Son Yıllarda Yayınlanan En İyi 50 Film

0/5 Votes: 0
Report

Description

Table of Contents

50. Now You See Me: The Second Act (Sihirbazlar Çetesi 2) – 2016 – IMDb: 6,5

Now You See Me: The Second Act (Sihirbazlar Çetesi 2)

Dünyanın en büyük sihirbazları artık başkasının sihri altında. Her zaman görünenin daha fazlası vardır. Sihirbazlar Çetesi’nin ilk filminde herkesin ortadan kaybolduğu dört atlı yeniden sahneye geliyor bu filmde. İzleyenlerin nefesini kesen ve toplumu sihirleri ile etkileyen dörtlü yeniden sahneye çıkıyor. J. Daniel Atlas, Merritt McKinney, Jack Wilder ve çetenin yeni üyesi Lula ile birlikte, yeni gösterilerini Owen Case’i ifşa etme umuduyla sergilerler. Bu seride FBI özel ajanı Dylan Rhodes’un da yardımını almışlardır. Fakat Rhodes’un ekibe katılımı gösteri öncesi ifşa olur ve planlar geri teper. İlk filmi 2013 yılında sinemada yerini alan, ilizyon ile soygunluk hikayesini konu alan suç gerilimi Sihirbazlar Çetesi’nin devamı, Jon M. Chu yönetmenliğiyle izleyicilerle buluşuyor.

49. The Hunger Games: Mockingjay (Açlık Oyunları: Alaycı Kuş 2) – 2015 – IMDb: 6,6

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2 (Açlık Oyunları: Alaycı Kuş 2)

Katniss Everdeen, Panem halkıyla tam donanımlı hazırlandıkları savaş içerisindeyken Başkan Snow ile karşı karşıya gelir. Panem halkının özgürlük mücadelesini kazanmasına yardımcı olmak için Katniss’ın yakın arkadaşları Gale, Finnick, Peeta ve bir grup hayatlarını tehlikeye atarak 13. Bölge’den ayrılırlar. Atıldıkları bu tehlikeli görevin amacı Başkan Snow’a suikast düzenlemektir. Başkan Snow’un aklındaki tek şey Katniss’i yok etmekten başka bir şey değildir. Düşmanlar, tehlikeli tuzaklar ve hayatındaki tercihler, bu mücadelede hiçbir zaman olmadığı kadar zorlu olacaktır. Bu zamana kadar hayatta kalma savaşı veren Katniss, artık geleceğe yön verebileceğini fark eder..

48. World War Z (Dünya Savaşı Z) – 2013 – IMDb: 7,0

World War Z (Dünya Savaşı Z)

Dünya Savaşı Z, Brad Pitt’in hem başrolünü hem de yapımcılığını üstlendiği, Marc Forster’ın yönetmenliğini yaptığı film, insanlar ve zombiler arasında yaşanan sıra dışı bir savaşı konu alır. Bu fantastik filmde, bilim kurgu ve aksiyonu bir arada görmek mümkündür. Dünya Savaşı Z, Çin’de ortaya çıkan ve tek bir ısırıkla yayılan, insanları tanınamayacak yaratığa dönüştüren zombi virüsünün hızla yayılması ve insan gruplarının birbirlerine acımasızca saldırmasını konu alıyor. Zombi filmi arayanların izleyebileceği en etkileyici film.

47. Split (Parçalanmış) – 2016 – IMDb: 7,3

Split (Parçalanmış)

Çoklu kişilik bozukluğu olan bir birey, düşünce gücüyle vücut kimyasını değiştirebilir. Çoklu kişilik bozukluğundan muzdarip genç adam Kevin’ın 23 ayrı alter egosu vardır. Bu alter egoları arasında en baskın olanı da suça meyilli olan bir karakterdir. Market çıkışında 3 kızın aracına binip kaçıran Kevin, onları bodrumuna hapseder. Kızlarla farklı ilişkiler kuran adam, kızların varlığı ile yavaş yavaş dağılmaya başlar. Farklı alter egolarının çarpışması ile iyice kafası karışmaya başlayan Kevin, tehlikeli bir hal alır. Kızlar kurtulmanın yolunu ararken hem Kevin’ın tehlikeli alter egolarını tetiklemekten kaçınmaya hem de onun iyi niyetli alter egoları aracılığıyla kaçış yolunu bulmaya çalışırlar. Konusu bakımından son 5 yılın en filmi arasında yer alıyor.

46. Mission: Impossible – Rogue Nation (Görevimiz Tehlike 5) – 2015 – IMDb: 7,4

Mission: Impossible - Rogue Nation (Görevimiz Tehlike 5)

Ethan Hunt ve ekibi; bu zamana kadar karşılaştıkları en büyük düşmana karşı mücadeleye girmeye hazırlanıyor. IMF’i ortadan kaldırmayı hedefleyen uluslararası bir dolandırıcılık örgütü olan Sendika’nın tehlikeli faaliyetlerinden kurtulmayı hedefleyen ve bu yasa dışı örgütün kökünü kazımak için yola çıkan ekip; kısa bir süre sonra bu son derece tehlikeli organizasyonun hedefi haline geliyor.

45. Despicaple Me 2 (Çılgın Hırsız 2) – 2013 – IMDb: 7,4

Despicaple Me 2 (Çılgın Hırsız 2)

Eski süper kötü Gru, suç dolu geçmişini bir kenara bırakır ve evlatlık edindiği kızları Margo, Edith ve Agnes ile birlikte sakin bir hayata adım atar. Anti-Villain League isimli son derece gizli bir örgüt, Gru’yu tehlikeli bir olayı araştırması için göreve çağırır ve ona bu görevde Minyonlar’ın yanı sıra bu organizasyonun en iyi ajanı olan Lucy de yardım edecektir. Gru artık iyi adamlarla anlaşma imzalamış ve dünyanın kurtuluşu için mücadele eden birine dönüşmüştür. Lucy ile birlikte bir süper kötünün peşine düştükleri bu avda, çeşitli suçlularla da mücadele etmek zorunda kalacaklardır.

44. The Hobbit: The Battle Of The Five Armies (Hobbit: Beş Ordunun Savaşı) – 2014 – IMDb: 7,4

hobbit beş ordunun savaşı

Bilbo huzurlu Hobbit toprakları olan The Shire’da yaşarken, bir gün büyücü Gandalf aniden ortaya çıkar ve baş kahramanımız Bilbo kendisini efsanevi savaşçı Thorin tarafından yönetilen 13 cücelik maceracı bir grupta buluverir. Şimdiki maceranın amacı ejderha Smaug’da olan bir hazineyi ondan almaktır. Ejder Smaug’dan Erebor’un kayıp Cüce Krallığı’nı geri almak için çıktıkları bu yolculukta çirkin Goblinler, Orklar, öldürücü Warglar, dev örümcekler ve büyücülerle dolu yollardan geçeceklerdir.

43. Avengers: Age Of Ultron (Yenilmezler: Ultron Çağı) – 2015 – IMDb: 7,4

Avengers: Age Of Ultron (Yenilmezler: Ultron Çağı)

İlk filmin başarısının ardından ikinci film için kolları sıvayan Avengers ekibi, bu filme bütün kahramanları dahil ediyor; bu kez Thor, Iron Man, Kaptan Amerika ve Hulk’ın yanısıra Hawkeye, Nick Fury ve Black Widow da maceraya katılıp sürprizini koruyan beklenmeyen düşmanlara karşı savaşıyor. Bu kez hiç olmadığı kadar aksiyonlu bir macerayı vadeden film, her bir kahramanın kişisel yaşamına ve aralarındaki ilişkilere vurgu yapmayı hedefliyor. Iron Man, barışın sağlanması için bekletilen bir sistemi yeniden başlatmak ister fakat işler hiç de umduğu gibi gitmez. Bunun üzerine Thor, Kaptan Amerika, Hulk, Nick Fury, Black Widow ve Hawkeye yeniden bir araya gelir. Ultron adıyla bilinen James Spader ise bütün acımasızlığıyla ilerliyordur.

42. Limitless (Limit Yok) – 2011 – IMDb: 7,4

Limitless (Limit Yok)

Yaşamı pek de parlak olmayan Eddie, New York’ta düzensiz bir hayat yaşayan ve pek de başarılı sayılmayacak bir yazardır. Kız arkadaşından ayrıldığı bir gün yolda eski bir arkadaşıyla tanışan Eddie’nin hayatı tamamen değişecektir. Eski arkadaşından aldığı bir NZT48 adlı hap, Eddie’nin beyninin tam kapasite çalışmasını sağlıyordur. Bu ilaç sayesinde eski dünyası değişen, hayata farklı bir gözle bakmaya başlayan Eddie paraya, çekiciliğe ve yüksek bir zekaya sahip olur. Ama aradan çok zaman geçmez, bu yüksek gücün yan etkilerinin ortaya çıkması gecikmez…

41. Law Abiding Citizen (Adalet Peşinde) – 2009 – IMDb: 7,4

Law Abiding Citizen (Adalet Peşinde)

Dünya sinemasında en tutulan konulardan biri de adalet arayışına yönelik çekilen filmlerdir. İşte, İtalyan İşi yönetmeninden Gray, Adalet Peşinde’de bu janr çerçevesindeki filmlere bir ekleme daha yapıyor. Bir soygun sırasında sağ kalan Shelton en sevdiği iki insanı, yani eşini ve çocuğunu kaybetmiştir. Artık bundan sonraki yaşamının sadece tek bir amacı vardır: İntikam! Kör adaletin gözünü bizzat kendi elleriyle açmaya karar vermiştir. Clyde Shelton evine yapılan bir soygun girişimi sırasında eşini ve kızını kaybeden dürüst bir aile babasıdır. Katiller yakalandığında, davaya Philadelphia’da başarılı bir savcı olan Nick Rice atanır. Nick, zanlılardan birine, suç ortağının aleyhinde ifade vermesine karşılık hafif bir ceza önerir. Aradan 10 yıl geçer. Hafif cezayla kurtulmuş olan katil ölü bulunur ve Clyde Shelton soğukkanlılıkla suçu işlediğini itiraf eder. Nick kusurlu adalet sistemini düzeltmediği takdirde, Shelton’ın eşinin ve karısının cinayet davasında yer alan kilit isimler ölecektir. Bu işi çözebilecek tek kişi Nick’tir.

40. Predestination (Zamanın Ötesinde) – 2014 – IMDb: 7,5

Predestination (Zamanın Ötesinde)

Filmde zamanda seyahat edip, olmuş ya da olası olayların önüne geçmeye veya suçluları yakalamaya çalışan bir zamansal ajanın hikayesi konu alınıyor. Gizli bir servise bağlı çalışan ajanın son görevi ise; 1975 yılında New York’ta yaptığı bir patlamada 11.000 insanın ölümünden sorumlu olan Fiyasko Bombacısı lakaplı kişiyi bulup bu patlamanın hiç yaşanmamış olmasını sağlamaktır. Görevi için 1970 yılına New York’ta bir barda, barmen olarak çalışmaya başlayan ajan, orada ‘Evlenmemiş Anne’ lakaplı John isimli bir köşe yazarıyla tanışır. Küçük bir bar sohbetiyle başlayan ikilinin sohbeti, gecenin ilerleyen saatlerinde daha da derinleşir.

39. Sherlock Holmes: A Game of Shadows (Sherlock Holmes: Gölge Oyunları) – 2011 – IMDb: 7,5

Sherlock Holmes: A Game of Shadows (Sherlock Holmes: Gölge Oyunları)

Bu filmin ilk serisinde yönetmen koltuğunda oturan Guy Ritchie, yerini korumaya devam ediyor. Dünyanın en ünlü ve zeki dedektiflerinden Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) ve ‘ortağı’ Dr. Watson (Jude Law) bu sefer Londra’nın dışına çıkarak Fransa, Almanya ve İsviçre’ye yol alacakları yeni ve tehlikeli bir maceraya sürükleniyorlar. Onlardan hep bir adım önde olan kurnaz ve vicdansız Profesör Moriarty (Jared Harris) ise büyük bir laneti değiştirecek planların peşindedir. Kahramanlarımız ise ne olursa olsun Moriarty’yi durdurmaya kararlı…

38. Who Am I (Ben Kimim) – 2014 – IMDb: 7,6

Who Am I (Ben Kimim)

Hep bir süper kahraman olmak isteyen Benjamin (Tom Schilling) , bilgisayar dehası bir gençtir. Dünyanın en iyi hackerı olma yolunda ilerleyen Benjamin, yer altı hacker grubu ile iletişime geçer. Almanya federal sistemine sızan Benjamin, artık dünyaca aranan bir bilgisayar korsanıdır. Ancak her şey bu kadar değil. Pizza dağıtıcı olan Benjamin Max (Elyas M’Barek) ile tanışana kadar her şey yolunda olsa da, film şimdi başlıyor. Yönetmenliğini İsveç’li yönetmen Baran bo Odar’ın üstlendiği film son yılların en iyi filmlerinde yer almayı başarıyla sağlıyor.

37. Fury – 2014 – IMDb: 7,6

Fury

Fury, 1945 yılının Nisan ayında, İkinci Dünya Savaşı’nın son günlerinde geçiyor ve Komutan Wardaddy, topçu Boyd Swan, yükleyici Grady Travis, şoför Trini Garcia ve yardımcı şoför Norman’dan oluşan müfrezenin, 300 düşman askeriyle karşılaştığı ve tüm imkansızlıklarla savaşmak zorunda kaldığı 24 saati konu alıyor. Beş askerden oluşan ekip, zırhlı tanklarıyla, Almanya’da savaşın ortasında kalır ve bu ekip bölgede kalan son Amerikan ordusu askerlerinden oluşur. Birlik az sayıda askerden oluşmasının yanı sıra cephane anlamında da bir hayli zor durumdadır. Grubu komuta eden Çavuş Wardaddy’nin, Avrupa’nın tamamını yıkıma uğratan bu savaştaki son görevi, askerlerini Nazi birliklerinin kuşatması altında olan bu bölgeden sağ salim çıkarabilmektir.

36. Mustang – 2015 – IMDb: 7,7

Mustang

İnebolu’da geçen bir hikayeyi ele alan Mustang, beş kız kardeşin özgürlükleri için verdikleri mücadeleye odaklanıyor. Lale ve kardeşleri oynadıkları bir oyunun, çevreleri tarafından beklenmedik bir skandala dönüştürülmesi sonucu adeta ev hapsine mahkum olurlar. Bu durum öyle bir noktaya sürüklenir ki, evde evlilik planları dahi yapılmaya başlanır. Ancak beş kardeş, üzerlerinde kurulan bu baskıları yenip özgürlüklerine kavuşmak için yeni yollar arayacaktır.

35. The Butterfly Effect (Kelebek Etkisi) – 2004 – IMDb: 7,7

The Butterfly Effect (Kelebek Etkisi)

Kelebek etkisi, bir sistemin başlangıç verilerindeki küçük değişikliklerin büyük ve öngörülemez sonuçlar doğurabilmesine verilen addır. Edward N. Lorenz’in çalışmalarından biri olan Kaos Teorisi ile ilgilidir. Zaman zaman keşke dediğimiz şeyleri zamanda yolculuk yapıp düzeltmek istemişizdir ya da bu şekilde her şeyin daha karmaşık bir hal aldığını görmüşüzdür. Kelebek Etkisi’nde tam olarak bu yaşanıyor. Geçmiş hayatında kötü anlar yaşayan Evan Treborn (Ashton Kutcher) çok kötü psikolojik travma geçirir. Tesadüf eseri zamanda yolculuğu bulan Treborn, geçmişinde yaşanan anları değiştirdiğinde neler olacak?

34. Ex Machina – 2015 – IMDb: 7,7

 Ex Machina

Henüz 24 yaşındaki Caleb, sadece Silikon Vadisi’nin değil dünyanın da en önemli teknoloji şirketinde yazılım uzmanı olarak çalışmaktadır. Şirketin gizemli CEO’su Nathan ise hem şirketten hem insanlardan uzakta, özel bir dağ evinde yaşamaktadır. Caleb, düzenlenen bir yarışmada, Nathan’ın dağ evinde 1 haftalık bir ödül kazanır. Fakat içine çekileceği deneyden habersizdir. ‘Ava’ adında güzel bir robot kızın bedeninde, dünyanın ilk gerçek yapay zekası Caleb’i bekler. Yönetmenliğini ve senaristliğini Alex Garland’ın üstlendiği bilim kurgu filminin başrollerinde Oscar Isaac, Domhnall Gleeson ve Alicia Vikander yer alıyor. Bilim kurgusu ile büyüleyen bu film, son çıkan en iyi filmler arasına girmeyi başarıyor.

33. Silver Linings Playbook (Umut Işığım) – 2012 – IMDb: 7,8

Silver Linings Playbook (Umut Işığım)

Eski bir tarih öğretmeni olan Pat Salitano, yaşamında değer verdiği her şeyi bir günde yitirmiş bir adamdır. Yaşadığı ciddi bir travma sonrası patlar ve ardından mahkeme kararı ile 8 ay rehabilitasyon merkezinde tedavi görür. Çıktıktan sonra hayatını düzene koymak şartıyla ailesinin evine geri yerleşen Pat’in yegane amacı düzgün bir adam olup, işini geri almak ve karısı Vicky’yi bu sayede geri kazanmaktır. Fakat işler bu kadar kolay ilerlemeyecektir. Pat, geçmişiyle mücadelesinde başarılı olacak mı?

32. La vie d’Adèle (Mavi En Sıcak Renktir) – 2013 – IMDb: 7,8

La vie d'Adèle (Mavi En Sıcak Renktir)

15 yaşındaki Adele’in emin olduğu iki şey vardır; o bir kızdır ve kızlar erkeklerle çıkar. Bir gün büyük meydanda Emma’nın mavi saçlarını farkeder ve işte o an hayatının değişeceğini anlar. Kendi ergenlik sorularıyla yapayalnız, başkalarının bakışlarını kendine çevirir. Emma’yla yaşadığı aşkı bir kadın olarak, bir yetişkin olarak yaşamaktadır. Fakat Adele ne kendisiyle ne ailesiyle ne de bu absürd dünyayla barış yapmayı becerebilir. Abdellatif Kechiche tarafından yönetilen filmin başrollerini Léa Seydoux, Adèle Exarchopoulos ve Catherine Salée paylaşıyor.

31. Me and Earl and the Dying Girl (Ben, Earl ve Ölen Kız) – 2015 – IMDb: 7,8

Me and Earl and the Dying Girl (Ben, Earl ve Ölen Kız)

17 yaşındaki Greg Gaines’ın sosyalleşmeyle ilgili sorunları vardır, lise hayatını mümkün olduğunca görünmez bir tip olarak geçirmeyi planlar. Ancak annesinin hiç de bu durumu kabullenmeye niyeti yoktur. Annesi Greg’in yakın zamanda kanser teşhisi konulan sınıf arkadaşı Rachel ile arkadaşlık kurmasını ister. Greg, annesinin bu teklifini isteksizce kabul etmek zorunda kalır ve böylece iki genç arasında hayal bile edemeyecekleri bir dostluk başlar. Jesse Andrews’un kendi romanından uyarladığı filmin yönetmeni henüz ikinci uzun metrajına imza atan Alfonso Gomez-Rejon. Sundance Film Festivali’nde büyük ses getiren ve büyük ödülü kazanan filmin başrollerini ise genç oyuncular Thomas Mann ile Olivia Cooke paylaşıyor.

30. Gravity (Yerçekimi) – 2013 – IMDb: 7,8

Gravity (Yerçekimi)

Alfonso Cuarón’ın yönetmenliğinde rol aldığı insanlarda büyük etki bırakan bilim kurgu serilerinden biri olan Son Umut filminden sonra fragmanı ile milyonlarca insanı merakta bırakan Yerçekimi filmi ile bilim kurgu serisine bir film daha bırakıyor. Dr. Ryan Stone ile birlikte uzaya son yolculuğunu yapacak olan Matt Kowalsky Uzay yolculuğuna çıkarlar. Amerikan uydularının tamiri rutin bir şekilde devam ederken, gök taşının Rus uydusuna çarpması uzay boşluğunda büyük bir felakete neden oluyor. Dünya ile iletişimi kopan ve sürekli azalan oksijen, yerini korku ve endişeye bırakıyor. Ryan ve Matt’in Uzayda inanılmaz mücadelesi burada başlıyor.

29. The Hateful Eight (Nefret Sekizlisi) – 2015 – IMDb: 7,8

The Hateful Eight (Nefret Sekizlisi)

Bir posta arabası, kış soğuğu yaşayan Wyoming’den geçer. Yolcular, cellat John Ruth ve yakaladığı kaçak Daisy Domergue, Domergue’nun adalete teslim edilmesi için Ruth’un “Cellat” olarak bilindiği Red Rock kasabasına hızla yol alır. Yolda iki yabancıyla tanışırlar: Biri, kötü şöhretli bir ödül avcısı olan, zenci bir eski federasyon askeri Binbaşı Marquis Warren ve diğeri de kasabanın şerifi olduğunu iddia eden güneyli haydut Chris Mannix. Tipide yollarını kaybeden Ruth, Domergue, Warren ve Mannix, bir dağ geçidindeki konaklama yeri olan Minnie’s Haberdashery’ye sığınır. Minnie’s’e vardıklarında onları mekânın sahibi değil, dört yabancı karşılar: Minnie annesini ziyaret ederken Minnie’s’e göz kulak olan Bob, Red Rock celladı Oswaldo Mobray, Kovboy Joe Gage ve Müttefik Sanford Smithers. Fırtına, dağdaki konaklama yerini etkisi altına alırken, sekiz gezginimiz, Red Rock’a hiç varamayabileceklerini öğrenir.

28. Captain Phillips (Kaptan Phillips) – 2013 – IMDb: 7,8

Captain Phillips (Kaptan Phillips)

2009 senesinin Nisan ayında yola çıkan MV Maersk Alabama isimli Amerikan kargo gemisi, Somali’nin doğu kıyılarında korsanlar tarafından saldırıya uğrar. Bu durum Amerikalılar’ın yaklaşık 200 yüzyıldır başına gelmeyen türden bir korsan saldırısıdır. Geminin dümenindeki deneyimli kaptan Richard Phillips, tayfasını kurtarabilmek için kendini rehine olarak feda eder. Korsan grubuyla, özellikle de liderleri Muse ile psikolojik bir savaşın içerisinde yer aldığı bu süreç, kendisini kurtarmaya çalışan bir kurtarma ekibinin de eş zamanlı çabasıyla oldukça yüksek tansiyonlu anlara ev sahipliği yapacaktır.

27. Life of Pi (Pi’nin Yaşamı) – 2012 – IMDb: 7,9

Life of Pi (Pi’nin Yaşamı)

Bir Bengal kaplanıyla okyanusun ortasında aynı sandalda olsaydınız ne yapardınız?

Film Yann Martel’in 2001 yılında yazdığı ödüllü romandan bir Japon senarist ve Ang Lee tarafından sinemaya aktarılan film derin semboller içeriyor. Hindistan’dan Kanada’ya giden bir yük gemisi, içindeki hemen hemen tüm canlılarla birlikte trajik şekilde batar. Bir cankurtaran filikası, uçsuz bucaksız vahşi Pasifik Okyanusu’nun ortasında yapayalnız kalır. Sandal da hayatta kalmayı başarabilen mürettebatı olan sırtlan, kırık bacaklı bir zebra, bir orangutan, Richard Parker adında 300 kiloluk bir Bengal kaplanı. Çeşitli olaylar sonucu Bengal Kaplanı ile teknede baş başa kalan Pi’yi zor anlar bekliyor. Dev kaplana yem olmamak için hayvanla anlaşmanın ve yakınlaşmanın yollarını bulur. Sıra dışı yolculuk sona ermeden büyülü bir adaya varacaktır…

26. Before Midnight (Gece Yarısından Önce) – 2013 – IMDb: 7,9

Before Midnight (Gece Yarısından Önce)

Paris’teki ikinci buluşmanın ardından Jesse ve Celine bir kez daha vedalaşıp kendi yollarına devam eder. İlk buluşmadan sonra geçen uzun yılların ardından bu kez Yunanistan’da karşılaştığımız ikili, bu süreçte bir yığın değişim yaşamış, çeşitli sürprizlerin yaşanacağı bir hayata doğru yelken açmıştır. Tüm sorunlara ve değişikliklere rağmen, değişmeyen tek şey ise birbirlerine duydukları naif aşktır. Yunanistan’da geçirdikleri bir tatil günü, geçmişlerini muhakeme edip ilişkilerini masaya yatırdıkları içten bir sohbete tanık olacaktır.

25. Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında) – 2014 – IMDb: 7,9

Edge of Tomorrow (Yarının Sınırında)

Yakın gelecekte dünyayı ele geçiren Mimics adlı uzaylı birliği, birçok büyük şehri yok eder ve milyonlarca insanı ölümün eşiğinde bekletir. Dünyada hiçbir ordu, onların hızına, silahlarının gücüne ve de en önemlisi telepati yoluyla emir verme ve uygulama güçlerine ulaşamaz. Artık dünyadaki tüm ordular bu uzaylı sürüsüne karşı güçlerini birleştirmek durumundadır ve bu güç birliği dışında ikinci bir şansları yoktur. Subay Bill Cage daha önce bu savaşlardan hiçbirine katılmamış tecrübesiz bir askerdir ve atıldığı yeni görevi onun için bir nevi intihar anlamına gelmektedir. Beklenen olur; Cage dakikalar içerisinde öldürülür… Fakat bu bir sonu değil, yeni bir başlangıcı doğurur. Cage, sıradışı bir şekilde cehennem gibi bir günde uyanır, kendini kırılması zor bir döngünün içerisinde bulur. Buna göre her seferinde ölüp sonrasında yeniden dirilip aynı savaşı bir kez daha tekrarlamak zorundadır. Her geri dönüşünde daha güçlü, daha zeki ve Mimics’lerle daha kolay başa çıkabilir hale gelse de kendine verilen iş dünyanın en zorlu görevidir.

24. Arrival (Geliş) – 2016 – IMDb: 8,0

Arrival (Geliş)

Film, ordu dilbilimcisi Dr. Louise Banks’in hikayesini anlatıyor. Dünyanın yedi farklı bölgesine iniş yapan uzaylılar haber gündeminde yer alıyor. Amaçlarının ne olduğu bilinmeyen uzaylılarla iletişim kurmanın yolları aranmaya başlanır. Uzaylılarla iletişim kurması için Ordu Dil Bilimci Dr. Louise Banks çağrılır. Doktora yardımcı olması için de fizikçi Ian Donnelly seçilir. İkilinin artık en önemli görevi uzaylıların barışçıl mı yoksa istilacı mı olduğunu belirleyebilmektir. Bu süreçte bir diğer zorluk da ordunun ısrarcı bir şekilde saldırı yanlısı olması olacaktır…

23. Deadpool – 2016 – IMDb: 8,0

Deadpool

Şimdi siz diyorsunuz ki bu ne biçim bir süper kahraman filmi. Bu bildiğiniz süper kahramanlar filminden değil asıl olay bu kırmızı taytı giymeden önce başlıyor. Wade Wilson ileri derecede kanser teşhisi konulmuş bir hastadır. Peki ya Wilson iyileşerek, diğer insanların hayal bile edemeyecekleri yetenekler verilebilse? Süper kahraman olmayan süper köle mi? En azılı düşmanı sevgilisinin peşinde olursa? Marvel Stüdyoları’nın hayata geçirdiği projede yönetmenliği Tim Miller üstlenirken, senaryo Rhett Reese ve Paul Wernick ikilisine ait. Filmde Wade Wilson / Deadpool karakterini canlandıran isimse Ryan Reynolds. Kadroda kendisine Morena Baccarin, Gina Carano, Ed Skrein, Brianna Hildebrand ve T.J. Miller da bulunuyor.

22. Contratiempo – 2016 – IMDb: 8,0

Contratiempo

Adrian Doria (Mario Casas) zengin bir iş adamıdır. Asya pazarında yer aldığı ticari anlaşmaları sağladığı için yılın iş adamı seçilmiştir. Kendisine savunma oluşturmak için avukatı Felix tarafından önerilen tanık hazırlama ve adli bildirimlerde uzman, iyi bir avukat olan Virginia Goodman ile tanışma fırsatı bulur. Adrian bir dağ oteli odasında yanında resimci sevgilisi Laural Vidan’ın cesedi dururken polis tarafından gözaltına alınmıştır. Adrian, Virginia’ya suç ve sevgilisi Laura ile ilişkisi ile ilgili konuşur. Her ikisi de sürücüsü Daniel Garrido isminde bir adamın can verdiği araba kazasını açıklamaya çalışırlar. Laura’nın Daniel’in ölümü sebebiyle hapishaneye girmekten kaçınmak için Laura’nın onu nasıl yönettiğinden bahseder. Bu arada avukatı Felix olayların seyrini değiştirebilecek bir kanıt araştırmaktadır. Virginia ve Adrian olay hakkında konuşmasını sürdürürler fakat Adrian’ın ifadesinden ikna olmayan Virginia onu hikayesinin karanlık noktalarını açığa çıkarması için zorlar. Bulmacada gerçek ve yalan kolayca yer değiştirebilmektedir. Oriol Paulo yönetmenliğini ve yazarlığını üstlendiği Contratiempo, İspanya sinemasında son çıkan filmler arasında başarıya tutunmuş suçun ve gizemin bir arada olduğu bir filmdir.

21. Dallas Buyer Club (Sınırsızlar Kulubü) – 2013 – IMDb: 8,0

Dallas Buyer Club (Sınırsızlar Kulubü)

Film, uyuşturucu bağımlısı ve HIV taşıyıcısı Ron Woodroof’un hayatından esinleniyor. Ron Woodroof’a 1986 yılında AIDS yüzünden 30 günlük ömür biçilir. Teşhis sonrası FDA kurumundan yasal onaylı olarak kullanabileceği tek ilaç olan AZT’yi almaya başlayan Ron hızla ölümün eşiğine doğru sürüklendiğini fark eder. Çareyi ABD’de yasal olmayan ama dünyanın dört bir yanında bulunan, doğal ilaçlara başvurmakta bulur. Film 30 günlük ömrü kaldı dendikten sonra kendi doğal yöntemleriyle 2191 gün daha yaşamayı başaran Ron Woodroof’un kişisel mücadelesine odaklanıyor.

20. The Revenant (Diriliş) – 2015 – IMDb: 8,0

The Revenant (Diriliş)

Artık ölmekten korkmuyorum. Çünkü öldüm bir kere.. Akademi ödüllü yönetmen Alejandro González Iñárritu’nun yönetim eseri Diriliş filminde Leonardo DiCaprio ve Tom Hardy başrolde yer alıyor.

Hugh Glass kürkleri için hayvanları avlayan bir kuruluş için çalışan deneyimli bir tuzakçı. Fakat avlandıkları bölgelerde kendilerinden başka hem yerli Kızılderililer hem de Fransız birlikleri kol gezmektedir. Bir av ertesinde bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralanan Glass’ı, yavaşlamamak adına ekibi ölüme terk eder. Fakat bölgeyi herkesten iyi bilen avcı Glass hayata tutunur ve yavaş da olsa yaraları iyileşir. Zira yaşama tutunması için oldukça geçerli bir sebebi vardır…

19. The Martian (Marslı) – 2015 – IMDb: 8,0

 The Martian (Marslı)

Her insanın doğasında yardımlaşma içgüdüsü vardır. Bir yürüyüşçü dağlarda kaybolsa insanlar onu bulmak için seferber olurlar. Bir şehir depremde yerle bir olsa bütün dünya yardım eli uzatır. Bu yardımlaşma istisnasız her kültürde vardır.

Mars gezegenine astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney isimli astronot şiddetli bir fırtına sonrası öldü sanılarak ekibi tarafından terk edilir. Fakat Watney hayattadır ve kendisini Mars’ta yapayalnız bulur. Elindeki sınırlı olanaklarla, zekasını ve dayanıklılığını kullanarak dünyaya yaşadığına dair bir sinyal göndermeye çalışır. Milyonlarca mil uzakta NASA ve uluslararası bilim insanları durmaksızın bu Marslı’nın eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları da tehlikeli bir kararın eşiğine gelecektir…

18. X-Men: Days of Future Past (X-Men: Geçmiş Günler Gelecek) – 2014 – IMDb: 8,0

X-Men: Days of Future Past (X-Men: Geçmiş Günler Gelecek)

X-Men serisindeki bu filmde, Mutantlar soylarının tükenmemesi için zamanda yolculuk yapmak zorundadır. Sentinel’ler tarafından avlanıp öldürüldükleri için de nesilleri tükenmenin eşiğine gelmiştir. Mutantların soyunu kurtarabilmek için iki ezeli düşman Magneto ve Charles Xavier güçlerini birleştirirler. Planları Sentinel’lerin yarattığı vahşeti durdurmak üzerine kuruludur. Wolverine (Hugh Jackman), kendi kendini iyileştirebildiği için zamanda yolculuğun onda yol açabileceği yan etkiler yok olacaktır. Bu yüzden Wolverine’i Kitty Pryde’ın da yardımıyla geçmişe gönderirler. Acaba bu konuda başarılı olabilecekler midir?

17. 12 Years a Slave (12 Yıllık Esaret) – 2013 – IMDb: 8,1

12 Years a Slave (12 Yıllık Esaret)

Oscar ödülüne layık görülen filmde 1841’de New York’ta yaşayan Solomon Northup, özgürlüğüne düşkün kendisini müziğe adamış siyahi bir adamdır. Müzik işi için 2 adam ile tanışan Northup’un yolu Washington’a düşer. İnandığı medeni dünya alt üst olur çünkü kendisini kaçırıp Güney’de bir çiftlikte köle olarak çalışması için satarlar. Özgürlüğünü korumak için verdiği tüm emekler ve mücadele yerle bir olmuş, hayatı kabusa dönmüştür. Bu cehennemde Solomon acıyı, şiddeti, küçük düşürülmeyi yeniden öğrenecek ve isyan etmeye cesareti olmayan bir grup insanın umutsuzluğuna şahit olacaktır. Sevdiklerini ve hayatını geri almak için ne yapması gerektiğini kesinlikle bulmuştur…

16. The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli) – 2014 – IMDb: 8,1

The Grand Budapest Hotel (Büyük Budapeşte Oteli)

20. yüzyılın başlarında iki savaş arasındaki dönemde geçen hikayede, Avrupa’nın hayali Zubrowka şehrinde bulunan Büyük Budapeşte Oteli’nin ihtişamlı dönemine tanık oluyoruz bu filmde. Gustave H, otelin işleyişini büyük bir profesyonellikle idare eden, müşterilerini bile en ince ayrıntılarına kadar tanıyan bir konsiyerj görevlisidir. Bir gün otele bellboy ve komi görevlisi olarak Zero Mustafa adında genç bir adam gelir ve kısa zamanda aralarında yakın bir arkadaşlık başlar. İkili birbirlerinin sırdaşı olurken yaşadıkları şehir de büyük bir savaşa doğru sürüklenmektedir. Bu esnada Gustave’ın yaşlı sevgilisi Madame D. esrarengiz bir şekilde hayata veda eder. Bir asilzade olan Madame D.’nin şatosuna vardıklarında miras bölüşümünün yapıldığı toplantıya denk gelirler. Madame D., Gustave’a miras olarak paha biçilmez bir Rönesans tablosu bırakmıştır ve bunun açıklanmasıyla aile içerisinde büyük bir karmaşa çıkar. Bu andan itibaren belalarla dolu bir maceraya atılan Gustave ve Zero, gerçeklerin peşinde koşarken dışarıda da bir çağ değişmektedir..

15. Gone Girl (Kayıp Kız) – 2014 – IMDb: 8,1

Gone Girl (Kayıp Kız)

Nick Dunne, Amerika’da en nefret edilen adam. Evlilik çok emek ister ama Amy Elliot ve Nick Dunne için öyle değil. Nick Dunne, 5. evlilik yıl dönümlerine kısa bir zaman kala eşi Amy’nin kaybolduğunu duyurur. Basın olaya büyük ilgi gösterir, polis seferber olur ancak kayıp kadın bulunamaz. Bu durum Nick’in üzerindeki baskıyı artırır, yalanları ve tutarsızlıkları göze batmaya başlar. Herkesin aklına tek bir ihtimal gelmektedir: Amy’i eşi Nick öldürmüş olabilir midir?

14. Prisoners (Tutsak) – 2013 – IMDb: 8,1

Prisoners (Tutsak)

Maccachusetts eyaletinin Brockton bölgesinde, Şükran Günü’nü kutlamak için bir araya gelen Dovers ve Birches aileleri her şey yolunda giderken yemek esnasında korkunç bir haberle yüzleşirler. Gecenin ilerleyen saatlerinde ailelerin iki küçük kızlarının kaybolması sonrasında panik dolu anlar yaşanır. Saatler ilerler, ancak kızlar halen daha ortada yoktur ve durum kaçırılmış oldukları gerçeğini kuvvetlendirir. Polise başvursalar da hızlı ve nitelikli bir sonuç alamazlar. Keller Dover ise bir hayli panik içerisindedir ve polisin çabalarını yetersiz bulup adaleti kendi elleriyle aramaya karar verir. Genç ve başarılı dedektif Loki’den de yardım isteyen genç adam, kendini suçlu ve masumun birbirine karıştığı oldukça şaibeli bir davanın içerisinde bulur..

13. Star Wars: The Force Awakens (Star Wars: Güç Uyanıyor) – 2015 – IMDb: 8,1

Star Wars: The Force Awakens (Star Wars: Güç Uyanıyor)

İşte uyanıyor. Hissettin mi? Karanlık taraf ve aydınlık taraf.. Filmin bu serisine katılan Rey ve Finn karakterlerinin çevresinde şekillenen, Karanlık Taraf olan İlk Düzen’den kaçarak hayatta kalma ve Droid BB-8’e verilen gizli görevi yerine getirme öyküsü.. Baş karakter rollerinde oyuncular Daisy Ridley ve John Boyega’yı gördüğümüz filmde, serinin fenomen karakterleri de geri dönüyor. Kadrosunda Ridley ve Boyega’nın yanı sıra ayrıca Oscar Isaac, Lupita Nyong’o, Gwendoline Christie, Adam Driver’ın da yer aldığı filmin orijinal kadrosunda bulunan Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Peter Mayhew de bu filmle birlikte macera soluksuz heyecan katıyor.

12. The Wolf of Wall Street (Para Avcısı) – 2013 -IMDb: 8,2

The Wolf of Wall Street (Para Avcısı)

Jordan Belfort 24 yaşında genç ve hırslı bir adamdır. Para kazanma arzusuyla Wall Street borsasında önce komisyoncu ve ardından Stratton Oakmont adında bir yatırımcı firmasında zengin olmak için her şeyi yapmaya hazır bir CEO olur. 90’ların en hızlı günleridir ve New York işlem salonunda her şey olabilmektedir. Önemsiz tahvillerle birçok yatırımcıyı aldatarak, Belfort kısa zamanda bir para makinasına ve aynı zamanda bir harcama makinasına dönüşür. Bir günde hesapları milyon dolarlarla doldururken o gece hepsini aynı hızda harcayabilir. Profesyonel hayatının yanı sıra uyuşturucu, fahişeler, son derece pahalı lüks fantezilerle dolu kirli bir oyunun içindedir. Bu karakterin hayatındaki her şey abartılı bir şekilde devam ederken, çöküş ise çok uzakta değildir…

11. Logan – 2017 – IMDb: 8,2

 Logan

Logan, ne yaptın sen? Dünyamız artık eskisi kadar değil Charles. Yakın bir gelecekte geçen filmde Logan artık yaşlanmış ve yorulmuş, süper yetenekleri erozyona uğramaya başlamıştır. Alzheimer’ın etkisiyle iyice unutkanlaşan Charles Xavier, Meksika sınırına yakın bir yerde saklanır. Logan tüm dünyadan kaçmaya çalışsa da bir gün onları bulan Laura Kinney adlı küçük bir kız bu huzuru bozacaktır, nitekim kendisi gibi mutant olan kızı, peşindeki karanlık güçlerden koruması gerekecektir. Logan, hala zamanın var..

10. Baby Driver (Tam Gaz) – 2017 – IMDb: 8,2

baby driver

Hızlı bir şeyler çal.. İnsanlar büyük banka soygununu severler. Büyük bir banka soygununu konu edinen filmde, genç görünümü yüzünden Baby lakabını alan adam, banka soyguncuları için sürücülük hizmeti vermektedir. Banka soygununun ardından kaçış için sürücülük yapan adamın yolu bir gün bir suç lideri ile kesişir ve onun için çalışmak zorunda kalır. Ancak girdiği bu iş başarısız olmaya mahkum bir soygundur. İşler ters gittiğinde peşine düşen farklı farklı insanlardan kaçmak zorunda kalır…

9. Toy Story 3 (Oyuncak Hikayesi 3) – 2010 – IMDb: 8,3

Toy Story 3 (Oyuncak Hikayesi 3)

Andy artık büyüdü ve üniversiteye gidiyor! Woody, Buzz ve diğer oyuncaklara ne olacağı belli değil. Woody, Andy’nin odasında kalmak istiyor, çatıda bir kolinin içinde gayet mutlu olacağını düşünüyor. Ancak bu fikir diğer oyuncakların hiç hoşuna gitmiyor. Sunny Side Yuvası’nda yeni bir başlangıç yapma fırsatı yakalayınca sevinçten havalara uçuyorlar! Bu yuva tam onlara göre çünkü orada bol bol yedek parça, pil ve kendileriyle oyun oynayacak sayısız çocuk olacak. Fakat işler hiç de düşündükleri gibi gitmiyor ve işte macera da tam burada başlıyor!

8. Tangerines (Mandalinalar) – 2013 – IMDb: 8,3

Tangerines (Mandalinalar)

Kafkasya’da artık savaş başlamıştır. Çatışmanın kendileri üzerinde oluşturacak tahribatın farkında olan halk; canlarını güvenlik altında alabilmek için Estonya’ya göç etmeye başlamıştır. Yaşadıkları yeri terk edemeyen iki yaşlı insan; savaşın tam kalbinin attığı yerde kalmış ve yavaş yavaş da maddi sıkıntılar yaşamaya başlamışlardır. Bu iki yaşlı adamın, göç edememe sebebi de bu maddi sıkıntılardır. Biri marangozluk yaparak, diğeri de bahçesindeki mandalinaları toplayarak bu parayı temin edip göç etmeyi planlamaktadır. Fakat ne yazık ki her ikisi de bulundukları toprakları terk etmek için geç kalmıştır ve iki yaşlı adam tam savaşın ortasında kalır.

7. Django Unchained (Zincirsiz) – 2012 – IMDb: 8,4

Django Unchained (Zincirsiz)

Amerikan İç Savaşı’dan 2 sene öncesinde, Güney bölgesinde geçen film Köle Django’nun Alman asıllı ödül avcısı Dr. King Schultz ile yolunun kesişmesiyle başlıyor. Django, eski efendisini ölü ya da diri ele geçirmek isteyen Schultz ile anlaşmaya varır ve özgürlüğü karşısında Brittle kardeşleri kendisine getirme sözü verir. Görev başarıyla tamamlanır ama ikilinin yolları ayrılmaz. Schultz ve Django beraber Güney’in en çok aranan suçlularının peşine düşerler. ‘Avlanma’ hünerini her geçen gün geliştiren Django’nun artık tek bir hedefi vardır: köle ticareti yüzünden kaybettiği eşi Broomhilda’yı bulmak ve onu kurtarmak…

6. Jodaeiye Nader az Simin (Bir Ayrılık) – 2011 – IMDb: 8,4

 Jodaeiye Nader az Simin (Bir Ayrılık)

Boşanmak üzere olan Nadir ve Simin, çocuklarının velayeti konusunda ikileme düşüp kadıdan yardım isterler. Birçok festivalden büyük övgüler alarak ayrılan film, özellikle başrol oyuncularının başarılı performanslarına sırtına dayıyor. Simin, kocası Nader ve kızı Termeh’le birlikte İran’ı terk etmek ister. Nader’in Alzheimer hastası babasını bırakmayı reddetmesi üzerine boşanma davası açan Simin, dava talebi reddedilince anne babasının evine gider. Termeh ise babasıyla kalmaya karar vermiştir. Nader kızına ve babasına bakması için hamile bir genç kadın tutar; ama bu durum daha fazla soruna yol açacaktır. 300.000 dolarlık bütçeye sahip olan film, ülkesi İran’da yaptığı 3.300.000 dolarlık hasılatla bütçesini 10’a katladı.

5. Whiplash – 2014 – IMDb: 8,5

Whiplash

Müzik severlerin ilgilenebileceği türden olan bu film bateri sevgisi ile yananlardan. Küçük yaşlardan itibaren bateri çalan Andrew, işinde tam anlamıyla bir usta olmak ister. Üniversite tercihinde de ülkenin en iyi müzik okulu olarak gördüğü Shcarffer Konservatuarı’na girer. Henüz 19 yaşındadır, ama dersler harici var gücüyle müzik çalışır. Bir gün, okulun en sert hocalarından biri olan caz duayeni Terence Fletcher’ın dikkatini çeker. Fletcher, Andrew’u okulun en parlak öğrencilerinin seçildiği ve sürekli yeni yarışmalara hazırlanan Studio Band’i seçer. Başarısı kadar acımasızlığıyla da ün yapmış olan Fletcher, Andrew’un kapasiteni sonuna kadar kullanmadan asla başarmış saymayacaktır. Genç bateristin önünde sadece mesleki bir test değil, psikolojik bir sınav da vardır.

4. Dangal – 2016 – IMDb: 8,6

Dangal

Hint biyografik spor dram filmi Dangal, Hintli Mahavir Singh Phogat’ın hikayesini anlatıyor. Mahavir Singh Phogat bir güreş hayranıdır. İki küçük kızına da güreş öğretmeye karar verir. İki kız, Babita Kumari ve Geeta Phogat, çocukluklarından başlayarak güreş eğitimi alarak büyürler. Büyüdüklerinde iki kız da güreşte iddialı isimler olmuştur. Geeta Phogat 2010 Commonwealth Oyunları’nda altın madalya kazanarak güreşte bu dalda ödül kazanan ilk kadın güreşçi olurken, kız kardeşi Babita da gümüş madalyayı alır. Genç kadın güreşçiler başarıya giden yol boyunca sosyal şekillendirmenin baskısıyla da mücadele etmek zorunda kalacaktır.. Yönetmenliğini Nitesh Tiwari’nin üstlendiği Hint yapımının başrollerinde Aamir Khan, Sakshi Tanwar, Fatima Sana Shaikh yer alıyor.

3. Intouchables (Can Dostum) – 2011 – IMDb: 8,6

Intouchables (Can Dostum)

Geçirdiği kazadan sonra felç olan zengin aristokrat Philippe, cezaevinden çıkmış Driss’i bakıcısı olarak işe alır. Herkes Driss’in bu iş için uygun olmayacağını düşünürken, Philippe O’na inanır ve bir şans verir. Dünya dursa yan yana gelmeyecek olan bu iki karşıt dünya görüşünün çarpışmasının ve zamanla çılgın bir dostluğa dönüşmesinin, insanı derinden etkileyen hikayesi.

2. Interstellar (Yıldızlar Arası) – 2014 – IMDb: 8,6

Interstellar (Yıldızlararası)

Becerisi kadar teknik bilgisi de çok yüksek olan Cooper, geniş mısır tarlalarında çiftçilik yaparak geçimini sağlar. Eşi beyin tümöründen ölen Cooper’ın tek amacı küçük kızı Murph ve oğlu Doyle’e güzel bir gelecek hazırlamaktır. Cooper’ın 10 yaşındaki kızı Murph, üst zekaya sahip bir çocuktur. Bir gün Murph bir şey anlatmaya çalışıyormuş gibi eve giren tozları belirli bir dizinde yan yana diziyor. Bu olayı araştıran baba, koordinat sistemi bulup orayı aramaya başlıyor. Koordinat sistemini çözen Cooper, gizli bir Nasa üssüne varır. Burada çalışan Prof. Brand, Cooper’a dünyadaki doğal kaynaklarının tükendiğini, insan ırkının tehlikede olduğunu ve yardım etmesini ister. Ancak bir yanda insanlık için yeni gezegen aramak, diğer yanda çocuklarını bir daha görememe ihtimali bu seçimi zorlaştırır. Christopher Nolan’ın, Jonathan Nolan ile kaleme aldığı ve yönetmenliğini sırtladığı, bilim kurgunun yanı sıra dramatik ögeler de içeren filmin senaryosu Fizikçi Kip S. Thorne’nun evrendeki ‘Solucan Delikleri’ teorisinden ilham alıyor.

1. Inception (Başlangıç) – 2010 – IMDb: 8,8

 Inception (Başlangıç)

Kara Şövalye filminin yönetmeninden Christopher Nolan’ın ele aldığı Başlangıç, bilim kurgu sinemasında yer almış etkileyici filmler arasında yerini koruyor. Çok yetenekli bir hırsız olan mükemmel oyuncu Dom Cobb ile karşımızda. Uzmanlık alanı, zihnin en karanlık ve savunmasız olduğu rüya görme anında, bilinçaltının derinliklerindeki değerli sırları çekip çıkarmak ve onları çalmaktır. Cobb’un bu nadir insanlarda görülebilecek yeteneği, bu ender rastlanabilecek mahareti, onu kurumsal casusluğun tehlikeli yeni dünyasında aranan bir oyuncu yapmıştır. Bu durum onun, uluslararası bir kaçak ve sevdiği her şeye mal olmasına sebep olmuştur. Cobb’a içinde bulunduğu durumdan kurtulmasını sağlayacak bir fırsat sunulur. Ona hayatını geri verebilecek son bir iş; tabi eğer imkansız Başlangıç’ı tamamlayabilirse. Mükemmel soygun yerine, Cobb ve takımındaki profesyoneller bu sefer tam tersini yapmak zorundadır; görevleri bir fikri çalmak değil onu yerleştirmektir. Eğer başarırlarsa, mükemmel suç bu olacaktır.

A comment on "Son Yıllarda Yayınlanan En İyi 50 Film"

  1. OLGA123 says:

    Tam gazı on numaraya koyup AÇLIK OYUNLARINI 49.numaraya koyan mükemmel editöre buradan selamlar .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *