Star Wars 7: Güç Uyanıyor Konusu ve Yorumları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Star Wars 7: Güç Uyanıyor Konusu ve Yorumları isimli yazımız ile karşınızdayız.Aslında daha önce yazmak istedik ancak bu güne kısmet oldu.Star Wars ile alakalı detaylı listelerde aklımızda.Bu arada sizlerde YORUM kısmını kullanarak Star Wars 7: Güç Uyanıyor filmi hakkındaki yorumları paylaşabilirsiniz.Hayranlarının nefeslerini tutarak bekledikleri, serinin son filmi olan Star Wars 7: Güç Uyanıyor filmi sonunda ülkemizde gösterime girdi. Şu ana dek izleyicilerin büyük beğenisini toplamış olan bilim kurgu filmi, izleyicileri adeta 1977 yılına geri götürüyor.

Star Wars Güç Uyanıyor 1

Film gösterime girmeden önce izleyiciler tarafından yapılan eleştirilerde, George Lucas’ın hikâyesi olmayacağı için hep bir endişe olduğu seziliyordu. Fakat Jeffrey Jacob Abrahams, Star Wars hayranlarının isteklerini iyi analiz etmiş ve film üzerinde oldukça detaylı çalışmış görünüyor. Zira fazla fanteziye kaçmadan, gereksiz betimlemeler ve macera aramadan, olayın özünü vermeye çalışmış. Ancak bunun yanında Lucas’a olan saygısını da göstermeyi ihmal etmeyerek, eski Star Wars filmlerinin önemli ayrıntılarını yeni bilim kurgu yapısıyla başarılı şekilde harmanlamayı başarmış. Öyle ki izleyiciler filmin hikâyesinin Episode IV-A New Hope ile başa baş gittiğini çoktan fark etmiş durumda.

Star Wars Güç Uyanıyor 2

Star Wars 7 ile yaratılmaya çalışılan hava, 30 sene öncesinin aynısı. Rebellion ile İmparatorluk arasındaki savaş, galaksinin değiştiğini gösterse de, filmin daha ilk dakikalarından itibaren kendinizi Star Wars dünyasının içinde hissetmeniz işten bile değil. Film hakkındaki diğer korkulardan biri de tamamen nostaljik şekilde oluşturulmasıydı ancak beklenen olmadı. Filmin ilk yarısında eski kadrodan kimse görünmüyor. Karakter demişken de filmin en büyük avantajı Han Solo, Luke Skywalker ve Leia Organa gibi büyük üçlü takıma sahip olması.

Star Wars Güç Uyanıyor 3

Son olarak teknik açıdan bakıldığında ise üç boyutlu sahneler, son derece göze hitap eder şekilde. Filmde eski seride kullanılan uzay gemileri, bu seride tamamen yenilenerek göze hitap eder hale getirilmiş. Bunun en güzel örneğini Kaylo Ren’in gemisinde görebiliriz. Yaratıklar da bilgisayarda oluşturulmayarak, ilk filmin ruhu yakalanmaya çalışılsa da, film görsel efektler ve karakter etkinliği bakımından yetersiz kalmış.

Star Wars Güç Uyanıyor 4 (1) (1)

 Star Wars 7: Güç Uyanıyor Hakkında Genel Bilgi:

Filmin Orjinal İsmi: Star Wars: The Force Awakens
Yönetmen: J.J. Abrams
Oyuncular: Harrison Ford, Mark Hamill, Carrie Fisher, Adam Driver, Daisy Ridley, John Boyega ve Oscar Isaac
Tür: Macera, Bilim Kurgu ve Aksiyon
Ülke: ABD
Vizyon Tarihi: 18 Aralık 2015

Star Wars 7: Güç Uyanıyor Fragman:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *