Son Macera Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Zach Braff’ın yönetmeliğinde çekilmiş olsan komedi filmi Son Macera filmine hayat veren Oscar ödüllü Morgan Freeman (Milyon Dolarlık Bebek), Michael Caine (The Cider House Rules, (Hannah ve Kız Kardeşleri) ve Alan Arkin (Little Miss Sunshine) oyuncular rol almıştır. Bu üç kafadar olan,Willie, Joe ve Al ömür boyu süren dostlukları emekli olduktan sonrada devam eder. Birlikte ekip kuran bu üç arkadaşın başından geçenleri komik bir şekilde anlatıldığı Son Macera filmi 07 Nisan 2017 günü tüm dünyada vizyona girmeye hazırlanıyor. Son Macera filminin konusu, her biri 80 yaşında olan üç emekli arkadaşın yaşam hikayelerini komik bir şekilde izleyicilerle buluşturuyor. Bu üç kafadar hayatlarını aldıkları emekli maaşı ile geçirmeye çalışırlarken birden emekli maaşlarının da kesilmesi ile ne yapacaklarını şaşırırlar. Birlikte ekip olarak karar verip banka soymaya karar verirler. Böylelikle haklarını aramak için yola koyulan yaşlı ihtiyarların başlarından geçen olayları trajikomik olarak izleyebileceksiniz.

Son Macera Filmi Oyuncuları:

Morgan Freeman:

1 Haziran 1937’de Tennessee’deki Memphis’de doğdu. Hareket etmeyi sevmesine rağmen Freeman, lise sonrasında Hava Kuvvetleri’ne katılarak savaş pilotu oldu. Daha sonra onun istediği olmadığını fark etti ve oyunculuk kariyerine başladı. Yıllarca süren mücadelesinin ardından büyük roller üstlenmeye başladı ve insanlar tarafından beğeni toplayarak popüler olmuştur. O şimdi Hollywood’un en saygın yıldızlarından biridir.

Michael Caine:

Londra’da Maurice Joseph Mickle white, bir hanımefendi olan Ellen Frances Marie (Burchell) ve balık pazarı görevlisi olan babası Maurice Joseph Mickle white mutlu evlilikleri sonrası dünyaya gelen Çin’e, 15 yaşındayken okuldan ayrıldı ve İngiliz ordusuna katılmayıp, Kore Savaşı sırasında Kore’de hizmet etmeden önce işçi sınıfında işi görev aldı. İngiltere’ye döndükten sonra, tiyatroya da görev almak istedi ve bir asistan sahne müdürü olarak iş buldu. Caine’in ismini, ajanının tavsiyesi üzerine kabul etti. Daha sonraki yıllarda, İngiltere genelindeki repertuvar şirketleri ile birlikte 100’den fazla televizyon tiyatrosunda çalıştı.

Alan Arkın:

Aynı zamanda beğeni toplayan yönetmen, yapımcı, yazar, şarkıcı ve besteci olan, Akademi Ödüllü bir Amerikalı aktördür.Alan Wolf Arkin 26 Mart 1934’de Brooklyn, New York’ta doğdu. Ailesi Rusya ve Almanya’dan gelen Yahudi göçmenlerdi. 1946’da Arkins, Brooklyn’den Los Angeles, California’ya taşındı. Babası David I. Arkin, öğretmen olarak çalışan sanatçı ve yazardı ve 1950’li yıllardaki Kızıl Korku sırasında siyasi birliğine ilişkin soruları cevaplamayı reddetmek için görevinden ayrılmıştı. Annesi Beatrice (Wortis) Arkın öğretmendi. Genç Arkin müzikten ve tiyatrodan hoşlandığı için 10 yaşından itibaren çeşitli oyunculuk dersleri alıyordu. 1951 – 1953 yılları arasında Los Angeles’ta Franklin Lisesinden sonra Los Angeles Şehri Koleji’ne ve 1953 – 1954’te Vermont’ta Bennington Koleji’ne gitti. Kolej folk-bandında tiyatro topluluğunda çalışmaya başladı. Arkın’ın öncü şarkıcısı olduğu ve gitarı çaldığı Halk Müziği Topluluğu TheTarriers’ı kurmak için üniversiteden ayrıldı. Harry Belafonte’nin popüler versiyonu olarak tanınan ve Jamaika Billboard listesinde 4. sıraya yerleşen 1956 hit “The Banana BoatSong” şarkısını besteledi. 1958 – 1968 yılları arasında çocuk halk grubu The Babysitters ile birlikte ses kaydı yaptı.

Son Macera Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *