Spartacus: Blood and Sand Konusu – Yabancı Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

Starz kanalı tarafından 2010 yılında yayınlanmaya başlayan bir Amerikan dizisi olan Spartacus Blood and Sand, Amerikan dizi tarihinin en çok izlenen dizilerinden birdir. Spartacus Blood and Sand dizisi, Roma İmparatorluğunda gerçekleşmiş olan en önemli köle isyanlarından birini başlatan Trakyalı ünlü gladyatör Spartacus’ten ilham alarak çekilmiş bir dizi.

Spartacus: Blood and Sand Konusu:

spartacus-blood-and-sand
Trakya ve Roma arasında geçen bir çatışma sırasında esir düşen Spartacus’un eşi güzel Sura da Romalılar tarafından köle olarak satılmıştır. Özgür bir adam ve büyük bir savaşçı olan Spartacus kendini birden bire kendini bir arenada vahşi gladyatörlerle karşı karşıya bulan Spartacus, büyük aşkı Sura’yı kurtarmaya ve özgürlüğünü kazanmaya and içer.Capua şehrinde Batiatus hanesi tarafından satın alınan Spartacus, böylece tarihin gördüğü en büyük gladyatörlerden biri olma yolunda ilk adımı atacaktır. Gladyatör okulu olan ludos’ta yeni dostluklar kuran ve yeni düşmanlar edinen Spartacus’u bir köle olarak zorlu bir mücadele beklemektedir. Spartacus Blood and Sand özgürlüğünü kaybeden güçlü ve gururlu bir savaşçı olan Spartacus’un özgürlüğünü ve eşini kurtarmak için geçirdiği zorlu mücadelenin yanı sıra, Antik Roma’da kölelerin karşılaştığı zorlukları ve çektikleri acıları, aristokratların toplumsal basamakları atlamak için girdiği mücadeleleri anlatan yan hikayeleri ile izleyicinin ilgisini her daim ekranda tutmayı başarıyor. Antik Roma’nın toplumsal ve politik yaşamına da ışık tutan dizi, ustaca kurgulanmış senaryosu ile izleyicileri kendine bağlıyor. Çizgi romanı andıran epik tarzdaki dövüş sahneleri ise diziye ayrı bir hava katıyor.

spartacus-blood-and-sand-konusu
Cinsellik ve şiddet içeren cesur sahnelerinin yanı sıra güçlü senaryosu ve başarılı oyuncularıyla da dikkatleri üzerine çeken Spartacus Blood and Sand, dünyanın dört bir köşesinde beğeni ile izlenmektedir. Spartacus Blood and Sand başarılı kostüm ve dekor seçimleri ile yarattığı muhteşem Antik Roma atmosferi sayesinde aynı zamanda çok başarılı bir dönem dizisi olma özelliğine sahiptir.

spartacus-blood-and-sand-oyunculari
Dizinin başrolünde 2011 yılında kanser sebebi ile hayatını kaybederek hayranlarını hüzüne boğan İrlandalı aktör Andy Whitfield yer almaktadır. Spartacus’un en yakın arkadaşı gladyatör Varro, Avustralyalı yakışıklı aktör Jai Courtney tarafından ekrana taşınmıştır. Spartacus’un gladyatör okulundaki ezeli rakibi şampiyon Crixus rolünde ise Yeni Zellandalı yakışıklı aktör Manu Bennet var. Spartacus’un güzel eşi Sura ise Erin Cummings tarafından canlandırılmıştır. Başarılı aktör John Hannah ve Zeyna rolü ile hafızalara kazınan güzeller güzeli aktris Lucy Lawless ise Spartacus’un sahipleri Quintus ve Lucretia olarak karşımıza çıkıyor.
Spartacus: Blood and Sand Oyuncuları: Andy Whitfield, Lucy Lawless, John Hannah, Peter Mensah, Manu Bennett, Craig Parker, Viva Bianca, Daniel Feuerriegel ve Erin Cummings

Spartacus: Blood and Sand Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *