Report

Description

Supernatural Dizisinin Konusu Nedir? Türk dizilerinin klişelerinden bıkmış, yeni diziler için farklı ülkelere başlamaya karar vermişseniz iyi ve bir o kadar da devamını merak içinde beklememizi sağlayan bir diziye başlamak istiyorsanız supernatural tam olarak size göre bir dizi. Bir korku serisi olan dizi içerisinde kara mizaha da oldukça iyi bir şekilde yer verilmiştir. Sam ve Dean isimli iki kardeşin baş rolünü üstlendiği dizi 2005 senesinden başlamış olup taa günümüz zamanına kadar izleyicilerini ekrana kilitlemiş bir dizidir. 10’dan fazla sezona sahip olan dizinin bir bölümü yarım saat-elli dakika arasında gidip gelmektedir. Birbirlerine çok bağlı olan iki kardeşin birlikte avcılık yaptığı üzerine çekilmiş bir dizidir. Fakat bu dizide gösterilen ve bahsi geçen avcılık öyle bildiğiniz türde bir avcılık değildir. Bu türde olan avcılık daha çok gerçek hayatta olmadığını zannettiğimiz yaratıkları avlarlar. Yani daha çok hayalet, şeytan gibi benzer türde insan olmanın çok ötesinde yaratıkları avlarlar.

supernatural
Birbirlerini koruyup kollayan bu kardeşler, aslına bakılır ise birbirlerinden oldukça zıt karakterlere sahiptirler. Sam Winchester kardeşi Dean Winchester’a göre kıyaslanacak olursa daha zeki ve merhametli birisidir. Sam böyle iken Dean Winchester fazlası ile kadın düşkünüdür. Ve kardeşi Sam’a göre daha eğlenceli ve görünüşte hiçbir korkusu olmayan birisidir. Fakat içten içe korkuları yok değil. Sadece bunları dışarıya yansıtmıyor o kadar.Ve araba. 1967 model Chevrolet Impala her bölümde oyunculardan sonra en çok gözümüzün önüne gelen şeylerden birisidir. İki kardeş arasından babası tarafından Dean’e verilmiş olan Chevrolet İmpala’nın polislere yakalanmamak amacı gereksinimi ile birden fazla plakası vardır.

supernatural-dizi
2. Sezonda her ne kadar başına kötü olaylar gelse de bahsi geçen arabanın yeni sahibi olan Dean Winchester,kendi tarafınca yaptırmıştır. Dünyanın en güzel, en muhteşem arabasına sahip olan kardeşler, dizi boyunca arabaya hayran hayran baktırıyor, yayınlanan dizi izlenimi sonrasında sosyal medyalar hareketli resimler, videolar, fotoğraf ve daha niceleri ile doluyor. Gözde dizilerden bir tanesi olan Supernatural Türk dizilerine taş çıkartır bir türdedir. Küçük yaşta annelerinin insan olmayan bir varlık tarafından yakılarak öldürülmesi sonucu avcılığın nesilden nesile geçmesine neden olmuştur.Kardeşlerden bir tanesi her ne kadar normal bir hayat sürmek istese, avcılığı hayatına sokmak istemese bile babasının kayıp olduğu haberi halinde gelişen olaylar sürdükçe sürmektedir. En sonunda babasını bulamayıp normal hayatına ve evine geri dönen Sam bir dejavu yaşar. Tam evlenip bir yuva kurma aşamasına kadar sorunsuz geldiği sevdiği kadının tıpkı annesi gibi tavanda yanarak öldürülmesine tanık olan Sam, böylelikle normal bir hayatının olmadığını anlar ve kardeşi ile birlikte avcılık olayına girişir.

supernatural-dizi-konusu

Babalarının günlüğü üzerine bu yaratıklar ile nasıl savaşılacağını öğrenen kardeşler, avcılığı annesi ve sevdiği kadını böylesine öldürenin kim olduğunu öğrenip onu da öldürmek için istemesinin yanında diğer insanları kurtarmak da bir diğer amaçlarındandır. Böylelikle başlamış olan avcılık maceraları tüm dramatiği, tüm duygusallığı ve içe aktarılan tüm korku dolu korkusuzlukların eğlenceli ve akıcı bir şekilde ekranlarımıza gelmektedir. İki kardeşin yanında oynamakta olan çok sayıda oyuncu bulunmaktadır. Fakat bunlardan bir tanesi vardır ki hem gerçek hayatta hem de dizi esnasında gönülleri fetih etmiş olan melek gibi bir diğer başarılı ve kaliteli bir oyuncu Castiel isimli oyuncudur.
Daha birçok farklı türde karaktere ve hali ile oyuncuya tanık olsak bile bu üçlü izleyenler tarafınca Supernatural dizisinin en gözde üçlüsü durumundadır. Spoiler dolu bir dizi tanıtımı sayesinde diziye karşı bir merak sizi Türk dizilerinin klişelerinden kurtarmaya katkı sağlayacak, daha kaliteli ve doğa üstü durumlar ile adeta olayı yaşamanızı sağlayacaktır.

Supernatural Fragmanı:

A comment on "Supernatural Dizi Konusu"

  1. Şule says:

    Güzel beğendim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *