Seni Seviyorum – 2007 – IMDb:7,1

P.S I Love You
Yönetmenliğini Richard LaGravenese’in üstlendiği P.S I Love You (Not: Seni Seviyorum) filminin başrolünü Hilary Swank ve Gerard Butler paylaşmaktadır.Dram ve Romantizmin işlendiği film başarılı bir filmdir.Duygusal dakikalar yaşamak istiyorsanız 2007 yılı yapımı Not: Seni Seviyorum sinema filmi tam size göre.

22. Perfect Sense – Yeryüzündeki Son Aşk – 2011 – IMDb:7,1

Perfect Sense
Almanya, İngiltere, Danimarka ve İsveç yapımı Romantik Dram filmi Perfect Sense (Yeryüzündeki Son Aşk) filminin yönetmeni İngiliz kökenli David Mackenzie dir.İnsanlık son günlerini yaşarken Aşk engellere rağmen hayatta kalabilecek midir?

21. Chocolat – Çikolata – 2000 – IMDb:7,3

Chocolat
ABD ve İngiltere tarafından ortak yapılan filmin yönetmeni Lasse Hallström dur.Romanti dram ağırlıklı filmde Johnny Depp, Carrie-Anne Moss, Alfred Molina, Peter Stormare ve Juliette Binoche gibi oyuncular rol almıştır.

20. Only Lovers Left Alive – Sadece Âşıklar Hayatta Kalır – 2013 – IMDb:7,3

Sadece Âşıklar Hayatta Kalır
İngiliz, Alman ortak yapımı Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (Only Lovers Left Alive) filminin senarist ve yönetmeni Jim Jarmusch dır.Filmin başrollerini Tom Hiddleston, Tilda Swinton, Mia Wasikowska, ve John Hurt’ın paylaşmaktadır. Cannes Film Festivali ve Palme d’Or’a ya aday gösterilen vampir filmi romantik, dram türünde güzel bir sinema filmidir.

19. Legends of the Fall – İhtiras Rüzgarları – 1994 – IMDb:7,5


Emekli bir baba ve babanın üç erkek çocuğu..Üç erkek kardeş birden bir kadına aşıktır.1.Dünya savaşı sırasında geçen filmde Brad Pitt ve Anthony Hopkins oyunculukları ile bizi etkilediği epik bir sinema filmi.

18. 2046 – 2004 – IMDb:7,5

2046
Çin, Fransa, Hong Kong ve Almanya tarafından ortak yapılan film bir roman yazarının konusu gelecekte geçen bir roman yazması ile başlamaktadır.2046’ya giden insanlar geri dönebilecek midir?

17. When Harry Met Sally – Harry Sally ile Tanışınca – 1989 – IMDb:7,6

When Harry Met Sally (1)
Defalarca karşılan Harry ve Sally’nin hikayesi.Kader mi denir yoksa başka bir şey mi bilinmez ama film 90’ların güzel bir romantik komedi filmidir.Meg Ryan ve Billy Crystal’ın rol aldığı filmde Meg Ryan (Sally) nin orgazm taklidi unutulmayan efsane bir sahne olmuştur.Çoğu sinema veritabanı sitesinde romantik komedi türünde ilk 5’e giren filmin IMDb puanının 7,6 olması gayet şaşılası bir durum.

16. Midnight in Paris – Paris’te Gece Yarısı – 2011 – IMDb:7,7

Paris'te Gece Yarısı
Woody Allen filmi olan Paris’te Gece Yarısı işleri dolayısıyla Paris’e gelen bir aile ile iki nişanlı sevgilinin başından geçen olayları konu almaktadır.

15. Love Actually – Aşk Her Yerde – 2003 – IMDb:7,7

Love Actually
İngiltere yapımı romantik komedi türündeki Aşk Her Yerde ( Love Actually) filminin yönetmeni Richard Curtis dır.Noel’in yaklaştığı günlerde Londra’da yaşanan 10 ayrı aşk hikayesinin anlatıldığı konusu Londra da geçen bir sinema filmidir.

14. Love Me If You Dare – Cesaretin Var mı Aşka – 2003 – IMDb:7,7

Love Me If You Dare
Fransa yapımı unutulmaz bir aşk hikayesi filmi izlemeye ne dersiniz?Sıradışı mı eşsiz mi desek bilemedik.Çok farklı bir şekilde konunun anlatıldığı film izleyiciler tarafından Amelie etkisinin yaratılacağı iddia edilen bir yapım.Filmin afişini görmeyen yoktur herhalde.

13. Flipped – İlk Aşk – 2010 – IMDb:7,7

Flipped
Rob Reiner tarafından yönetilen ve bir çok listemizde yer alan ve izlemediyseniz izlenilmesi gereken bir film.Hani derler ya ilk görüşte aşk diye..Juli ve Bryce çok küçük yaşta tanışırlar ve iki ayrı gözden anlatılan hikaye bize hayatı sorgulamamız gerektiği mesajı da vermektedir.

12. Titanic – Titanik – 1997 – IMDb:7,7

titanic
James Cameron’ın yönettiği Titanik filmini bilmeyen var mıdır? Bir döneme damgasını vuran bir aşk hikayesi.. Leonardo DiCaprio ve Kate Winslet’in muhteşem oyunculukları ile bir çok ödüle sahip bir film.Konusu Atlas Okyanusunda geçen epik bir film olan Titanik farklı toplumsal sınıflara mensup iki kişinin aşkını anlatmakta.

11. (500) Days of Summer – Askin (500) günü – 2009 – IMDb:7,8

(500) Days of Summer
Başrollerini Joseph Gordon-Levitt ve Zooey Deschanel’nin paylaştığı ve yönetmenliğini Marc Webb’in üstlendiği bağımsız bir romantik komedi filmidir.Yönetmen Marc Webb ‘in ilk uzun metraj filmi olma özelliği de bulunan Aşkın (500) Günü sinema filmisevgili ile izlenebilecek güzel bir yapımdır.

10. Silver Linings Playbook – Umut Işığım – 2012 – IMDb:7,8

Silver Linings Playbook
Filmi izlemediyseniz bile afişini görmeme ihtimalinizin bulunmadığı sıkılmadan izleyebileceğimiz bir film. David O. Russell’ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmde Bradley Cooper, Jennifer Lawrence ve Robert De Niro rol almaktadır.Film bir çok ödüle aday gösterilmiş ve önemli bazı ödülleri de almıştır.Sevgili ile veya sevgilisiz fark etmez izlenebilecek güzel bir sinema filmidir.

9. The Notebook – Not Defteri – 2004 – IMDb:7,9

The Notebook
Nicholas Sparks’ın romanından sinemaya uyarlanan filmde Ryan Gosling ve Rachel McAdams rol almıştır.Filmde 1940’larda yaşayan ve birbirine aşık bir çift anlatılmaktadır.

8. True Romance – Çılgın Romantik – 1993 – IMDb:8,0

True Romance
Quentin Tarantino tarafından senaryosu yazılan ve İngiliz yönetmen Tony Scott tarafından çekilen filmin başrollerinde Christian Slater ve Patricia Arquette yer almaktadır.Tür olarak Gerilim, Aksiyon ve Romantik oalrak değerlendirilen film güzel bir kara mizah ve suç filmi örneğidir.

7. Gegen die Wand – Duvara Karşı – 2004 – IMDb:8,0

Gegen die Wand
Fatih Akın’ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği ve Altın Ayı ödülünü de sahibi güzel bir filmdir.Filmde Birol Ünel, Sibel Kekilli, Catrin Striebeck, Güven Kıraç, Cem Akın ve Meltem Cumbul rol almıştır.

6. Fa Yeung Nin Wa – Aşk Zamanı – 2000 – IMDb:8,1

Fa Yeung Nin Wa
HongKong ve Fransa ortak yapımı film 1962 yılında Hong Kong da yerel bir gazetenin müdürü Chau ve eşinin yaşadığı olaylar anlatılmaktadır.

5. Before Sunrise – Gün Doğmadan – 1995 – IMDb:8,1

Before Sunrise
Tesadüfen tanışan iki gencin aşk hikayesinin anlatıldığı filmin yönetmeni, senaristi ve yapımcısı Richard Linklater dır.Başrollerini Ethan Hawke ve Julie Delpy’nin paylaştığı film güzel bir romantik dram filmidir.

4. Roman Holiday – Roma Tatili – 1953 – IMDb:8,1

Roman Holiday
Avrupa seyahatine çıkan prenses Ann aldığı ilaçların etkisi ile tam sızmak üzere iken Joe Bradley Ann’yi bulur ve evine götürür.Oscar ödüllü yönetmen William Wyler tarafından çekilen filmin konusu Roma da geçmektedir.

3. Spring, Summer, Fall, Winter… and Spring – İlkbahar, Yaz, Sonbahar, Kış… ve İlkbahar – 2003 – IMDb:8,1

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring (1)
Yönetmenliğini Güney Koreli yönetmen Kim Ki-duk’nun üstlendiği Kore filmi bir Budist keşişin hayatını anlatmaktadır.

2. Amélie – Amelie – 2001 – IMDb:8,4

Amélie
Sitemizdeki çoğu listede adı sıkça geçen romantik komedi türündeki efsanevi Fransız yapımı film senaryosu, oyunculukları ve müzikleri ile kendinden oldukça bahsettirmiş bir yapımdır.Fransız yönetmen Jean-Pierre Jeunet’ın yönettiği filmde Audrey Tautou, Mathieu Kassovitz, Rufus ve Claire Maurier rol almıştır.

1. Eternal Sunshine of the Spotless Mind – Sil Baştan – 2004 – IMDb:8,4

Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Oscar ödülünü de kazanmış Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) filminin başrolünde Jim Carrey ve Kate Winslet rol almıştır.İki farklı karakterin sevgili olmasının anlatıldığı film romantik dram türünün güzel bir örneğidir.

Şimdi gelelim BONUS FİLMLERE: Bonus filmleri Türk filmlerinden seçtik.

Bonus 3: Ah Nerede – 1975

Ah Nerede

Bonus 2: Evcilik Oyunu – 1975

Evcilik Oyunu

Bonus 1: Selvi Boylum Al Yazmalım – 1978 (Bu listede olmazsa Ayıp Olurdu)

Selvi Boylum Al Yazmalım

Yorum Yapmayı Unutmayın..

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *