Suits Konusu – Dizi Tanıtımı

0/5 Votes: 0
Report

Description

USA Network kanalında yayınlanan ve toplamda her sezon için 13 bölümlük bir çekim sağlayan Suits dizisi, 23 Haziran 2011 tarihinde seyirciler ile buluştu. 16 Ağustos 2016 tarihinde dizinin yeni sezonu için de anlaşma sağlanmıştır. Hukuk ve dram türünde yayınlanmakta olan dizi, Doug Liman yönetmenliğinde çekiliyor. Dizinin baş rollerinde ise Gabriel Macht, Patrick J. Adams, Meghan Markle, Sarah Rafferty, Gina Torres ve Rick Hoffman gibi ünlü isimler yer alıyor. Dizinin yapımcılığını ise Gene Klein ve David Bartis ortaklığı üstlenmiş durumda. Dizi için bugüne dek toplamda 69 bölüm çekildi ve 5 sezon yayınlandı. Yeni sezon anlaşmasından sonra İnternet de de resmi olarak duyurusu gerçekleştirildi. Dizi önce Amerika’da yayınlandıktan sonra, dünya üzerinde birçok ülkede de aynı anda yayın hayatına başladı. Türkiye de dahil olmak üzere kısa sürede birçok kişi tarafından en çok izlenen diziler arasında sayılmasına başlandı. Greenback Boogie parçası da, dizinin başlangıç müziği olarak belirlenmiştir.

Suits Konusu:

suits
Suits konusu içerisinde, Mike Ross bir dahi olarak karşımıza çıkıyor. Eğitimini yarıda bırakmış ve çocukken birçok talihsiz olay yaşamıştır. Geçimini ise başkaları yerine LSAT sınavlarına girerek sağlamakta ve zor bir hayat yaşamaktadır. Harvey Specter ise, New York içerisinde yaşayan en başarılı avukatlardan birisidir. Çalıştığı şirkette mertebe yükselmesi yaşayınca kendisi için bir asistan arar ve şans eseri Mike ile tanışır. Mike’ın dahi olmasına ve zekasına hayran kalınca, kendisine asistanlık teklifini götürür. Ancak şirkette sadece Harvard mezunları olabildiği için, Mike’ı herkese oradan mezun olmuş gibi tanıtmaya karar verirler. Şirket içerisinde yaşanan birçok olay ve Mike’ın hayatına giren kadın ile birlikte olaylar gelişmeye başlar. Mike’ın Harvard Üniversitesi mezunuymuş gibi tanıtılması ile birlikte ikilinin yasa dışları işleri o andan itibaren başlıyor. Şirket içerisinde yaşanacak durumlar için farklı yollara girmeleri gerekecek. Özellikle ikinci sezondan itibaren kuruculardan birisi olarak dizide yer alacak olan Daniel Hardman karakterinin özel hayatı ile birlikte şirket içerisinde yaşadıkları da konu olarak öne çıkarılacak. Kanser olan eşini bir şirket çalışanı ile aldatması ve iş içerisinde yasal olmayan birçok işe bulaşması ile birlikte dikkatleri üzerine çekiyor. Şirkette oy çokluğu kazanma amacı ile bazı oyunlar döndürecek ve Harvey ile yaşayacağı büyük mücadeleyi kazanmak için de birçok kötü olayın içerisinde yer alacaktır. Hatta intikam alabilmek için Harvey’in özel hayatı üzerinden de birçok oyun planlayacaktır. Bu durumda Harvey ve Mike ikilisinin de karşı tarafı alt etmek adına farklı planları olacak ve yasa dışı işlere de bulaşmak zorunda kalacaklar.

suits-dizi

Mike ve Trevor karakteri aşk hayatı içerisinde de birçok problem yaşayacak olan ikili. Eski sevgilisi ile çıkması ile Trevor karakteri için gergin bir durum meydana gelecek. Sonrasında ise bir aşk üçgeni oluşumu ile birlikte olaylar büyümeye de devam edecek.

Suits Oyuncuları:

Gabriel Macht:

suits-gabriel-macht
Harvey Specter rolünü oynayan oyuncu. Başarılı ve zengin bir avukat.

Patrick J. Adams:

suits-patrick-j-adams
Mike Ross rolünü oynayan oyuncu. Harvard mezunu taklidi yapan bir dahi.

Rick Hoffman:

suits-rick-hoffman
Louis Litt rolünü oynayan oyuncu. Pearson Hardman firmasında çalışmakta olan ve finansal suçlar konusunda uzman olan isim.

Meghan Markle:

suits-meghan-markle
Rachel Zane rolünü oynayan oyuncu. Hukuk eğitimi hiç almamış olmasına rağmen hukuk asistanlığı yapması ile tanınacak.

Sarah Rafferty:

suits-sarah-rafferty
Donna rolünü oynayan oyuncu. Harvey Specter’ın asistanı.

Gina Torres:

suits-gina-torres
Jessica Pearson rolünü oynayan oyuncu. Pearson Hardman şirketinin hem kurucusu hem de yöneticisi.

Suits Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *