Sex Education 2.Sezon Ne Zaman? (17 Ocak)

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sex Education Konusu

SexEducation isimli dizi, Türkçeye çevirdiğimizde Seks Eğitimi ismiyle biliniyor. Son derece farklı bir konusu olan dizide ana karakter ise herkesin çok sevdiği Otis.
16 yaşında olan Otis isimli genç, aslında henüz bir lise öğrencisidir. Ve henüz ufak bir yaşa sahip olmasına rağmen, dizinin esas konusunu Otis’in arkadaşlarına vermiş olduğu seks tavsiyeleri meydana getirir. Otis’in seks konusundaki bilgisi ise annesinden gelmektedir. Çünkü annesi, bir seks terapisti olarak çalışmaktadır.

Bu alandaki uzmanlığını, doğal olarak oğluna da ufak olsa dahi yansıtmıştır. Ama gencin bu anlamdaki bilgisi ve vermiş olduğu tavsiyelerin farklı bir sebebi daha vardır. O da Otis’in arkadaşı Maevi’dir. Fakat Maevi, sadece bir arkadaş değildir. Çünkü Otis, bu genç kıza karşı ciddi anlamda da ilgi duymaktadır. Bu süreç içerisinde, Maevi, arkadaşının seks tavsiyelerinde bulunduğu ile ilgili bir bilgi edinir ve bunu öğrenir öğrenmez de Otis’e bir teklif eder.

Genç kızın bu teklifteki amacı sadece para kazanmak olmaktadır. Çünkü Maevi, ciddi boyutta maddi sıkıntı çekmektedir. Otis ise maddi beklenti içerisinde değildir fakat onun da ihtiyacı olan bir şey elbette ki vardır. O da okulda popüler olma isteğidir. Okuldaki popülerliğini artırmak isteyen ve bir yandan da para kazanmak isteyen iki genç, bir olup kolları sıvarlar. Bu süreçte Maevi, cinsel birliktelik konusunda sorunu olan herkesi gelir ve Otis’e getirir. Genç karakterimiz de tek tek hepsiyle ilgilenerek, sorunlarının üstesinden gelmeleri için birtakım tavsiyelerde bulunur.

Dizinin Başrolleri Büyük İlgi Görüyor
SexEducation, ciddi anlamda geri dönüt alan ve tüm dünyanın severek izlediği komedi dizileri arasındaki yerini almayı kısa sürede başarmıştır. Bu konuda aslında baş karakter Otis’in, sahip olduğu kişilik özellikleri çok etkilidir. Çünkü Otis, son derece utangaç ve fazlasıyla da sempatik bir yapıya sahiptir. Her bölümünde bir karakteri konu edinen dizi, kısa sürede büyük bir izleyici kitlesine de ulaşmıştır. Bunda tabikiMaevi isimli karakterin, sahip olduğu inatçı ve asi kişiliği de etkili olmuştur.

SexEducation Oyuncu Kadrosu Ve Yeni Sezon Yayın Tarihi
Asa Butterfield ve EmmaMackey’in başrolünde yer aldığı, NcutiGatwa, GillianAnderson, CannorSwindells, Mimi Keene, AimeeLouWood’un da oyuncu kadrosunda bulunduğu SexEducation isimli dizi hem komedi hem de dram türüyle birçok kişinin ilgisini çeken Netflix dizilerinden biri olmuştur. Kate Herron ve Ben Taylor’un da yönetmen koltuğunda oturduğu dizi, çok sevildiği için de ikinci sezonu ile tekrar seyirci karşısına geçme kararı almıştır.

Sex Education isimli dizinin 2. Sezonu ise 17 Ocak tarihinde Netflix izleyicileri ile buluşacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *