Smallville Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

2001 yılında yayın hayatına giren Smallville dizisinde Süperman’in gençliği anlatılmaktadır. Smallville dizisi konusu ile dikkatleri üzerine çekmeyi başararak kısa sürede en beğenilen diziler arasına girmeyi başarmıştır. Dizinin bu kadar çok sevilmesi 10 yıl süren uzun soluklu bir dizi olmasını sağlamıştır. Kanada ve Amerika’nın ortak yapımı olan Smallville dizisinin sahneleri Kanada da çekilmiştir. Bir bilim kurgu dizisi olan Smallville dizisinde macera ve doğa üstü olaylara yer verildiği gibi aşk ve dram gibi konularda işlenmektedir. Smallville Dizisi Konusu ile olduğu kadar başarılı oyuncu kadrosu ile de seyircinin beğenisini toplamıştır.

Smallville Konusu:

Smallville dizisinin ilk bölümlerinde Clark Kent yani Süperman karşımıza çocuk olarak çıkmaktadır. Çocukluk dönemini çok güzel geçiren Clark Kent, zamanla tuhaf doğa üstü olaylar yaşar. Dizinin ilerleyen bölümlerinde büyümeye başlayan Clark Kent kendisine ait özel güçler olduğunu fark etmeye başlar. Diğer insanlardan bir çok farklı yönü olduğunu anlayan Clark Kent kendisinin dünya dışında bir gezegenden geldiğini öğrenir. Clark Kent, özel güçlerini dünyanın iyiliği için kullanmaya karar verir ve Süperman haline dönüşür. Fakat Clark Kent’in en yakın arkadaşı olan Lex Luthor kötülerin tarafını seçerek güçlerini bu yönde kullanır. Bu durum ise Clark Kent’in arkadaşı ile arasının açılmasına neden olur ve bu iki arkadaş artık birbirlerinin düşmanı haline gelmişlerdir. Smallville dizisi konusu sadece doğa üstü olayları işlememektedir aynı zamanda Süperman’ın aşk hayatı da anlatılmaktadır.

 

 Smallville Dizisindeki Karakterler (Oyuncular) :

Clark Kent/Süperman (Tom Welling): Clark Kent küçük yaşta dünya’ya başka bir gezegenden gelmiştir. Jonathan ve Martha Kent çifti Clark’ı bulup evlatlık olarak yetiştirmişlerdir. Clark’ın gizli doğa üstü güçleri vardır ve bunları dünyanın iyiliği için kullanarak kötülere karşı mücadele etmektedir.

 

Lana Lang (Kristin Kreuk): Lana, çevresi tarafından beğenilen güzel bir kızdır. Süperman de Lana’nın güzelliğinden etkilenerek ona aşık olmuştur. Lana’nın annesi ve babası genç yaşta meteor yağmuruna yakalanarak ölmüşlerdir.

 

Lex Luthor (Michael Rosenbaum): Zengin bir ailenin oğlu olan Lex, Clark Kent’in en yakın arkadaşıdır. Lex babasına ait fabrikada çalışarak babasının imkanlarını sonuna kadar kullanmaktadır.

 

Chloe Sullivan (Allison Mack): Chloe, Clark’ın arkadaşıdır ve lise gazetesinde editör olarak çalışmaktadır. Chloe, Clark’a yakın bir dost gibi davransa da aslında ona platonik olarak aşıktır.

 

Lionel Luthor (John Glover): Zengin ve varlıklı bir adam olan Lionel, Lex Luthor’un babasıdır. Çevresinde ki insanlara kaba ve kötü davranmaktadır.

 

Smallville Detay:

Yapım Yılı: 2001- 2011

Tür: Macera, Aksiyon, Fantezi, Bilim kurgu, Gerilim

Yönetmen: Alfred Gough, Miles Millar

Proje tasarımcısı: Jerry Siegel, Joe Shuster

Kanal: The WB, The CW

Süre: 45 dk

Oyuncular: Tom Welling, Allison Mack, Michael Rosenbaum, Kristin Kreuk, John Schneider, Erica Durance, Annette O Toole, John Glover

 

Smallville Dizisi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *