Spartacus: Gods of the Arena Konusu – Yabancı Dizi

0/5 Votes: 0
Report

Description

Spartacus: Gods of the Arena dizisi 2011 yılında Starz kanalı tarafından çekilerek ekranlarda yerini alan bir Amerikan dizisidir. Spartacus: Blood and Sand sezonunun devamında çekilmiş olsa da dizi gladyatör Spartacus’un gelişinden önceki zaman diliminde Batiatus hanesini konu edinmektedir. Spartacus’u canlandıran Andy Whitfield’ın tedavisi sırasında çekilen dizide, Spartacus’un arenaya ayak basmasından önce orada bulunan gladyatörlerin heyecan ve acı dolu yaşamları konu edilmektedir. Crixus, Barca, Oenomaus ve Ashur gibi tanıdık yüzlerin yanında Gannicus, Dagan ve Auctus gibi önceki sezonda yer almayan gladyatörler de karşımıza çıkıyor. Dizinin ilk sezonu olan Spartacus: Blood and Sand’deki gibi ikinci sezon Spartacus: Gods of the Arena da cüretkâr sahneleri ile izleyicileri ekrana kilitlemeyi başarıyor. Muhteşem oyuncu kadrosu, olağanüstü kostüm ve dekorları, dikkat çekici dövüş sahneleri ile Spartacus: Gods of the Arena izleyicileri yine tatmin etmeyi başarıyor. Mini dizi niteliğindeki Spartacus: Gods of the Arena dizisi 6 bölümden oluşuyor.

Spartacus: Gods of the Arena Konusu:

spartacus-gods-of-the-arena
Spartacus ve Crixus şampiyonluğa koşmadan önce Batiatus hanesi görkemli bir şampiyona ev sahipliği etmekteydi: Gannicus. Umursamaz tavırları ve çapkınlığı ile ün yapmış olan yakışıklı Gannicus, Capua’nın o güne dek gördüğü en büyük şampiyondur. Gannicus’a rakip olabilecek tek isim ise Spartacus: Blood and Sand sezonundan tanıdığımız büyük şampiyon Galyalı Crixus’tur. Batiatus hanesine yeni katılan Crixus’u şampiyonluğa giden yolda büyük engeller beklemektedir. Şampiyon Gannicus’un başı ise yakın arkadaşı Oenomaus ve onun güzel eşi Melitta’yı içeren bir aşk üçgeni ile derttedir. Bu sırada Batiatus hanesi ise Roma aristokrasisinde politik basamakları hızla tırmanmaya çalışan Batiatus ve babası arasındaki sürtüşmeler ile çalkalanmaktadır.

spartacus-gods-of-the-arena-konusu
Dizide geçtiğimiz sezondan da tanıdığımız Lucretia rolündeki Lucy Lawless, Batiatus rolündeki John Hannah, Doctore olarak bildiğimiz Oenomaus rolündeki siyahî aktör Peter Mensah, Crixus’u canlandıran aktör Manu Bennet gibi bildik isimlerin yanı sıra yeni yüzler de karşımıza çıkıyor. Bunların en önemlisi Spartacus: Gods of the Arena sezonunun yıldızı olan karizmatik Avustralyalı aktör Dustin Clare. Dustin Clare bu sezonda çapkınlığı ve zaferleri ile ünlü gladyatör Gannicus’a hayat veriyor. Diziye yeni katılan bir başka isim ise Lucretia’nın yakın arkadaşı Gaia rolü ile karşımıza çıkan İngliz aktris Jaime Murray. Doctore’nin büyük bir aşkla sevdiği eşi Melitta rolünde ise güzeller güzeli Latin Amerikalı aktris Marisa Ramirez var. Diziye katılan bir başka önemli karakter de Quintus Batiatus’un babası Titus, bu önemli karaktere de başarılı aktör Jeffrey Thomas tarafından canlandırılıyor.

Spartacus: Gods of the Arena Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *