Sıfır Bir Sinema Filmi: Ne Zaman (10 Ocak 2020)

0/5 Votes: 0
Report

Description

Sıfır Bir sinema filmi olmadan önce 2016 ve 2019 yılları arasında adana da yaşayan gençlerin bir araya gelerek yaptıkları bir Youtube dizisi olarak ilk kez ortaya çıkmıştır. İnternet ortamında çok beğenilen ve çok yüksek izlenme sayılarına ulaşan bu dizi daha sonra Türkiye’nin önemli dijital yayın ortamlarından biri olan, BluTV’ye transfer olmuştur. BluTv’de dizi olarak yayınlanan yapım, Adana’nın meşhur Hürriyet mahallesini ve yaşanan yasadışı olayları konu edinmiştir. BluTv ekranlarında Sıfır Bir,35 dakikalık kısa süreli dizi halinde verilmiştir.
Adana’da başta Hürriyet mahallesinde çekilen bu dizi ile Adana’da yaşanan suçları ve arkadaşlıkları konu alan polisiye ve suç türlerinde çekilmiştir. Altı sezon süren Sıfır Birher sezon 6 bölüm olarak yayınlanmıştır. Adanalı gençlerin yapmış olduğu dizi kısa sürede çok fazla izleyici ve beğeni kazanmıştır. Adanalı gençlerden biri olan Cihangir Ceyhan ise şu sıralar da TV kanalında yayında olan Çukur dizisin de Adanalı Azer karakterini canlandırmaktadır. Dizi final yaptıktan sonra film çekmeye karar veren Adanalı gençler, bu sefer beyazperdeye içinde bolca dram olan bir senaryo ile gelecekler. 10 Ocak 2020 tarihinde vizyona girecek olan Sıfır Bir sinema filmi1 saat 38 dakika ile izleyenlerle buluşacaktır.

Sıfır Bir Sinema Filmi Oyuncu Kadrosu

Sıfır Bir sinema filmi kadrosunda Sıfır Bir dizisinde başrol oynayan birçok oyuncu yine rol alacaktır.Bir tek Cihangir Ceyhan filmde yer almamaktadır. Savaş Satış, 1989 yılında İzmit’te dünyaya gelen oyuncu Sıfır Bir filminde kendi adı ile oynamaktadır. Savaş Satış eğitimini Çukurova Üniversitesinde tamamlamıştır. 1990 yılı Diyarbakır doğumlu olan 30 yaşındaki Onur Akbay aslında bir Türk futbolcusudur. 10 yıl boyunca Adanaspor’da forma giyen Akbay, Sıfır Bir filminde ve dizisinde Cihat karakterine can vermektedir. Cengizhan Yurdutek ve Burak Akyüz ise filmde oynayan diğer oyunculardır. Adana hürriyet mahallesinde çekmiş oldukları dizi kadrosunun hemen hemen her üyesi Sıfır Bir filmi için kollarını sıvamıştır.

Sıfır Bir Sinema Filmi Konusu

Dram türün de olan Sıfır Bir sinema filmi, dizide gerçekleşen olaylardan tamamen farklıdır. Çete lideri olan Savaş ve yakın dostlarının kendilerini kardeş olarak gören Cihat ve Azat ile birlikte Adana’daki gayrimeşru hayatı bırakarak yeni bir kimlik ile İzmir’e yerleşmesini konu almaktadır. İzmir’e yerleşen Adanalı gençleri kendilerine oto yıkamacı açmışlardır. Adana’dan ayrılırken yaşadıkları Hürriyet mahallesini Cengolara bırakmışlardır.

Aldıkları duyumlara göre mahalleyi bıraktıkları Cengolar hatırı sayılır ağabeyler olma yolunda ilerlemektedirler. Savaş ve arkadaşları Adana’daki yaşantılarını tamamen geride bırakıp yeni kimlikleri ile yeni bir hayat kurmaya kararlı bir şekilde ilerlerken, karşılarına çıkan küçük kız çocuğu Melek ile fikirlerini değiştirirler. Melek, annesini bir otel odasında organları alınıp, öldürülmüş bir şekilde bulur. Annesini öldüren kötü adamlar tarafından tacize uğrayan Melek, adamların elinden kaçarak Adanalı gençlerin İzmir’de kurdukları oto yıkamacı dükkânına sığınmıştır.

Sıfır Bir Sinema Filmi Yönetmeni Ve Senaristi

Sıfır Bir sinema filmi yönetmeni, aynı zamanda dizide de avukat rolünü canlandıran Kadri Beran Taşkın’dır. 1987 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Ailesi ile birlikte 12 yaşında Adana’ya taşınan Taşkın, üniversite eğitimini Eskişehir’de sinema ve televizyon okuyarak tamamlamıştır. Sonrasında İstanbul’da birçok dizi ve klip setlerinde çalışarak kendini geliştirmiştir. Yaşadığı şehri konu alan Adanalı gençleri yazdığı diziye yönetmenlik yapmak için Adana’ya geri dönmüştür. 2016-2019 yılları arasında yayınlanan fenomen dizinin finalini yaptıktan sonra sinema filmi için kolları sıvamıştır. 2019 yapım yılı olan film 10 Ocak 2020 tarihinde beyaz perde ile buluşacaktır.

En çok merak edilen ise Filmin Ne zaman vizyona gireceğidir.
Vizyon Tarihi: 10 Ocak 2020
Şirket: Sıfır Bir Yapım
Filmin Türü: Dram, Aksiyon
Yapım Yılı: 2020
Süre: 98 dakika

Merakla Beklenen Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *