Korkuyu İliklerinize Kadar Hissettirecek Şeytan Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Korku filmleri hemen her dönemde ilgi odağı olmuştur. Korku filmlerinin adeta odağında yer alan şeytan filmleri özellikle görsel ve ses efektleri ile dikkat çeken filmlerdir. Bu tarz filmlerde izleyicileri korkutmanın yanı sıra gerilim unsurlarını da hissettirmek en önemli amaçtır. Şeytan filmleri seçiminde kararsız kalanlar ve bu konu hakkında seçim yapmak isteyenler listemizi inceleyebilir. Şeytan Filmleri listemize YORUM yapabilirsiniz.

Şeytan Filmleri

10. Prince of Darkness – Karanlıklar Prensi – 1987 – IMDb: 6.7


Yönetmen: John Carpenter
Prince of Darkness filminde, Los Angeles’ın ucra noktalarından birinde bulunan kilisede son derece garip olaylar yaşanmaktadır. Bu olayların farkına varan rahip, alanında uzman olan Profesör Birack ve ekibinden yardım talep ederler. Ekip, kilisenin bodrumunda garip bir yeşil sıvı bulur. Cevaplanması gereken tek soru ise, şeytanın yeryüzüne geri dönüp dönmeyeceği sorusudur.

9. The Ninth Gate – Dokuzuncu Kapı – 1999 – IMDb: 6.7

The Ninth Gate
Yönetmen: Roman Polanski
The Ninth Gate filminde, Dean Corso, eski kitapları zengin koleksiyoncular için araştıran bir araştırmacıdır. Corso, müşterisi Boris Balkan için içinde Satanik ayinleri anlatan kitabın peşine düşer. Anlatılan rivayete göre bu kitap Karanlıklar Krallığına gidecek dokuzuncu kapıyı açacak el yazmasıdır. Corso, görevinin bir kitabı bulmaktan daha fazlası olduğunu zaman geçtikçe anlayacaktır.Filmin baş rolünde Johnny Depp yer almaktadır

8. The Exorcism of Emily Rose – Şeytan Çarpması – 2005 – IMDb: 6.7

The Exorcism of Emily Rose
Yönetmen: Scott Derrickson
The Exorcism of Emily Rose filminde, Emily Rose, kırsal bölgede ailesiyle yaşamaktadır. Üniversiteyi kazanan Emily, yurda yerleşmiştir. Yurtta zamanla halisünasyonlar görmeye başlayan Emily’nin rahatsızlığı artar. Koyu bir Katolik olan Emily, Peder Moore’dan Şeytan çıkarma ayini için yardım ister. Genç kızın ayin sırasında ölümü Rahip Moore için zorlu sürecin başlangıcı olur.

7. The Beyond – Şeytanın Günü – 1981 – IMDb: 6.9

The Beyond
Yönetmen: Lucio Fulci
The Beyond filminde, Liza, New York’ta sakin bir hayat sürmektedir. Kendisine miras kaldığını öğrenen Liza, miras kalan oteli almak için hızlıca New Orleans’a gelir. Oteli yenileme işine girişen Liza, çalışmalara başlar. Bir tesisatçının bodrumda gizli bir geçit bulmasıyla her şey alt üst olur. Aslında otel, cehennemin kapılarından birinin üzerine inşa edilmiştir ve her katında korku dolu olaylar yaşanmaktadır.

6. Constantine – 2005 – IMDb: 6.9

Constantine
Yönetmen: Francis Lawrence
Constantine filminde, John Constantine bazı özel yeteneklere sahiptir. Dünyada yer alan şeytanları tanıyabilen Constantine ile ikiz kız kardeşinin sır dolu intiharına ikna olmayan başarılı dedektif Angela Dodson’ın yolları kesişir. Bu noktadan sonra olaylar cehennem ile dünya arasında gelişir. Constantine, umursamaz tavırlarını sürdürmekte, yaşam ve ölümü sürekli hafife almaktadır. Ancak bu kez durum çok ciddi bir hal almıştır.

5. The Ring – Halka – 2002 – IMDb: 7.1

The Ring
Yönetmen: Gore Verbinski
The Ring filminde, karanlık sırlarla dolu bir video kaset vardır. Bu kaseti izleyenler 7 gün içinde öldürülmektedir. Yeğeninin de bu kaset yüzünden ölümüne tanık olan gazeteci Rachel Keller de kaseti izler. Rachel, kasetin gizemini çözmek için arkadaşı Noah’tan yardım ister. 7 gün içinde bu sırrı çözemezlerse kasetteki kötü ruhun kurbanı olacaklardır.

4. Angel Heart – Şeytan Çıkmazı – 1987 – IMDb Puanı: 7.3

Angel Heart
Yönetmen: Alan Parker
Angel Heart filminde, Louis Cypher adlı bir müşteri, alanında uzman özel dedektif Harry Angel’dan bir adamı bulması konusunda yardım ister. İpuçlarını değerlendiren dedektif Angel, bu adama yaklaştıkça doğaüstü olayların yaşandığını anlar. Aranan kişiyle ilgisi olan herkes vahşice öldürülmektedir. Yine de Angel geri adım atmaz ve tüm ipuçlarını birleştirerek görevi yerine getirmeye çalışır.

3. The Omen – Kehanet – 1976 – IMDb Puanı: 7.6

The Omen
Yönetmen: Richard Donner
The Omen filminde, çocuklarının olmasını bekleyen Katherine ve Robert Thorn çifti oldukça mutludur. Doğum zamanında Robert çocuğunun öldüğü haberiyle sarsılır. Doğumda bulunan Peder, Robert’a evlat edinmelerini tavsiye eder. Damien’i evlat edinen Robert, çocuk 5 yaşına geldiğinde nasıl bir şeytanı evine aldığını anlayacaktır. Bu noktadan sonra gizemli olaylar birbirini takip edecektir.

2. The Evil Dead – Şeytanın Ölüsü – 1981 – IMDb: 7.6


Yönetmen: Sam Raimi
The Evil Dead filminde, Ash ile sevgilisi Linda, yanlarına 3 arkadaşını alarak Tennessee’de bulunan bir kulübeye hafta sonu tatili için giderler. Kulübenin mahzeninde Ölüler Kitabı’nı bulurlar. Bu kitapla bir de ses kaydı bulan grup, ses kaydını çalmaya başlayınca intikam isteyen ölü iblisleri uyandırırlar. Böylece bazıları bu iblislerin etkisi altına girer ve korkunç olaylar başlar.

1. The Exorcist – Şeytan – 1973 – IMDb: 8.00

Yönetmen: William Friedkin
The Exorcist filminde, Irak’ta kazılar yapan Rahip Merrin, bu kazılar sırasında Şeytan Pazuzu hakkında bilgiler bulur. Bu sırada ABD’de ünlü bir sinema oyuncusunun kızı Regen, psikolojik sorunlar yaşamaya başlar. Regen için tıp çaresiz kalınca annesi Peder Merrin’den yardım istemeye karar verir. Bu noktadan sonra olaylar son derece gizemli bir şekilde gelişecektir.

Şeytan Filmleri Listemize YORUM yapabilirsiniz.

A comment on "Korkuyu İliklerinize Kadar Hissettirecek Şeytan Filmleri"

  1. Emre says:

    Filmler güzel gibi.Ecnebiorcisti izlememiştim ama biliyordum.Omen ilgimi çekti hemen izleyim bari…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *