Şeytanın Oğlu (Incarnate) Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Holywood’un şeytan ile ilişkisinin yıllara uzanan bir geçmişi var. Siyah beyaz dönemden itibaren bu konuyu işleyen pek çok film çekildi. Şu anda hayatta olan neslin hatırlayacağı dönemlerden ise “Şeytan” ve “Omen” gibi yapımlar hafızalarda yer etmişti. Bunlardan biri olan Incarnate (Şeytanın Oğlu) şu anda vizyonda. Geçen yıl çektiği ve deprem konulu San Andreas filminden hatırlayacağımız Kanada asıllı Amerikalı yönetmen Brad Peyton’un yönettiği Şeytanın Oğlu, Aralık ayında Amerika Birleşik Devletlerinde vizyona girmiş ve tahmin edilen miktarda (2,5 m USD) gişe hasılatı elde etmişti.

Yapımcı şirket daha önce Paranormal Activity, The Gift ( Geçmişten Gelen), The Visit (Ziyaret) ve Insidious (Ruhlar Bölgesi) filmlerine imza atmıştı. Başrollerde Aaron Eckhart, Carice van Houten, Catalina Sandino Moreno, David Mazouz var.

Şeytanın Oğlu (Incarnate) Konusu:

Çocuğunu tek başına büyüten bir anne olan Lindsayi 11 yaşındaki oğlunun şeytani bir varlığın etkisinde olduğunu anlayınca yardım ister. Vatikan, şeytani ruhtan kurtulmak için Dr. Seth Ember’i arar. Vatikan’dan gelen bir yetkili bir bavul dolusu para getirip 11 yaşındaki bir çocuğun şeytanın eline geçtiğini ve kurtarılmazsa 3 gün içinde öleceğini söyler. Ember önce pek ilgilenmezse de daha sonra bu iblisin çoktandır peşinde olduğu Maggie olabileceğini düşünür ve kabul eder. Doktor tekerlekli sandalyeye bağlı bir bilim adamıdır. Dr. Seth’in ruh çıkarma yöntemleri Vatikan’dan oldukça farklıdır.

Şeytanın Oğlu (Incarnate) Filmi Konusu Oyuncuları / Karakterleri:

 

Dr. Seth Ember:

Seth, henüz 26 yaşında iken diğer insanların bilinçaltlarına girebildiğini fark etmiştir. Bu durumdan kaçmak ve normal bir yaşam sürmek için ne kadar çabalasa, hatta evlenip çocuk sahibi olsa da sonuç değişmemiş ve kendini korkunç olayların içinde bulmuştur. Doktor, iblislerin ele geçirdiği insanları kurtarmak gücüne sahipse de, kurumsallaşmış dini küçümsediği için, “şeytan çıkarma” (exorcism) ifadesini kullanmaktan kaçınmaktadır. Daha çok “parazit varlıkların yerinden edilmesi” gibi bir tanımı tercih etmektedir. İki yardımcısı ile birlikte, kendi kalp atış hızını yavaşlatma yoluyla ölüme mümkün olduğu kadar yaklaşmakta, bu noktadan itibaren de, kurbanın bilinçaltına sızmaktadır. Ele geçirilmiş kişiyi yaşadıklarının gerçek olmadığına ikna etmektedir. Bütün bunları yapmasında tek bir sebep vardır: Kendisini tekerlekli sandalyeye bağlı hale getiren ve karısı ile oğlunun ölümüne yol açan kazanın nedeni olan iblisin izini sürmek ve ortadan kaldırmak. Bu iblise verdiği isim ise Maggie’dir.

Lindsay Sparrow:

 

Şeytanın ele geçirdiği çocuğun annesidir. Yeni boşanmış ve çocuğun babası Dan hakkında eve yaklaşmama kararı aldırtmıştır.

Cameron Sparrow:

Lindsay’in şeytani varlıklar tarafından ele geçirilen 11 yaşındaki oğlu.

Dan Sparrow:

Cameron’ın babası. Lindsay ile yeni boşanmışlardır. Oğlu Cameron’un kolunu kırdığı için özür dilemeye çalışmaktadır. Ancak Cameron’un içindeki iblisin intikamı büyük olacaktır.

ve.. Camilla Marquez:

Vatikan temsilcisi. Doktor Ember Vatikan veya herhangi dini bir kurumla işbirliği yapmamaktadır. Katolik Kilisesi ise kutsal su ve haç kullanarak şeytan çıkarma ayini yaptığı ve başarısız olduğu zamanlarda , kurbanı kurtarmak için zaman zaman doktordan yardım istemektedir.

Paranormal olayları konu eden korku filmlerini sevenleri tatmin edecek bir hikayeye sahip Şeytanın Oğlu, özellikle başroldeki Aaron Eckhart’ın başarısı ile oyunculuk bakımından da göz dolduruyor.

Şeytanın Oğlu (Incarnate) Filmi Teknik Detay:

Yönetmen: Brad Peyton
Oyuncular: Aaron Eckhart, Carice van Houten, Catalina Sandino Moreno, David Mazouz, Keir O’Donnell ve Matt Nable
Tür: Korku ve Gerilim
Ülke: ABD

Şeytanın Oğlu (Incarnate) Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *