Süper Yetenek Filmi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

Bodi Kar Dağı’nda yaşayan sevimli bir Tibet çoban köpeğidir. Babası Khampa yün yapımıyla geçimlerini sağlayan koyunların yaşadığı köyün koruculuğunu yapmaktadır. Köy Linnux ve çetesinin tehdidi altında yaşamaktadır. Khampa yakında köyün koruyuculuğunu oğlu Bodi’ye bırakmaya hazırlanmaktadır. Ancak Bodi’nin köy korucusu olmaya pek niyeti yoktur. O henüz böyle bir görev için kendini hazır hissetmemektedir.

Bir gün bir uçaktan düşen radyo Bodi’nin hayata bakış açısını değiştirir. Radyoda dinlediği rock müzik solosu kendisini çok iyi hissetmesini sağlar. Artık Bodi’nin hayali bellidir. Bodi büyük bir müzisyen olmak istemektedir. Ancak babası Khampa, dikkatlerini dağıtabileceğinden dolayı köyde müzik dinlemeyi yasaklamıştır ve Bodi’nin bu köyde hayalini gerçekleştirmesi imkânsızdır. Bodi köyü terk edip radyoda dinlediği efsanevi rock yıldızı Angus Scattergood’u bulmaya karar verir. Böylece hayalini gerçekleştireceğini düşünmektedir. Bodi atıldığı bu macera sonunda köyü ve büyük şehir arasında önemli bir seçim yapmak zorunda kalacaktır.

Orijinal adı “Rock Dog” olan film ülkemizde “Süper Yetenek” olarak gösterime girmiştir. Ash Bronnon tarafından yönetilen filmin özellikle çocuklu aileler için bir sinema şöleni sunacağını söyleyebiliriz. Filmin orijinal seslendirmesini birçok önemli sanatçı gerçekleştirirken ülkemizde Türkçe seslendirmelerini Ziya Kürküt, Selçuk Kıpçak, Atilla Şendil, Faruk Akgören gibi önemli isimler gerçekleştirmiştir. Filmin yapımcılığını ise Mandoo Pictures üstlenmiştir.

Süper Yetenek Filminin Seslendirenleri / Karakterleri:

Ziya Kürküt (Bodi):

Bodi, koca gözlü sevimli mi sevimli bir çoban köpeğidir. Müzisyen olma hayaliyle büyük şehire gider ve büyük bir maceraya atılır. Orijinal dilinde Luke Wilson’un seslendirdiği Bodi’nin Türkçe seslendirmesini Ziya Kürküt gerçekleştirmiştir. Ziya Kürküt seslendirmenin yanında daha önce birçok televizyon projesinde de başarıyla yer almıştır.

Selçuk Kıpçak (Khampa):

Khampa, güçlü bir çoban köpeğidir ve daha önce çok defa köyünü ve koyunları Linnux isimli kurt köpeğinden ve onun çetesinden korumuştur. Artık yaşlanan Khampa’nın tek dileği oğlu Bodi’nin kendisinden köyü koruma görevini devralmasıdır. Ancak oğlu buna hiç yanaşmaz. Khampa’yı ünlü oyuncu J.K Simmons seslendirirken Türkçe seslendirmesi ise Selçuk Kıpçak tarafından yapılmıştır.

Atilla Şendil (Angus):

Ünlü komedyen Eddie İzzard tarafından seslendirilen Angus filmde efsanevi bir rock yıldızıdır. Bodi, tesadüfen bulduğu radyoda Angus Scatterwood’un müziğini duyunca müzisyen olmak ister. Angus’un ülkemizdeki seslendirmesini Atilla Şendil gerçekleştirmiştir.

Faruk Akgören (Linnux):

 

Linnux, sevimli koyunların yaşadığı küçük huzurlu köyün baş düşmanıdır. Çetesiyle birlikte köydeki koyunları yeme planları kurmaktadır. Orijinal dilinde Lewis Black’in seslendirdiği bu kötü kurdu ülkemizde Faruk Akgören seslendirmiştir.

Ayhan Kahya (Fleetwood Yak):

Sam Elliot tarafından seslendirilen karakteri Türkiye versiyonunda Ayhan Kahya Türkçe olarak seslendirmiştir. Ayhan Kahya, Kayıp Balık Nemo, Madagascar, Kırmızı Başlıklı kız gibi önemli filmlerin de dublaj yönetmenliğini yapmıştır.

Erkan Taşdöğen (Riff):

Riff karakterini Kenan Thomson seslendirmiştir. Ülkemizdeki gösterime giren Türkçe versiyonunda ise seslendirme görevini Erkan Taşdöğen yerine getirmektedir. Erkan Taşdöğen özellikle tiyatro alanında yaptığı çalışmalarla ülkemizde adından sıkça söz ettirmektedir.

Pınar Erengil (Darma):

Darma’ya sesiye hayat veren Pınar Erengil’in oldukça güzel bir sese sahip olduğunu söyleyebiliriz. Sanatçı daha önce Korkunç Bir Film 4, Lost, Pride and Predujice gibi çeşitli projelerde başarılı bir şekilde görev almıştır. Darma’nın orijinal seslendirmesini ise Mae Whitman gerçekleştirmektedir.

Sinan Divrik (Germur):

 

Germur karakterini ülkemizin önemli dublaj sanatçılarından Sinan Divrik gerçekleştirmiştir. Karakterin orijinal seslendirmesi ise Jorge Garcia’ya emanet edilmiştir.

Süper Yetenek Filmi Detay:

Senarist: Ash Brannon, Kurt Voelker
Yönetmen: Ash Brannon
Oyuncular(Seslendirenler): Ziya Kürküt, Selçuk Kıpçak, Atilla Şendil, Faruk Akgören, Ayhan Kahya, Erkan Taşdöğen, Pınar Erengil, Sinan Divrik
Yıl:2017
Tür: Animasyon, Komedi, Aile
Ülke: Çin, ABD
Süre:80

Süper Yetenek Filmi Fragmanı:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *