Shadowhunters – Gölge Avcıları Dizisi Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Ekranlara yeni merhaba diyen Shadowhunters dizisi hakkında bilgiler, karakterler ve oyunculuklar hakkında kısa bir dizi tanıtımı yazısı ile karşınızdayız. Shadowhunters (Gölge Avcıları) Dizisi Konusu ve Yorumlarını da bulabileceğiniz yazımıza Yorum’larınız ile destek verirseniz seviniriz.
Daha ilk sezonunda olan dizi Shadowhunters şimdide kendine güçlü bir fanbase oluşturmuş bulunmakta. The Mortal Instruments yani Türkçeye çevrilmiş haliyle Ölümcül Oyuncaklar kitap serisinin geçtiğimiz yıllarda bir filmi çekilmişti. Fakat yeteri kadar ilgi alamamış olacak ki devam filmini göremedik. Bu duruma üzülen fanlar için artık Shadowhunters dizisi ekranlarda. Peki bu herkesin dilinde dolanan Shadowhunters neyi anlatıyor?

Shadowhunters – Gölge Avcıları Dizisi Konusu

Shadowhunters
Normal, ortalama bir genç kız olan Clary’nin hayatı bir gün annesinin ondan sakladığı sırlar yüzünden alt üst oluyor ve kendisinin bir shadowhunter yani gölge avcısı olduğunu öğreniyor. Ondan saklanan bu dünyada melekler ve şeytanlar var. Kendisi de yarı insan yarı melek türüne ait. Şans eseri tanıştığı başka bir gölge avcısı Jace, Clary’e yardım eli uzatıyor ve hikâyemiz başlamış oluyor.

Shadowhunters dizisi konusu (1)

Jace, üvey kardeşleri Alec ve Izzy, Clary, Clary’nin en yakın arkadaşı Simon ve çoğu fanın favorisi Magnus dizinin ana karakterleri. Jace, Alec, Izzy ve Clary gölge avcıları ve melek türüne giriyorlar. Magnus ise ünlü bir büyücü yani yarı şeytan. Simon ise sadece neler olduğunu anlamaya çalışan masum bir insan.Bu karakterlerimiz yeni gölge avcısı oluşturmaya ve şeytanları kontrol etmeye yarayan ölümlü kupasını arayışa geçiyorlar. Gölge avcılarının baş düşmanı Valentine ise Clary’nin annesini esir almış durumda. Kupa bulunacak mı, Valentine kupayı ele geçirecek mi, Clary’nin annesi kurtulacak mı gibi soruları da dizinin ilerleyen bölümlerinde görebileceğiz.Bu sırada arka planda Matthew Daddario tarafından canlandırılan Alec ve Harry Shum Jr. tarafından canlandırılan Magnus’ın aralarındaki aşk hikayesi ise fanların en sevdiği karakter ilişkilerinde ilk sırada. Bunun peşinden Jace ve Clary’nin aşk hikâyesi geliyor.

Shadowhunters Yorumları (1)
Oyunculuklar çok iyi olmasa da –çok iyi değil derken gerçekten kötü demeye çalışıyorum- Matthew Daddario ve Harry Shum Jr’ın oyunculukları şimdilik diziyi kurtarıyor gibi gözüküyor. Clary karakterini canlandıran oyuncunun ise kesinlikle kendini geliştirmesi lazım. Konumuz fantastik ve ilginç, ilk başta biraz amatörce gelse de zamanla alışılabilen bir havası var. Ben bu dizi için umutluyum. Bakalım ikinci sezon onayını alabilecek mi?

Shadowhunters – Gölge Avcıları Dizisi Fragmanı:

https://www.youtube.com/watch?v=gXmD2R0APUk

Teknik Detay (Shadowhunters – Gölge Avcıları Dizisi Oyuncuları, yönetmeni, senaristi vb…):

Yönetmen: Ed Decter
Oyuncular: Katherine McNamara, Dominic Sherwood, Alberto Rosende, Matthew Daddario, Emeraude Toubia, Isaiah Mustafa, Harry Shum
İlk bölüm yayın tarihi: 12 Ocak 2016
Kanal: Freeform
Sezon Sayısı: 1
Uyarlandığı eser: Ölümcül Oyuncaklar
Tür: Fantezi

4 comments on "Shadowhunters – Gölge Avcıları Dizisi Konusu ve Yorumları"

 1. Nur Dağlı says:

  Çok kötü dizi izlediğime pişman olduğum diziler arasında..2. sezonu çok zor olur.

  • Warrior Alec says:

   Yorumunuzun üstünden 1 yıldan fazla süre geçmiş ve Shadowhunters 3.sezon onayını aldı,4.sezın onayını da alacağına eminim.Sadece söylemek istedim.

 2. Ömer Kılıç says:

  En mükemmel dizilerden biri 3. Sezonunu da bitirdim ama ne yazık ki 4. Sezonu yok yani çıkmayacak admin bey siz onların oyunculuğu kötü demişsiniz ama bence hepsi birbirinden mükemmel oynuyor

  • Shadowhunters Fanı says:

   Mutlu haber veriyorum sana. Bu sene 3. Sezonu devam ettirme kararı aldılar. 12 bölüm daha eklendi ve dizi final yaptı. Son bölümün ortakarında bölümü durdurup aralıksız 1 saat ağlayıp sonra diziye devam ettim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *