Shameless Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Komedi dram türündeki Shameless dizisi 9 Ocak 2011 tarihinde yayınlanmaya başlamış ve 5 sezondur başarılı bir şekilde devam eden Amerikan rüyasının, uçlarda yaşamanın ne demek olduğunu anlatan diziyi izledikten sonra büyük bir ihtimalle utangaçlığınızdan utanacaksınız.

Shameless Dizisinin Konusu : Chicago’nun güneyinde geçen dizi altı çocuk ve bir babadan oluşan ailenin trajikomik hikayesini anlatmaktadır. Baba Frank Gallagher alkol batağında çok eğlenceli vakit geçirirken, çocukların en büyüğü Fiona Gallagher ise kardeşlerini bir şekilde okutma ve geçindirme derdindedir. Ailenin başına zaman zaman komik çoğu zamansa yürekleri sızlatan olaylar gelmektedir. Her ne olursa olsun Gallagher ailesi her türlü şeyin üstesinden gelir imajı işlenen dizide, bu konuyla alakalı ” Biz Gallagher’larız. Onlara bunu gösterelim” sloganı yatar.

Shameless Oyuncular :

Frank Gallagher – William H. Macy
Fiona Gallagher – Emmy Rossum
Steve – Justin Chatwin
Carl Gallagher – Ethan Cutkosky
Phillip “Lip” Gallagher – Jeremy Allen White
Ian Gallagher – Cameron Monaghan
Debbie Gallagher – Emma Kenney
Veronica Fisher – Shanola Hampton
Kevin Ball – Steve Howey
Karen Jackson – Laura Slade Wiggins
Sheila Jackson – Joan Cusack

Shameless Detaylı Oyuncu Tanıtımı

 

Frank Gallagher

Frank Gallagher

Ailenin alkolik babası. Baba kelimesinin anlamlarını tam olarak taşımasada ara sıra iyilik yapabilen bir adamdır. Tüm zamanını barda geçirir ve narsist bir yapıya sahiptir.

Fiona Gallagher

Fiona Gallagher

Herşeyiyle kendinden ödün verip kardeşlerini geçindirme derdinde olan evin en büyüğü. Erkekleri sever. Kardeşlerinin vasisidir. Evi geçindirebilmek için sürekli çalışmak zorunda kalır.

Phillip “Lip” Gallagher

Phillip Lip Gallagher

Ailenin en büyük erkek çocuğu olan Lip, inanılmaz derecede zekaya sahiptir. Para karşılığı insanların sınavlarına girer. Fiona’nın aslında en büyük destekçisidir.

Ian Gallagher

Ian Gallagher

Lip’ten sonraki en büyük erkek çocuk. Askeri okulda okumak için abisinin kimliğine bürünmüştür. Eşcinseldir. Eski kız arkadaşı Mandy’nin abisi Mickey ile bir ilişkisi vardır.

Debbie Gallagher

Debbie Gallagher

Ailenin en küçük kızıdır. Ailesine sadık, dürüst biridir. Ergenlik döneminde yaşamak istediği hayat yüzünden ablası Fiona ile araları bozulur. Ne olursa olsun ailesi onun için herşeyden önemlidir. Frank ne kadar umursamaz davranırsa davransın Debbie’nin sevgisi ona karşı hiç bitmez.

Carl Gallagher

Carl Gallagher

Ailenin en küçük çocuğu Liam’ın bir üstüdür. Serseri, sadist bir yapısı vardır. Frank’in oğlu olmasının hakkında tam anlamıyla verir. Kız düşkünüdür.

Liam Gallagher

Liam Gallagher

Evin en küçüğü. Zencidir. Uyumlu,sessiz bir tiptir. İnanılması güçte olsa o Frank’in oğludur.

Steve/Jimmy/Jack Lishman

Steve-Jimmy-Jack Lishman

Fiona’nın vazgeçemediği adam. Araba hırsızlığı yaptığı dönemden sonra Tıp Fakültesine geri döner. Ailesi çok zengindir. Steve asla onlar gibi olmak istemez.

Veronica “V” Fisher

Veronica V Fisher

Gallagher’ların yan komşusu. Sevgilisi Kev’le canlı yayın yapıp para kazanır. Fiona’nın en yakın arkadaşıdır. Arada sırada Kev’e kalan barda çalışır.

Kevin “Kev” Ball

Kevin Kev Ball

Gallagher’ların yan komşusudur. Veronica ile birliktedir. Yıllarca çalıştığı barın sahibi, vasiyetinde barı Kev’e bırakır. Kızlarına çok düşkün bir babadır. Ve zaman zaman bu sebepten dolayı V ile araları açılır.

Karen Jackson

Karen Jackson

Lip’e aşıktır. Başka birinden olan down sendromlu çocuğu kabullenmeyip evden kaçar. Geri döndüğünde Lip’in yeni sevgilisi Mandy ona arabayla çarpar ve Karen komaya girer. Komadan çıktıktan sonra bazı kalıcı hasarlar oluşmuştur.

Sheila Jackson

Sheila Jackson

Karen’ın annesidir. Kızının evlendiği adam ile birlikte olmuştur. Dışarı çıkma korkusunu uzun zaman sonra yenebilmiştir. Yeni tarifler denemeyi çok sever.

Mickey Milkovich

Mickey Milkovich

Ian’ın sevgilisidir. Başlarda kabul etmek istemese de zaman geçtikçe Ian’a daha çok bağlanmaya başlar. Mahallenin serseri çocuğudur. Kardeşleriyle birlikte işlemedikleri suç yoktur. Babasına eşcinsel olduğunu Kev’in barı Alibi’de herkesin içinde söylemiştir.

Mandy Milkovich

Mandy Milkovich

Mickey’in tek kız kardeşi, Lip’in sevgilisi. Aslında abisi gibi oda çok serttir. Ama söz konusu Lip olunca uysallaşır.Hatta Lip üniversiteye gitmek istemezken, Mandy üniversitelere Lip adına başvurur ve hayatını kurtarır.

Monica Gallagher

Monica Gallagher

Evin annesidir.Eşcinseldir. Bipolar hastasıdır. Çocukları her seferinde terk edip dahada çok yaralamıştır. Ama Frank hep ona aşık kalmıştır.

Sammi Gallagher

Sammi Gallagher

Ailenin üvey kızı. Frank’in başkasında olan çocuğudur. Chuckie adında bir oğlu vardır. Gallagher kanı ondadar vardır bu yüzden piskopattır. Ama babasını ne olursa olsun çok sever.

Shameless Dizisinin Müziği / Müzikleri:

Shameless Fragmanı:

Etiketler: shamles, shameles, shamelss, sameless, shameless dizi konusu, shameless dizi yorum, shameless dizi müziği, shameless konusu, shameless oyuncuları, utanmazlar dizisi

6 comments on "Shameless Dizisi Konusu ve Oyuncuları"

 1. ziloo says:

  izlemeye çok geç kaldığım bir dizi

 2. cenkkoru says:

  aşk, dram, özlem işte shameless dizisi… 😀

 3. burak says:

  Bir dizinin 5 sene devam etmesi başarılı oldugunun ispatıdır bence..

  • Gülce says:

   Sana göre her 5 sene devam eden dizi başarılıysa Türkiye’de yayınlanan Arka Sokaklar için de aynı şeyi düşünüyor olduğun anlamı çıkar. o zaman shameless kalitesiyle ne işin oluyor?

 4. Esra says:

  dizinin sürekliliği cok iyi , tekrar baştan başlayıp izlemeyi düşünüyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *