StartUp Dizi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Dizi yayınlama platformlarında en iyisi olarak kabul edilen Crackle, 6 Eylül 2016 tarihinde StartUp dizisi ile izleyenleri buluşturdu. Aynı Amazon ve Netflix gibi çalışan Crackle, yeni bir drama dizisi ile yeniden en çok izlenenler listesine girmeyi de başarmış oldu. Dizinin hem yapımcısı hem de senaristi Ben Ketai olarak biliniyor. Ben Ketai daha önce 30 Days of Night: Blood Trails ve Chosen yapımlarında da rol almıştır. Josh Corbin ve Sharon Lennon da senaryo ekibinde görev almaktadır. Luis Prieto ise Ben Ketai’ye yönetmenlikte yardımcı oluyor. StartUp konusu ile dram ve suç dizi tutkunlarından tam not almayı başarmıştır. 10 bölümlük bir sezon yayınından sonra henüz 2. sezon için resmi bir açıklama gelmese de, izleyicilerinin merakla beklediği bir gerçek.

StartUp Dizi Konusu:


Phil Rask, mali suçlar konusunda uzmanlığını kazanmış ve emekliliği yakın olan bir FBI ajanıdır. Senelerce suçlu Andy Talman‘ın peşinde olmuştur. Ancak yakalamak hiçbir zaman kolay olmamıştır. Her seferinde kurtulmanın bir yolunu bulmuş bir suçludur. Phil bu kez farklı bir amaç için yakalama çalışır. Andy’den biraz para koparıp iyi bir emeklilik geçirmek ister. Bu nedenle de ona bir teklif götürür ve paranın yarısını talep eder. Talman bu teklifi kabul etmek istemez. Başının daha çok derde gireceğini bilmektedir. Oğlundan yardım ister. Oğlu Nick, iyi bir finansmandır ve parayı saklama konusunda ondan iyi kimse yardım edemeyecektir. Ancak araları bozuktur ve Nick babası yüzünden hayatını tehlikeye atmak istemez. Sevgilisi ile mutlu bir hayat sürmektedir.

Izzy ise yıllarca BitCoin tarzında bir program için uğraşmış ve sonunda da başarmıştır. Tanıtımını gerçekleştirmek için Nick ile görüşme yapar. Ancak tanıtım sonucunda sadece Nick bu programı beğenir. O anda Nick yeni bir fikir bulur. Bu programda babasının parasını kullanarak aktif hale getirecektir. Bir yandan Andy’nin peşinde olan Haiti adlı çete, ona ulaşamayınca yeni hedefleri olan oğlu Nick’e saldırmayı planlarlar. Olaylar tamamen bu durumdan sonra değişir ve daha zor bir hal alır. StartUp konusu ile suç ve gerilimin doruk noktalarını seyircilere yaşatıyor.

StartUp Dizi Karakterleri (Oyuncuları):

Phil Rask:


Martin Freeman canlandırmaktadır. Emekliliğini bekleyen bir FBI ajanıdır. Bugüne kadar hep doğru işler yapsa da, artık emekliliği için yakalayamadığı suçlu Andy’den para isteyecektir.

Nick Talman:


Adam Brody canlandırmaktadır. Babası Andy’den çok farklıdır ve başarılı bir finansman olarak hayatına devam eder. Babasının istediği yardıma ise farklı bir yoldan cevap verse de, başı beladan bu kez kurtulamayacaktır.

Ronald Dacey:


Edi Gathegi canlandırmaktadır. Haiti çetesinin lideridir ve tek amacı Andy’i yakalamaktır.

Izzy Morales:


Yıllarca bir bahis programı için çalışmış ve sonunda başarmıştır. Tüm amacı bu yolda ilerlemekten kendisini çok başka olaylar içerisinde bulacaktır. Otmara Marrero canlandırmaktadır.

StartUp Dizi Detay:

Yapım Yılı: 6 Eylül 2016
Tür: Dram, Gerilim, Suç
IMDb: 8,1
Yayınlandığı Kanal: Crackle
Senarist: Ben Ketai, Josh Corbin, Sharon Lennon
Süre: 45 dakika
Oyuncular: Martin Freeman, Adam Brody, Carl Weintraub, Otmara Marrero, Edi Gathegi, Jocelin Donaue, Ashley Hinshaw

StartUp Dizi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *