Six Feet Under Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bu dizi tanıtımı bölümümüzde Six Feet Under nasıl bir dizi olduğu, konusu, oyuncuları hakkında kısa bilgiler verilecektir.Cenaze evin de yaşayan her biri bambaşka hayat tarzına sahip, her yaştan bireylerinin gözünden ölümün ve hayatın yalın ve gerçekçi bir şekilde anlatıldığı etkileyici bir dizi.

Six Feet Under Dizisi Konusu: Kendine bambaşka bir hayat kuran Ned Fisher (Peter Krause), babasının ölümünün ardından hiç sevmediği cenaze evine geri döner. Cenaze evini işleten kardeşi Devid Fisher (Michael C. Hall) ile arasını düzeltmeli ve kardeşlik bağlarını tekrar kurmalıdır. Kız kardeşi Claire Fisher (Lauren Ambrose) ise neredeyse hiç tanımadığını fark eden Nate bir karar vermelidir. Eski yaşantısına geri mi dönmeli, ailesinin yanında mı kalmalı. Anne Ruth Fisher (Frances Conroy)’ un depresif halleri de Nate’in kararını zorlaştırır.

Six Feet Under
2001 yılında yayınlanan yabancı dizi karakterlerin psikolojik yapılarına odaklanan etkileyici bir yapım. Yönetmenliğini üstlenen Alan Ball senaryosunu da Christian Taylor ile beraber yazmış.Etkileyici ve sürükleyici bir olay örgüsüne ek olarak, yerinde psikolojik çözümlemeler ve iç hesaplaşmalar içeren yapım, sanatsal yönü ile de dikkat çekiyor. Ufkunuzu açacak kaliteli bir dizi arıyorsanız Six Feet Under tam size göre. İyi seyirler.

Dizinin Oyuncuları ve Oynadıkları Karakterler:

Nate Fisher (Peter Krause)

Nate Fisher
Fisher Kardeşler’in en büyüğü. Babasının trajik ölümüne kadar Seattle’da yaşıyordu. Fisher & Sons Cenaze Evi’nin yarısı ona miras kaldığında aklına ilk gelen, payını babasının rakibine satmak oldu. Kardeşi David ile konuştuktan sonra şirketin yoluna devam etmesine karar verdiler.

David Fisher (Michael C. Hall)

David Fisher
Fisher Kardeşler’in ortancası. 20 yaşından bu yana aile işinin ayrılmaz bir parçası. Nate’in şirketi satma önerisine başta sıcak baksa da Nate vazgeçip ‘devam kararı alınca’ düşlerini yok sayıp aile şirketi için çalışmaya ikna oldu.

Claire Fisher (Lauren Ambrose)

Claire Fisher
Fisher Kardeşler’in en küçüğü. Büyüdüğü ev her zaman doluydu; ölmüş ya da yas tutmakta olan insanlarla

Ruth Fisher (Frances Conroy)

Ruth Fisher (1)
Ruth, Fisherlar’ın, hayatını insanlarla ilgilenerek, onlar için bir şeyler yapmaya çalışarak geçiren anneleri.

Nathaniel Fisher (Richard Jenkins)

Nathaniel Fisher (Richard Jenkins) (1)
Fisher Ailesi’nin reisi. Cenaze arabasıyla yaptığı bir kazada öldü. Sık sık dalga geçmek için bir hayalet olarak ailesine görünüyor ve onlara birçok zaman ilham veriyor.

Six Feet Under Trailer:

Six Feet Under Dizisi Hakkında Kısa Bilgi: 2003 yılında En İyi Drama Dizisi dalında da Altın Küre ödülü alan efsane dizi 2001 de başlamış ve 2005 de ekranlara veda etmiştir.63 bölüm yayınlanan dizi Emmy ve Altın Küre olmak üzere değişik organizasyonlarda yer almıştır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *