Seviyor Sevmiyor Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Seviyor Sevmiyor dizisi “She Was Pretty” isimli Güney Kore dizisinden uyarlanarak ülkemizde gösterime giren ve girdiği ilk günden itibaren hatırı sayılır bir seyirci kitlesi tarafından takip edilen bir dizidir. Atv ekranlarının başrollerini Zeynep Çamcı, Gökhan Alkan, Gonca Sarıyıldız, Yiğit Kirazcı gibi genç isimlerin paylaştığı pazar günlerinde izlenme rekoru kıran Seviyor Sevmiyor dizisinin yapımcılığını MF Yapım üstleniyor. Dizinin senaryo yazarlığını ise Hakan Bonomo ve Aksel Bonfil üstlenmiş durumda. Seviyor Sevmiyor konusu ve doğal oyunculuklarıyla ekranın en sevilen dizilerinden biri olmayı başarmıştır. Dizi Asya pasifik ülkesi oyuncularına verilen APAN isimli televizyon dünyasının önemli bir ödülünün de ilk kez Türk oyuncularına gelmesini sağlamıştır. İlk bölümü 15.06.2016 tarihinde yayınlanan dizi 25 bölümünü geride bıraktı. Seyircisinin yoğun ilgisiyle dizinin daha uzun süre ekranların en sevilen dizilerinden biri olmaya devam edecek gibi görünüyor. Eğer siz de beğenerek izleyeceğiniz sürükleyici bir dizi arıyorsanız pazar günlerinizi “Seviyor Sevmiyor” dizisini izleyerek değerlendirebilirsiniz. Bu diziyi çok severek takip edeceğinizden eminiz. Artık pazar gülerini iple çekeceksiniz.

Seviyor Sevmiyor Konusu:

Diğer dizilerin aksine Seviyor Sevmiyor konusu itibariyle oldukça farklı bir dizi olarak karşımıza çıkıyor. Çocukluk aşkı olan iki kişinin yıllar sonra bir araya gelme hikayesini konu edinen dizi her bölümüyle izleyicisini şaşırtmaya devam ediyor. Deniz, küçükken oldukça güzel, zengin ve havalı bir kızdır. Annesi çok güzel olan Deniz’in babası da kitapevi sahibidir ve Deniz’in hayatta maddi anlamda her istediği yerine gelmektedir. Yiğit’se Deniz’in okul arkadaşıdır ve şişman, arkadaşları tarafından dışlanan, hor görülen bir çocukluk geçirmektedir. Deniz, kendine olan özgüveni ile Yiğit’in bu durumdan kurtulması için Yiğit’e kol kanat germekte, onun koruyuculuğunu üstlenmektedir. Zamanla ikilinin arasında bir çocukluk aşkı doğar. Ancak Yiğit, babasıyla Amerika’ya gittiği için ikili ayrı düşmek zorunda kalır.

Bu arada Deniz, okuldan arkadaşı İrem’le yakın bir arkadaşlık kurar ve bu arkadaşlık uzun yıllar devam eder. Hatta ikili aynı evi paylaşır. Yıllar sonra Deniz çocukluğundaki güzelliğini yitirerek çirkin bir görünüme kavuşurken ailesi de iflas ederek varlığını kaybeder. Yiğit’se çocukluğunun aksine oldukça yakışıklı ve sportmen bir görünüme sahip olurken kariyerinde de oldukça başarılı bir noktaya gelir. Yıllar sonra Yiğit’le Deniz’in yolları aynı işyerinde kesişir. Deniz, Yiğit’in kendini beğenmeyeceğini düşündüğü için arkadaşı İrem’in kendi yerine geçerek Yiğit’le buluşmasını ister. Siz de farklı bir konuya sahip dizi izlemek isterseniz Seviyor Sevmiyor konusu ile sizin beklentilerinizi karşılayacaktır.

Seviyor Sevmiyor Karakterleri / Oyuncuları:

 

Deniz – Zeynep Çamcı:


11 Aralık 1986 yılında Bodrum’da dünyaya gelen Zeynep Çamcı, dizide Deniz karakterine hayat vermektedir. Deniz, küçükken çok güzel ve ilgi odağı olan bir kızken büyüdükçe çirkinleşen ve kimsenin görmediği tahammül edemediği bir karakter haline gelmiştir. Dizinin ana kahramanı olan Deniz, özgüvenini kaybederek sönük bir kişilik olmuştur. Ancak sevimli hareketleriyle Seviyor Sevmiyor oyuncuları arasında arkadaşları tarafından çok sevilen bir kişi olmayı da başarır. Çirkin olmasından dolayı çocukluk aşkı olan Yiğit’le buluşmaya çekinen Deniz, büyük bir fedakarlık yaparak en yakın arkadaşının kendisinin yerine geçerek Yiğit’le buluşmasını ister. Acaba, cesaretini toplayıp Yiğit’e geçmişten bahsedebilecek mi?

Yiğit – Gökhan Alkan:


Yiğit, çocukken oldukça çirkin ve kimse tarafından sevilmeyen, şişman bir çocuktur. Deniz tarafından korunan Yiğit’le Deniz arasında bir çocukluk aşkı doğar. Ancak büyüdükçe çirkinliğini üzerinden atarak oldukça yakışıklı biri haline dönüşür. Aynı zamanda kariyerinde de kendisine başarılı bir yol çizer. Yiğit karakterini canlandıran Yiğit Alkan, 1987 yılında İstanbul’da doğmuştur ve daha önce birçok dizide önemli rollerde görev almıştır.

İrem – Gonca Sarıyıldız:


İrem, Deniz’in en yakın arkadaşıdır. İkilinin arasındaki arkadaşlık bir kardeşten daha ötedir. Hatta iki aynı evi paylaşmaktadır. İrem, oldukça güzel, alımlı ve Deniz’in aksine ağır bir duruşa sahiptir. Bir gün Deniz, İrem’den kendisinin yerine geçmesini ve Yiğit’le buluşmasını isteyecektir. İrem karakterini canlandıran Gonca Sarıyıldız, Yeditepe Üniversitesi Tiyatro Bölümü’nde eğitim almıştır. Daha önce Muhteşem Yüzyıl, Bedel gibi önemli yapımlarda rol alan güzel oyuncu, Seviyor Sevmiyor dizisinde de önemli karakterlerden birini canlandırmaktadır.

Tuna – Yiğit Kirazcı:


Yiğit Kirazcı, son yıllarda yıldızı parlayan genç oyunculardan biridir. Hala oyunculuk eğitimlerine devam eden Yiğit Kirazcı, dizide oldukça başarılı bir performans sergilemektedir. Yiğit’in patronu olduğu ve Deniz’in stajyer olarak çalışmaya başladığı “Go Flamingo” dergisinde editörlük yapan Tuna, oldukça şakacı bir kişiliğe sahiptir. Hatta şakanın onun için bir yaşam biçimi olduğunu söyleyebiliriz. Eğer iş yerinizde Tuna gibi bir karakter varsa her an en kötü şakalara bile hazır olmanız gerekmektedir. Normalde çok zengin olan Tuna, hayli bir pinti bir kişidir ve bedava yemeğe bayılmaktadır. Dağınık bir yaşam formuna sahip olsa da tarz giyinmekten de vazgeçmez ve işe motorla gidip gelir. Tuna’nın Seviyor Sevmiyor oyuncuları arasında en sıra dışı karakterlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

Neşe – Gerçek Alnıaçık:


Neşe, derginin önemli isimlerinden biridir. Oldukça güzel ve alımlı olmasına rağmen işine verdiği öncelikten dolayı hayatında düzenli bir ilişki sahibi olmayı başaramaz. Bunun için çok çaba harcasa da her defasında sonuç hüsran olmaktadır. Oyuncu 19 Mart 1977 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Oyuncu Ankara Devlet Konservatuvarı Bale ve Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Birçok dizi ve film projesinde başarılı bir şekilde rol alan oyuncu gün geçtikçe oyunculuk alanında daha büyük işlere imza atacağa benziyor. Oyuncunun seyirciler tarafından da çok beğenilerek takip edildiğini söylememiz gerek.

Buket – Zeynep Tuğçe Bayat:


Hukuk eğitimi alan oyuncu 1990 yılında Mersin’de dünyaya gelmiştir. Kısa sürede son dönemlerin en sevilen genç bayan oyuncularından biri olmayı başaran Zeynep Tuğçe Bayat, Seviyor Sevmiyor dizisinde Buket isimli bir karakterle karşımıza çıkıyor. Oldukça zeki, güzel ve seksi olan Buket için hayatta en önemli şey paradır. Acaba aradığı şey onu gerçekten mutlu edecek midir?

Gazi – Mehmet Emin İnci:


Derginin ofisboyu olan Gazi, çok sempatik, sevecen ve bir o kadar da cana yakındır. Gazi’nin en büyük hayali meşhur bir oyuncu olmaktır. Acaba Gazi bu hayalini gerçekleştirebilecek mi? Mehmet Emin İnci, daha önce birçok tiyatro oyununda sahne almış ve bu konuda oldukça tecrübeli bir oyuncudur. Dizi de rolünü çok doğal ve başarılı bir şekilde sergilemektedir.

Cemal – Berk Yaygın:


Berk Yaygın, 4 Mayıs 1983 tarihinde dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümü mezunu olan oyuncu daha önce Güllerin Savaşı, Eve Düşen Yıldırım dizileri ve Sürgün filmi gibi yapımlarda görev almıştır. Ofisin hastalık takıntısı olan farklı kişiliklerinden biri olan Cemal, simetri takıntısı nedeniyle ofiste dikkatleri üzerine çekmektedir. Asosyal bir kişiliğe sahip olan Cemal, insanlarla çok fazla yakın ilişkiler kurmaktan çekinmektedir. Cemal’in oldukça titiz olduğunu bilen iş arkadaşları Cemal’in bu özelliğini her fırsatta kullanarak ona sulu şakalar yapmaktadır. Acaba Cemal bu duruma daha ne kadar tahammül edebilecek?

Ayça – Sevil Uyar:


Diziye sonradan dahil olan güzel oyuncu Ayça karakteriyle seyircisinin karşısına çıkıyor. Oyuncu dizide saplantılı bir kişiliğe sahip bir karaktere hayat veriyor. Sevil Uyar, 1982 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Muhasebe eğitimi alan genç güzel, 2004 yılında Miss Turkey yarışmasında derece alarak güzelliğini tescillemiştir. 2005 yılından bu yana dizilerde boy gösteren oyuncu gün geçtikçe oyunculukta çok daha başarılı bir noktaya gelmektedir. Güzel oyuncu daha önce Aşk Oyunu, İki Yabancı, Yalancı Romantik, Yahşi Cazibe, Kanıt ve Aşk Yeniden programlarında rol almıştır.

Elif – Elvan Boran:


1977 yılında Kayseri’de dünyaya gelen Elvan Boran çok başarılı bir eğitim geçmişine sahiptir. Fen lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi Konservatuvar bölümünü okuyan güzel oyuncu dizide Elif karakteriyle rol almaktadır.

Faruk – Cüneyt Yalaz:


1966 yılında Rize’de dünyaya gelen Cüneyt Yalaz, dizide Faruk rolüyle Deniz’in babasını oynamaktadır. Liseyi Eskişehir Anadolu Lisesi’nde bitiren oyuncu İktisat eğitimi aldıktan sonra tiyatro dalında birçok başarılı işlere imza atmıştır. Birçok dizi ve film projesinde önemli rollerde bulunan Cüneyt Yalaz, Seviyor Sevmiyor dizisinde iflas etmiş ve başarısızlığa uğramış çirkin bir baba figürünü başarılı bir şekilde seyircilere yansıtmaktadır.

Meriç – Ali Yağcı:


Meriç, İrem’den hoşlanan zengin bir züppe delikanlıdır. İrem, Yiğit’le yaşadığı çalkantılı ilişkinin arından boşluğu Meriç’le doldurmaya çalışsa da Meriç oldukça berbat bir karaktere sahip olduğu için işler çok da güzel gitmez.

Deniz’in Çocukluğu – Helin Melike Çal:


Deniz’in çocukluğunu canlandıran Helin Melike Çal, İstanbul doğumlu gelecek vadeden oyunculardan biridir. Dizede rol aldığı sahnelerin üstesinden başarıyla kalkan oyuncu oldukça başarılı bir performans sergilemektedir.

Yiğit’in Çocukluğu – Baran Can Kablan:


Baran Can Kablan, dizide Yiğit’in şişman ve dışlanan çocukluğunu oynamaktadır. Geleceğin başarılı oyuncularından biri olacağını dizide oldukça belli eden oyuncu, Yiğit’in çocukluğunu oldukça iyi bir şekilde yansıtmış.

Simya – Su Kutlu:


Simya, Yiğit’in şimdiye kadar tanımadığı kardeşidir. Su Kutlu, diziye sonradan dahil olarak Yiğit’in daha önce tanımadığı kardeşi Simya’yı canlandırmaktadır. 1 Ocak 1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Su Kutlu daha önce birkaç dizide rol almıştır. Son olarak 13 bölüm yayınlanan ve sonrasında yayından kaldırılan “Arkadaşlar İyidir” dizisinde rol alan oyuncu, Seviyor Sevmiyor oyuncuları arasındaki yerini alarak tekrar ekranlara dönmüştür. Dizide oldukça başarılı bir performans sergileyen oyuncunun, dizideki geleceği ilerleyen bölümlerde şekillenecek.

Asena – İpek Tenolcay:


Oyuncu 12 Temmuz 1970 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. 46 yaşındaki deneyimli oyuncu, Kurtlar Vadisi, Umutsuz Ev Kadınları gibi önemli yapıtlarda görev almıştır. Dizide şirket müdür yardımcısı rolüyle seyircinin karşısına çıkmaktadır. Asena yan karakterlerden biri olmasına rağmen dizinin önemli unsurlarından biri olmayı başarmıştır. Oldukça enerjik ve deli dolu bir kişiliğe sahip olan Asena, tam bir aşk kadınıdır.

Ela – Aydan Koptur:


1 Ocak 1990 doğumlu Aydan Koptur, dizide yan karakterlerden birini canlandırmaktadır. Oyuncu daha önce Çocuklar Duymasın ve Muhteşem Yüzyıl gibi büyük seyirci kitlesine sahip projelerde de yer almıştır. Çok fazla rolü olmasa da rol aldığı sahnelerdeki başarılı performansıyla ilerleyen günlerde çok daha ön planda olan rollerle karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

Seviyor Sevmiyor Detay:

Kanal: ATV
Yönetmen: Yusuf Pirhasan
Senarist: Hakan Bonomo ve Aksen Bonfil
Oyuncular: Zeynep Çamcı, Gökhan Alkan, Gonca Sarıyıldız, Yiğit Kirazcı, Gerçek Alnıaçık, Zeynep Tuğçe Bayat, Mehmet Emin İnci, Berk Yaygın, Sevil Uyar, Elvan Boran, Cüneyt Yalaz, Helin Melike Çal, Baran Can Kablan, Su Kutlu, İpek Tenolcay, Ela Koptur
Tür: Romantik Komedi, Gençlik
Süre: 140 Dakika

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *