Sevmek Zamanı Filmi – Metin Erksan’ın Efsane Kült Filmi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Siyah – Beyaz olarak 1965 yılında çekilen Sevmek Zamanı filminde Müşfik Kenter, Sema Özcan, Süleyman Saim Tekcan ve Fadıl Garan gibi usta isimler rol almaktadır. Senaryosunu Metin Erksan ve Kemal Demirel’in kaleme aldığı filmin yönetmen koltuğunda Berlin Film Festivalinden de ödül almış ünlü Türk yönetmen Metin Erksan yer almaktadır.Sevmek Zamanı film tanıtımı yazımıza YORUM yapabileceğinizi belirtir ve iyi seyirler dileriz.

Sevmek Zamanı Filmi Konusu:

Sevmek Zamanı Filmi

Filmde, boyacılık yapan Halil ve onun resmine aşık olduğu Meral’in hikayesi anlatılır. Halil Ada’da çalışmaya gittiği bir köşkte Meral’in resmini görüp aşık olur. Sık sık resmine bakmak için kızın evine gider. Bir gün Meral Ada’ya geldiğinde evde karşılaşırlar. Adamın duygularını öğrenen Meral bu durumdan çok etkilenir ve Halil’e duygularını açar. Fakat Halil, Meral’in kendisine değil resmine aşık olduğu konusunda ısrarcıdır.

Ben Seni Değil Resmini Seviyorum

Aşkına karşılık bulamayan Meral ailesinin yanına geri döner. Bir süre sonra Ada’da işi biten Halil ve ustası da İstanbul’a geri dönerler. Meral’in Halil’e olan aşkını göz ardı edemeyen usta, kızı bulması için Halil’e baskı yapar. Böylece İstanbul’da bir araya gelen ikili birlikte olmak için bir şans elde eder. Fakat bu şans yeni gelişmeleri de beraberinde getirecektir.

Sevmek Zamanı Filmi Afiş

Sevmek Zamanı Sinema Filmi Teknik Detay:

Yönetmen: Metin Erksan
Senarist: Metin Erksan, Kemal Demirel
Oyuncular: Müşfik Kenter, Sema Özcan, Süleyman Saim Tekcan, Fadıl Garan, Oya Bulaner, Adnan Uygur, Deniz Çakır, Osman Karahan, Mehmet Umar, Ayben Erkmen ve Abdullah Demiryan
Yıl: 1965
Tür: Dram, Romantik
Ülke: Türkiye
Süre: 84 Dakika

Sevmek Zamanı Filmi Konusu

Sevmek Zamanı Sinema Filmi Fragmanı:

Sevmek Zamanı Filmi Konusu ve Oyuncularına yer verdiğimiz yazımız YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *