Report

Description

Sons of Anarchy, ABD’de çekilen ve 2008 yılında yapımına başlanan bir mafya dizisidir. Çekimleri Kaliforniya’da yapılan yapımda Sons of Anarchy isimli bir motosiklet ekibinin zaman içinde bir çeteye dönüşmesi ve illegal olaylara karışarak bu durumu devam ettirmesi işlenmektedir. FX tarafından Eylül 2008’de yayınlanmaya başlamış dizide Charlie Hunnam, Katey Sagal, Mark Boone Jr, Kim Coates, Theo Rossi gibi isimler yer almaktayken Kurt Sutter, John – Art Linson, Paris Barclay gibi isimler de yapımcı kadrosunda bulunmaktadır.

sons-of-anarchy

Sons of Anarchy Konusu:

Dizideki ana hikaye, babası Clay Teller’ın ölümünün ardından kendini liderlik koltuğunda bulan Jax Teller’ın aile ve çete hayatını birlikte sürdürmeye çalışmasıdır. Çetedeki çeşitli karakterlerin liderlik çatışmaları ve çeşitli oyunları devreye girince işler motosikletli ekip işinden çıkmakta ve daha da büyümektedir. Zaman içinde kendini illegal işler içinde bulan çete, liderleri Jax’in isteğinin aksine bu yönde ilerlemeye devam eder ve kendini başta devlet güçleri, ITA ve çeşitli diğer mafya örgütleriyle çatışma içinde bulur. Zaman içinde çetenin çeşitli yönetim kadrolarındaki çeşitli üyeleri, işleri kendilerine özgü yollarla çözmeye çalışacaklardır ve bu işlerin biraz daha karışmasına sebep olacaktır.

sons-of-anarchy-konusu

Sons of Anarchy toplamda 7 sezon çekilmiş ve 39 ila 83 dakika süren 92 bölüm olarak yayınlanmıştır. FX tarihinin en çok izlenen ikinci yapımı olmayı başaran diziyi televizyon üzerinden ortalama 5 milyon kişi izlemiştir.

Sons of Anarchy Dizi Karakterleri

Jax Teller (Charlie Hunnam):

sons-of-anarchy-jax-teller
John ve Gemma Teller çiftinin oğulları olan Jax, daha sonra kulübün lideri haline gelmiş ve işlerin başına geçmiştir. Bununla birlikte kişisel hayatında da yeni bir evreye giren Jax, bu iki hayatı da aynı anda yürütmek zorunda kalmıştır. Zaman içinde çetenin yasa dışı işlere karışmış olmasına rağmen bu tür sorunlarla uğraşmayı istememiş ve işleri yasal boyutta devam ettirebilmek için elinden geleni yapmıştır.

Gemma Teller Morrow (Katey Sagal) :

sons-of-anarchy-gemma-teller-morrow
Çetenin kraliçesi olarak bilinir. Jax Teller’ın da annesi olan Gemma, çetede kendine aktif bir rol üstlenmiştir. Gerektiğinde çetenin geleceği için elinden gelen her şeyi yapmış, bununla birlikte son derece aşırıya kaçarak merhametsiz tavırlar da sergilemiştir. Her ne kadar verdiği kararlar çetenin başına çeşitli dertler açsa da attığı her adımda çetenin menfaatlerini ön planda tutmuştur.

Bobby Munson (Mark Boone Junior):

sons-of-anarchy-bobby-munson
Çetenin lider yardımcısıdır. Daha önce federal olarak çalıştığından çetenin güvenlik ile ilgili işlerine bakmaktadır. Genelde işlerini yoluna koymasıyla bilinir, bununla birlikte geçmiş kariyerinin bir özelliği olarak gerektiğinde şiddet kullanmasını da iyi bilir. Jax’in yardımcısı olduğu dönemde Jaxîn verdiği kararlardan ve liderlik şeklinden memnuniyetsizlik duyarak bu görevinden istifa etmiştir.

Tig Trager (Kim Coates):

sons-of-anarchy-tig-trager
Çetenin mevcut lider yardımcısıdır. Daha önce çete içinde asker departmanında bulunmuş ve bu departmandaki başarılarıyla ünlenmiştir. Çetenin ilk lideri Clay Morrow’a, eşi Teller’a ve dolayısıyla çetenin kendisine çok sadık olmasına rağmen şu anki lider Jax Teller ile aralarında sevgi – nefret arasında giden bir ilişki vardır. Askerlik bilgisinin oluşmasında bir dönem hapishanede bulunmasının da önemli bir rolü vardır.

Sons of Anarchy İle İlgili Teknik Detaylar:

Başlangıç Tarihi: 3 Eylül 2008
Bitiş Tarihi: 9 Aralık 2014
Ülke: ABD
Dil: İngilizce
Televizyon: FX
Oyuncular: Charlie Hunnam, Katey Sagal, Kim Coates, Mark Boone Junior, Theo Rossi veTommy Flanagan
IMDb Puanı: 8,6
Süre: 45 Dakika
Sezon : 7
Bölüm: 92

Sons of Anarchy Fragmanı:

Motosiklet Filmleri Listemiz de hoşunuza gidebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *