Söz Dizisi Konusu, Karakterleri, Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Konusu, oyuncu kadrosu ve heyecan uyandıran sahneleri ile izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başaran Söz dizisi, kadrosunda birbirinden usta isimleri barındırıyor. Söz cast ve künyesindeki başarılı isimlerle reyting rekorları kırmayı başarırken Söz dizisi kadın oyuncularıarasında Deniz Baysal, Meriç Aral, Melis Birkan, Ece Çeşmioğlu ve İlayda Ildır gibi tanınan simalar yer alıyor.  

TIMS&B imzalı Söz dizisinin yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın otuyor. Timur Savcı ve Burak Sağyaşar’ın yapımcılığını üstlendiği projede, Ethem Özışık ve uzman ekibi senaryo çalışmalarını yürütüyor. Söz dizisi başrol oyuncuları başarılı oyunculuk performansları ile göz doldururken Söz konuk oyuncuları dinamik tavırları ile diziye yeni bir bakış kazandırıyor. 

Söz’deki tüm oyuncular, dizide lakapları ile tanınmaktadır.Söz dizisi oyuncuları lakapları dizideki karakterlerine göre yaratıcı senaryo grubu tarafından özenle seçilmiştir. 

Söz Dizisi Konusu

Türkiye’nin doğusunda yaşanan terör olaylarını uzman senaryo ekibiyle ele alan dizide, terörle mücadele için özel eğitim almış bir timin hikayesi işleniyor. Dizinin genel hatlarıyla konusunu bu özel timdeki askerlerin hayatları, mesleki mücadeleleri ve insani duygu değişiklikleri oluşturuyor. Türk askerinin terörle mücadele sırasında yaşadığı çetin şartların ve zorlukların yalnızca bir kesitini yansıtan dizi, işlediği konunun hassasiyetinin bilincinde ilerliyor. Dizinin yapım ekibi, seyircisinde ya da sosyal medya üzerinden olumsuzluklara neden olabilecek veya infial yaratabilecek herhangi bir durumla karşılaşılmaması adına özenle hareket ediyor. Söz dizisinin çekimleri Milli Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığının desteği ile gerçekleştiriliyor. “Gözün arkada kalmasın” sloganıyla izleyicisinin karşısına geçen Söz dizisi, genç ve dinamik oyuncu kadrosu ile göz dolduruyor. 

Söz Oyuncuları Gerçek İsimleri ve Karakter Analizi

Kıdemli Üsteğmen Yavuz Karasu Karakteri – Tolga Sarıtaş

Nişanlısı teröristler tarafından öldürülen Yavuz, özel timin komutanıdır. Yakışıklı, zeki ve cesaretli olan Yavuz, vatan aşkı ile dolup taşan gözü kara bir askerdir. Aynı zamanda sert görüntüsünün altında merhametli ve sevgi dolu bir kalbi olan karakter, seyircileri zaman zaman duygusal anlara sürüklemektedir. Komutanı olduğu timi canı pahasına koruyan Yavuz, zekası ve askeri yeteneği ile birçok operasyonu başarı ile tamamlar.

Söz dizisi Yavuz karakterinin gerçek adı Tolga Sarıtaş’tır. Lise eğitiminin ardından oyunculuk mesleğini seçen Sarıtaş, Esenyurt Belediyesi Tiyatrosu ve Tiyatro Zeytindalı gibi çeşitli yerlerde sahne tozunu yutmuştur. Muhteşem Yüzyıl’da canlandırdığı Şehzade Cihangir karakteri ile yıldızı parlayan Tolga Sarıtaş, ilk başrol tecrübesini ise Güneşin Kızları dizisindeki Ali karakteri ile yaşamıştır. 

Instagram: https://www.instagram.com/tolgasaritas_/?hl=tr

Savcı Derya Karakteri – Deniz Baysal

Derya, bölgede görev yapan genç ve cesur bir Cumhuriyet savcısıdır. Doğu bölgelerinde ve terörle mücadele davalarında görev yapmak için başvuruda bulunan Savcı Derya, gösterdiği başarılar sayesinde mesleğinde hızla yükselmiştir. Kıdemli Üsteğmen Yavuz Karasu ile yakınlaşan Derya, işini ve özel hayatını birbirine karıştırmamaya yemin etmiş, sert duruşlu bir karakterdir. 

Söz dizisi Deryakarakterine Deniz Baysal hayat vermektedir. Güzel oyuncu üniversite eğitimini Celal Bayar Üniversitesi’nde Dış Ticaret bölümünde tamamlamıştır. Oyunculuk kariyerine reklam filmleri ile başlayan Baysal; Derin Sular, Babalar ve Evlatlar, Aşk Emek ve Hayaller, Kaçak Gelinler ile Fazilet Hanımın Kızları gibi önemli projelerde rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/denizbaysal_/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/BaysalDeniz

Eylem Mercier Karakteri – Meriç Aral

Terörle mücadele bölgesinde görevlendirilmiş cesaretli bir savaş muhabiridir. Bölgede savaş değil, terör olduğunu çarpıcı bir dille anlatmaya çalışan Eylem, sözünü esirgemeyen bir karakterdir.

Söz dizisi Eylem karakterinin gerçek adı Meriç Aral’dır. Craft oyunculuk Atölyesi’nde eğitim alan güzel oyuncu kariyerine Medcezir dizisi ile başlamış, ardından yükselen bir performans grafiği çizmiştir.  

Instagram: https://www.instagram.com/mericaral/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/mericaral

Başçavuş Ateş Acar Karakteri – Eren Vurdem

İstihbarat alma ve gizlenme konusunda uzman bir askerdir. Tim içerisindeki arkadaşları tarafından “Karabatak” olarak çağrılır. Başçavuş Ateş, ihtiyaç duyulan her anda birden ortaya çıkması ile ünlenmiştir. Komik ve çapkın karakteri sayesinde izleyicileri güldüren Ateş, gizlenmesi gereken durumlarda ise herkesten önce ortadan kaybolur. 

Söz dizisi Ateş karakterinin gerçek adı Eren Vurdem’dir. Haliç Üniversitesi Konservatuvar mezunu olan oyuncu, ilk oyunculuk deneyimini Hesaplaşma dizisi ile yaşamıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/thevurdem/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/ErenVurdem

Uzman Çavuş Feyzullah Altıparmak Karakteri – Aytaç Şaşmaz

Timin en genci olan Feyzullah, göreve yeni başlamıştır. Uzman Çavuş Feyzullah’ın lakabı ise “çaylak”tır. Feyzullah, istihkam alanında uzmandır ve timdeki arkadaşlarına bu konuda yol gösterir. 

Söz dizisindeki Feyzullah karakterinin gerçek adı Aytaç Şaşmaz’dır. Oyuncu İsmail Ege Şaşmaz ile kardeş olan Aytaç Şaşmaz, oyunculuk eğitimi almıştır. Oyunculuk kariyerine Coca Cola reklam filminde rol alarak başlamıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/aytacsasmaz/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/aytacsasmaz

Çolak Salih Karakteri – Serhat Kılıç

Terör örgütünün lideridir. Zeki ve kurnaz olan Çolak, acımasız ve zalimdir. Çıkarları uğruna küresel güçlerle iş birliği yapmaktan çekinmez. Yavuz komutanın çatışma sırasında kardeşinin ölümüne neden olmasını öğrenen Çolak, komutandan intikam almak için yemin eder.

Söz dizisi Çolak karakterinin gerçek adı Serhat Kılıç’tır. Bilkent Üniversitesi Tiyatro bölümünden mezun olan başarılı oyuncu; Bizim Evin Halleri, Seksenler ve Çember gibi ünlü dizilerde rol almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/serhatkilic1/?hl=tr

Twitter: https://twitter.com/serhatmkilic

Su Karakteri – Yağmur Ün

Güzelliği ile dikkatleri üzerine çeken Su, Uzman Çavuş Feyzullah’ın sevgilisidir. Naif tavırları ile Feyzullah’ın sert tavırlarını yumuşatmıştır.

Söz dizisi Su karakterinin gerçek adı Yağmur Ün’dür. İlk oyunculuk deneyimini 7 yaşındayken Zerda dizisinde rol alarak yaşamıştır. Daha sonra güzel oyuncu Haziran Gecesi, Kırgın Çiçekler, Hıyamet Sarmalı, Nerde o Yeminler, Alemin Kralı, Elde Var Hayat ve Yetim Gönüllüleri dizilerinde bulunmuştur.

Instagram: https://www.instagram.com/unyagmur/?hl=tr

Dragan Ratkoviç Karakteri – Sarp Akkaya

“Kasap Dragan” lakabıyla anılan Ratkoviç, büyük terör eylemlerinden birinin baş sorumlusudur. Yurt dışında özel kuvvetler tarafından eğitilen Dragan, Türkiye’ye döndüğünde ise Müslümanların katledilmesi için birçok eylemi gerçekleştirir. Dragan, ülkenin güvenliğini ve insanların hayatını tehdit eden hain bir plan kurgular. 

Kasap Dragan karakterine ünlü oyuncu Sarp Akkaya soluk veriyor. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’ndan mezun olan başarılı oyuncu ilk kez Bizim Aile dizisi ile kameraların karşısına geçmiştir. Ünlü oyuncu Ezel, Suskunlar, Sürgün Hayatlar ve Paramparça gibi birçok projede yer almıştır.

Instagram: https://www.instagram.com/sarpakkaya/

Twitter: https://twitter.com/akkayasarp

Linda Gacoin Karakteri – Melis Birkan

Orta Doğu başta olmak üzere birçok ülkede görev yapmış dünyaca ünlü bir savaş muhabiridir. Savaş muhabiri olarak üne kavuşan Linda, başarıları ile birçok ödül almıştır. Gazetecilik başarısını kötü amaçlar için kullanan Linda, özellikle Orta Doğu’da stratejik çalışmalar yapmaktadır. 

Linda Gacoin karakteri Melis Birkan’ın başarılı performansı ile hayat buluyor. İlköğretim ve lise yıllarında Mimar Sinan Devlet Konsevatuarı’nda bale dersleri alan ünlü oyuncu, kameralar karşısına ilk kez Çapkın dizisi ile geçmiştir.

Instagram: https://www.instagram.com/melis.birkan/?hl=tr

Söz Dizisi Oyuncuları Yaşları

Söz dizisi oyuncu kadrosunun doğum tarihleri aşağıdaki gibidir:

  • Tolga Sarıtaş: 30 Mayıs 1991
  • Deniz Baysal: 5 Nisan 1991
  • Meriç Aral: 1 Temmuz 1990
  • Yağmur Ün: 4 Kasım 1990
  • Serhat Kılıç: 8 Temmuz 1975
  • Melis Birkan: 30 Kasım 1981
  • Sarp Akkaya: 13 Mayıs 1980
  • Eren Vurdem: 7 Ekim 1988
  • Aytaç Şaşmaz: 4 Ağustos 1994
  • Yağmur Ün: 4 Kasım 1995

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *