80’li Yıllara Gizemli Yolculuk: Stranger Things Dizi Konusu

0/5 Votes: 0
Report

Description

Stranger Things, ABD kanalı Netflix’te gösterilen bir yapımıdır. İlk sezonu 8 bölüm süren yapım, 2.sezon onayını da almıştır. Bünyesinde gizem, dram, gerilim ve fantastik öğeleri barındıran dizi, özellikle 80’li yıllara gönderme yapmasıyla dikkat çekmektedir. İzleyicilerin hakkında olumlu yorumlar yaptığı Stranger Things, Matt Duffer ve Ross Duffer tarafından ortaya çıkarılmıştır.

Stranger Things Konusu:

Stranger Things Konusu
Stranger Things dizisi, arkadaş canlısı olan ve hayat dolu olan bir çocuğun aniden ortadan kaybolmasıyla birlikte başlamaktadır. Ardında hiçbir iz bırakmadan, gizemli bir şekilde ortadan kaybolan Will’i bulabilmek için özellikle annesi büyük çaba sarf etmektedir. Yerel polisin arama çalışmaları da pek bir sonuç vermemektedir. Uzun süren arayışlar sonucunda ellerinde hiçbir şey olmayan ekipler aramaktan vazgeçtiği sırada ortaya çıkan gizemli bir kız olayların akışını değiştirecektir.

Stranger Things Afiş

Yıllar önce ortadan kaybolan kızın ortaya çıkmasıyla birlikte Will’in bulunması için umut ışığı belirir. Ancak kız Will’in bir şeyden saklandığını söylemesiyle olaylar daha karmaşık hale gelmektedir. Bu noktada herkesin aklına şu soru gelmektedir: Will devletin gizli bir projesinde mi kullanılmakta yoksa doğaüstü bir güç mü onu esir tutmaktadır? Bu sorunun cevabı için büyük mücadele veren anne Joyce karşılaştığı engellere rağmen oğlunu bulmaya çalışmaktan vazgeçmeyecektir. Olaylar gittikçe daha gizemli bir hal alacaktır. 12 yaşındaki Will’in durumunun ne olacağını herkes merakla beklemektedir.

Stranger Things Oyuncuları

Stranger Things Oyuncuları:

Stranger Things dizisi, oyuncu seçimleriyle beğeni toplamaktadır. Will’in annesi Joyce rolünü ABD’li oyuncu Winona Ryder üstlenmiştir. 1971 doğumlu Ryder, küçük yaşlarda üne kavuşmuştur. Beterböcek, Dünyada Bir gece, Dakula, Ruhlar Evi, Little Women, Yaratık: Diriliş, John Malkovich Olmak, Kayıp Ruhlar, Star Trek, Deney gibi son derece önemli yapımlarda rol alan Ryder, Stranger Things dizisindeki rolüne de tam oturmuştur.

Joyce

Dizide ortadan kaybolan Will’i ABD’li oyuncu Noah Schnapp canlandırmaktadır. Çocuk oyuncu rolünün hakkını vermektedir. Daha önce Casuslar Köprüsü isimli filmde de karşımıza çıkan Noah Schnap özellikle jest ve mimikleriyle dikkat çekmektedir. Oyuncunun gelecekte önemli yerlere geleceğini söyleyen eleştirmen sayısı fazladır.

Will

Stranger Things dizisinde Hawkins Emniyet Müdürlüğü polis şefi Jim Hopper rolüyle tecrübeli oyuncu David Harbour karşımıza çıkmaktadır. 1974 doğumlu David Harbour daha önce Law&Order, Anestezi, The Unit, Devlet Oyunları, Lie to Me, The Convincer, Pan Am, Kanunun Ötesinde, Adalet, Rake, Kara Düzen gibi yapımlarda rol almıştır. Tecrübeli oyuncu rolünün hakkını vererek oynamaktadır.

Jim Hopper
Strange Things’te Eleven (El) rolüyle karşımıza Millie Brown çıkmaktadır. İngiliz oyuncu daha önce Grays Anatmoy, Intruders, NCIS, Once Upon A Time in Wonderland adlı yapımlarda çeşitli roller üstlenmiştir. 2004 doğumlu çocuk oyuncu gizemli kız rolünün hakkını vererek canlandırmaktadır. Bu ismin de geleceği oldukça parlakmış gibi görünüyor.

Eleven

Stranger Things dizisinde yer alan diğer oyuncular ve üstlendikleri roller şu şekildedir:
Finn Wolfhard (Mike Wheeler)
Charlie Heaton (Jonathan)
Cara Buono (Karen)
Matthew Modine (Dr. Martin Brenner)
Ross Partridge (Lonnie)
Joe Chrest (Ted Wheeler)
Catherine Dyer (Connie Frazier)
Strenger Things özellikle 80’li yıllara ilgi duyan ve gizem türü yapımlardan hoşlananlara önerilmektedir. Yapımda mekan, kostüm seçimleri mükemmeldir ve o dönemleri bire bir yansıtmaktadır. Yapımda sık sık 80’li yılların ünlü yapımlarına göndermeler de yapılmaktadır.

Güncel IMDB puanı 9.1/10 olan bu yapım, aldığı puanı sonuna kadar hak etmektedir. Bir çırpıda tüm bölümlerini izleyebileceğiniz yapımın her bölümü merakınızı daha da arttıracaktır. Yapımın oyuncu seçimleri ve müzikleri de büyük beğeni toplamaktadır. Bu diziyi takip edebilir ve 80’li yıllara gizemli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Stranger Things Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *