Kazanma Hırsını Kamçılayacak Spor Filmleri

0/5 Votes: 0
Report

Description

Spor filmleri kazanma duygusunu en iyi aşılayan filmlerdir diyebiliriz. Farklı spor dallarını konu edinmiş olan filmler farklı galibiyet bakış açısını da öne çıkarıyor. Bu nedenle listemizde farklı spor dallarından en çok ses getiren filmleri özenle bir araya getirdik.Filmlerin pek çoğunda çeşitli spor dallarının, tutkunları için ne derece ayrı bir dünya olduğu oldukça başarılı bir şekilde yorumlanmış ve bunu gerçekten hissediyorsunuz ayrıca bazı yapımlarda spor ile aşk yada komedi ile spor türleri de bir arada çok başarılı bir şekilde harmanlanmış. En iyi spor filmleri listesi, mutlaka izlemek isteyeceğiniz filmlerden oluşuyor.Listemiz IMDb puanları göz önüne alınarak hazırlanmıştır.Spor filmleri listemize YORUM yapmayı unutmayınız.

Spor Filmleri

 

20. The Comebacks – Geri Dönüşler – 2007 – IMDb:4,1

The Comebacks
Fields bir zamanlar çok severek yaptığı futbol koçluğunu, türlü şansızlık ve başarısızlıklardan ötürü bırakma kararı alır. Artık hayatına sıradan birisi olarak devam etmektedir. Fields aynı zamanda bir aile babasıdır. En yakın arkadaşı olan Wiseman ise kariyerine dönmesi gerektiğini söyler ve nitekim bunu da başarır. Ancak Fields, bunu başarabilmek için öncelikli olarak kendisi gibi başarısız ve umutsuz oyunculardan güçlü bir takım çıkarması gerekmektedir. Eğlenceli bir film.

19. DoodgeBall – Yakar Top – 2004 – IMDb:6,7

DoodgeBal
Bir grup uyumsuz adam, spor merkezini kurtarmak için takımını oluşturmak zorundadır. Bu takım bilinen sporların dışında, yakar top oynamayı hedefler. Karşılaşmayı kazanacak olan takım spor merkezinin yeni sahibi olacaktır.

18. Goon – Avanak – 2011 – IMDb:6,8

Goon
Komedi ile sporun çok başarılı bir şekilde öne çıkarıldığı filmde, kendisine aşırı özgüveni olan bir oyuncu, çevresi tarafından ise işe yaramaz budala olarak kabul edilmiştir. Bu adam tüm takımı etkileyecektir.

17. Any Given Sunday – Kazanma Hırsı – IMDb:6,8

Any Given Sunday
Bir Amerikan futbolu filmi olan Any Given Sunday, Türkçe adıyla; Kazanma Hırsı, önemli bir karşılaşma yaklaşıyorken ve takımın yıldız oyuncularından birisi sakatlığı nedeniyle artık hiç bir karşılaşmaya katılamamaktadır. Yerine gelen bir oyuncu ise sorunlu olarak görülüyor ancak takım liderinin, bir şekilde takımı kontrol etmesi ve bu önemli karşılaşma için kazanma hırsı aşılaması gerekiyor.

16. Happy Gilmore – Mutlu Gilmore – 1996 – IMDb:7,0

Happy Gilmore
Ünlü oyuncu Adam Sandler’ın baş rol oynadığı bu filmde, bir buz hokeyi oyuncusu yaşlı annesinin evini kurtarmak için yeşil sahada golf ile başarı sağlamak durumundadır. Buz hokeyinden, golfe uzanan bu filmde yer yer güleceksiniz.

15. Invincible – Yenilmez – 2006 – IMDb:7,1

Invincible
Gerçek bir hayat öyküsünden uyarlanan bu filmde, Vince Papale 30 yaşında kariyerini, işini kaybetmiştir. Talihsizliği devam etmiş ve bir süre parasız kalınca, eşi de artık boşanmak istediğini söylemiştir. Artık tek başınadır ve barmenlik yapmaya başlar. Bu süreçte tanışacağı yeni insanlar onu futbola yöneltir ve tüm hayatı değişecektir.

14. A League of Their Own – Kızlar Sahada – 1992 – IMDb:7,2

A Leauge of Their Own
2. Dünya Savaşı sırasında erkek nüfusu oldukça azdır. Bu yüzden kızların sahaya çıkması gerekmektedir. Kızların kendi takımlarını oluşturma öyküsü ve takımlarında yaşanan bazı zorluklar büyük karşılaşma için sorun oluyor. Kısa sürede takımın kazanma ruhuna bürünmesi gerekmektedir.

13. Rocky Balboa – 2006 – IMDb:7,2

Rocky Balboa spor filmi
Bir başyapıt filmi olan Rocky’nin devamı niteliğindeki bu filmde artık adamımız yaşlanmıştır. Bir gün oğlu aracılığı ile yeni bir karşılaşmaya dahil olmak durumunda kalır. Bu Rock için son sahnedir ve kendisine bu son başarısı için güvenmesi ve inanması gerekmektedir.

12. Rudy – 1993 – IMDb:7,5

Rudy
Rudy kendisini her zaman sıradan ezik bir spor koleji oyuncusu olarak görür. Ancak bir şekilde Notre Dame isimli takıma girecektir ve artık hedefleri olan güçlü bir sporcudur. Filmde Amerikan futbolunun etkili karşılaşma sahneleri ön plana çıkıyor.

11. Field of Dreams – Düşler Tarlası – 1989 – IMDb:7,5

Field of Dreams
Sıradan bir çiftçi olan Ray Kinsella sürekli kafasını meşgul eden garip sesler duymaktadır. Bu sesler mısır tarlasını bir beyzbol sahasına dönüştürmesi gerektiğini söyler. Bir süre aldırış etmeden hayatına devam etmeyi denediyse de, bu sesler artık görüntüye dönüşmüş ve bunun üzerine çiftçi bu tarlayı bir sahaya dönüştürmeye karar vermiştir. Asıl olanlar ise bu aşamadan sonra oluyor.

10. The Natural – Doğuştan Yetenekli – 1984 – IMDb:7,5

The Natural
Kimsenin başarılı olacağını ummadığı bir beyzbol oyuncusu yeteneği ile büyük başarılar elde edecek ve herkese kendisini kanıtlayacaktır.

9. Miracle – Efsane – 2004 – IMDb:7,5

Miracle
Gerçek bir hikayeden uyarlanan bu yapımda, standart ve çok da başarılı olmayan buz hokeyi takımı oyuncuları ile büyük başarılara imza atacağına bir koç konu alınamıyor. Yaklaşan ciddi bir karşılaşma var ve tüm takımın buna hazır olması gerekiyor.

8. Coach Carter – Koç Carter – 2005 – IMDb:7,5

Coach Carter
Koç Carter, birbirine bağlı olmayan ve uyumsuz kişilerden oluşan bir takımı hayata döndürmek zorundadır. Takım dağılmanın eşiğindedir ve kazanma hırsı ile birliğin aşılanması koçun en önemli görevlerinden olmuştur.

7. The Blinde Side – Kör Nokta – 2009 – IMDb:7,7

The Blinde Side
Michael Oher evsiz, fakir bir Amerikan Futbolu oyuncusudur. Önemli bir karşılaşma yaklaşmaktadır ve kendisine olan güveni kazanması gerekiyor. Bir kadın ile tanıştığında hayatı baştan aşağı değişecektir.

6. Remember The Titans – Unutulmaz Titanlar – 2000 – IMDb:7,8

Remember The Titans
Siyahi ırkçılığın had safhada olduğu dönemlerde yine bu ırkçılığı savunan bir Amerikan futbol takımı için bir antrenöre ihtiyaç vardır. Bir siyahi olan Herman Boone bu takımın bu takımın yeni antrenörü olacaktır.

5. The Wrestler – Şampiyon – 2008 – IMDb:7,9

The Wrestler
Bir zamanların çok büyük başarılara imza atmış olan güçlü güreşçisi artık o kadar da önemsenmeyen birisi olarak, part time bir markette çalışmaktadır. Aynı zamanda hobi olarak ilgilenmeye devam ettiği güreşçilik, çok eskilerde onun kariyerini bitiren rakip ile tekrar karşı karşıya kalmak durumunda kalacaktır.

4. The Fighter – Dövüşçü – 2010 – IMDb:7,9

The Fighter
Eskiden çok başarılı bir boksör olan Dicky, kariyerini kötüye harcamış ve bu saatten sonra artık bu spor adına bir şey başaramayacağına inanmaktadır. Aynı hedefe sahip olan kardeşini ise yeni bir umut olarak görür ve tüm tecrübesiyle onu eğitmektedir.

3. Rocky – 1976 – IMDb:8,1

Rocky 1976
Oscarlar kazanan bir başyapıt olan Rocky, Amerika’da yaşayan sıradan bir adam ve bu adamın boks sporu ile yakından ilgilenmesi ile tamamen profesyonel bir savunmacı olmasını konu ediniyor. Tamamen amatörlükten, profesyonelliğe uzanan bir yol ve aynı yıl gerçekleştirilmesi çok yakın olan çok önemli bir karşılaşma vardır. Bu karşılaşmada en güçlüler kapışmaktadır fakat taraflardan birisi olan Apollo Creed, sakatlığı nedeniyle bu karşılaşmayı yapamayacaktır, kendisi bu zaferi kazanması için Rocky’i ikna eder ve bu karşılaşma Rocky’nin kendisini göstermesi için oldukça önemlidir.

2. Hoops Dreams – Büyük Düşler – 1994 – IMDb:8,3

Hoops Dreams
Basketbol için her şeyi göze alan iki Afrika kökenli gençler, gittiği lisede kurulan takımın beyazlardan oluşması ile eyr yer ayrıma uğramaktadırlar. Ancak basketbol sevgileri hiç bir şeye engel değildir ve bu da takımı baştan aşağı değiştirecektir.

1. Friday Night Lights – Zafer Gecesi – 2006 – IMDb:8,7

Friday Night Lights (1)
Cansız bir hayata sahip olan küçük bir kasabada cuma gecesi önemli bir gecedir çünkü kasabanın takımı oldukça güçlü olan bir takım ile karşı karşıya kalacaktır. Texas’ta küçük bir takımın, büyük başarılarını anlatan bir film.

Futbol, Basketbol, Boks, Amerikan Futbolu, Golf, Beyzbol, Buz Hokeyi gibi spor dallarından seçkin Spor Filmleri listemize YORUM yapabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *