Speechless Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

ABD’nin en çok izlenen ulusal televizyonlarından biri olan ABC’de yayınlanan ve Fox Television stüdyolarında çekilen bir sitcom dizi olan Speechles, henüz ilk sezonundadır. 30 dakikalık 22 bölüm olarak gösterilmesi planlanan ilk sezonun ardından ikinci sezon onayını da almış bulunmaktadır. 13 Mayıs 2016’da ilk defa tanıtılan ve 21 Eylül 2016 itibariyle ekranlarına gelmeye başlayan dizi, Scott Silveri’nin kalemiyle senaryolaştırılmış ve Jeff Cardoni tarafından çekilmiştir. Minnie Driver, John Ross Bowie ve Cedric Yarbrough gibi isimleri de oyuncu kadrosunda bulunduran dizi tek kamera tekniğiyle çekilmektedir. Reyting ölçümlerine göre dizinin ilk bölümünü ABD’de 7 milyon kişi televizyondan izlese de, bu rakam daha sonra 5 milyon civarında seyretmeye devam etmiştir.

Speechless Konusu:

Dimeo ailesi, her biri farklı karakteristik özellikleri olan 5 kişilik sıradan bir ailedir. Her ailede olduğu gibi birbirinden farklı günlük sorunları olan aile fertlerinin sorunlarıyla genel olarak anne Maya başa çıkmaya çalışsa da bu pek mümkün olmamaktadır. JJ ise ailenin özel ihtiyaçları olan engelli bir üyesidir. Her ne kadar durum zor olsa da ailedeki herkes, JJ’in bu özel sorunlarını çok fazla hissetmemesi ve hayatına normal olarak devam edebilmesi için elinden gelen her şeyi yapmaya çalışmaktadır. Birbirinden farklı olaylarla karşılaşan ve bu olayların üstesinden gelebilmek için çaba sarf eden ailenin bu tatlı sorun karşısındaki gülünç durumları ise dizinin ana temasını oluşturmaktadır. Sadece aile ilişkilerini değil aynı zamanda yaşam sevgisini de komedi unsuruyla besleyen dizi, ABD’nin yeni gözde sitcomu durumundadır.

Speechless Karakterleri:

Maya DiMeo:

Toplumdaki klasik aile annesi konumunda olan Maya, hayatını eşi ve çocuklarının mutluluğuna adamış bir annedir. Bu durumu kendisine misyon edinse de özellikle ailenin en küçük ferdi JJ DiMeo’nun özel durumu karşısında elinden gelenin çok daha fazlasını oğlunu mutlu etmek için yapmaktadır.

Jimmy DiMeo:

Dimeo ailesinin babası olan Jimmy, ailesinin tüm fertleriyle birebir iletişime önem veren örnek bir babadır. Çocuklarına her zaman için aile olmanın önemini ve bir arada olmayı öğretmiştir. Eşi ile birlikte oğlu JJ’e elinden gelen her şeyi yapmaya kararlıdır.

JJ Dimeo:

Sağlık sorunları nedeniyle tekerlekli bir sandalyeyle hayatını sürdüren JJ, her ne kadar bu durumun sıkıntılarını çekse de çektiği sorunlara ailesinin bulduğu komik ve pratik çözümlerle hayata tutunmaktadır. Hayatına neredeyse normal bir birey gibi devam eden JJ, hayata sıkı sıkıya tutunmuştur.

Speechless Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *