Taken Dizisi Konusu ve Oyuncuları

0/5 Votes: 0
Report

Description

27 Şubat 2017 tarihinde yayınlanan ilk bölümüyle seyircisiyle buluşan dizi, Taken film serisindeki Bryan Mills’in gençliğini konu almaktadır. Taken film serisinde kaçırılan kızı ve karısının peşine düşen öfkeli bir babayı izlerken dizi versiyonunda ise Bryan Mills’in henüz evlenmeden ve çocuk sahibi olmadan önceki dönemine tanıklık ediyoruz. Dizide bekar olan Bryan Mills’in CIA dönemi ve yeteneklerini nasıl kazandığı gibi konular ele alınacak. Dizi birçok sevilen diziyle izleyicisini mutlu eden NBC kanalında yayınlanıyor. Dizinin her bölümünün ortalama 41 dakika süreceği ve ilk sezon için 14 bölümün çekileceği edinilen bilgiler arasında.

Taken Dizisi Konusu:


Senaryo çalışmalarını Luc Besson ve Alexander Cary’nin yaptığı filmin yönetmenliğini ise Alex Graves üstleniyor. Dizinin oyuncu kadrosunda çeşitli projelerden tanıyabileceğiniz isimler göze çarpıyor. Filmin başrolünde Vikings dizisinden tanıdığımız Clive Standen yer alıyor. Bunun dışında da Jennifer Beals, Monique Gabriela Curnen, James Landry Hebert, Michael Irby ve Brooklyn Sudano da dizide rol almaktadır.


Dram, aksiyon ve suç unsurlarının başarıyla işlendiği ve oyunculukların hayli iyi olduğu Taken dizisinin yayınlandığı ilk bölümüyle seyircinin beğenisini kazandığını söyleyebiliriz. Dizinin izleyicide film tadında bir his bıraktığını söylersek abartmış olmayız. Dizinin ilk bölümlerdeki etkileyiciliğini devam ettirdiği takdirde hatırı sayılır bir izleyici kitlesine hitap edeceğini söyleyebiliriz.

Taken Dizisindeki Karakterleri (Oyuncular):

Bryan Mills:

Taken üçlemesinde Liam Neeson’un hayat verdiği filmin baş kahramanı olan Byran Mills’e dizide hayli tanıdık bir isim hayat veriyor. History Channel’in sevilen dizisi Vikings’te “Rollo” karakteriyle büyük beğeni toplayan Clive Standen dizide Bryan Mills’in gençliğini canlandırıyor. Oyuncu Vikings dışında da birçok dizide rol almıştır. İngiliz oyuncunun oynadığı diğer dizileri Doctor Who, Camelot, Robin Hood olarak sıralayabiliriz.

REM:

REM karakterini, 4 Ekim 1984 tarihinde dünyaya gelen James Landry Hebert canlandırıyor. Oyuncu daha önce bir çok dizi projesinde yer almış ancak çoğunlukla çeşitli sayıda bölümde kendine yer bulabilmiştir. Oyuncunun bu diziyle birlikte artık kendine dizilerde ana kadroda yer bulmaya başladığını söyleyebiliriz. Oyuncunun rol aldığı 8 Psychopats filmi kült filmler arasındaki yerini almıştır.

John Davis:

Gray’s Anathomy, Ajan Salt, Takers gibi sevilen yapımlarda görev alan Gaius Charles Taken dizisinde John Davis karakteriyle karşımıza çıkıyor. Oyuncunun aksiyon filmlerine çok yakıştığını söylememiz gerek.

Riley:

Rile karakterini canlandıran Marsala Jennifer, dizinin senaristlerinden Marsala Jennifer ile evlidir. Oyuncu Lie To Me, Awake, Castle gibi dizilerde rol almıştır.

Scott:

44 yaşındaki Michael Irby dizide Scott karakterine hayat vermektedir. Michael Irby daha önce CSI, The Following, The Player, Stalker gibi polisiye filmlerle sinemaseverlerin karşısına çıkmıştı. Oyuncunun bu dizide de başarılı bir performans sergilediğini söyleyebiliriz.

Dave:

Dave karakterini dizide 1979 doğumlu Jose Pablo Cantillo canlandırmaktadır. Oyuncu daha önce birçok aksiyon filminde rol aldığı için bu dizi için biçilmiş bir kaftan olduğunu söyleyebiliriz.

Christina Heart:

Jennifer Beals’in canlandırdığı Christina Heart karakteri dizinin ilk bölümlerinde çok ön plana çıkmıyor. Ancak dizinin ilerleyen bölümde karakterin daha fazla gözönünde olacağını tahmin etmek zor olmuyor. Jennifer Beals, sinemaseverlerin The Book Of Eli, Four Rooms gibi önemli filmlerden aşina olduğu bir isim.

Taken Dizisi Detay:

Yapım Yılı:2017
Tür:Aksiyon, Dram, Gerilim, Suç
IMDb:6,7
Yayınlandığı Kanal:NBC
Senarist:Luc Besson, Alexander Cary
Süre:42 Dakika
Oyuncular:Clive Standen, Gaius Charles, Michael Irby, Jose Pablo Cantillo, James Landry Hebert, Jennifer Beals, Monique Gabriela Curnen, Brooklyn Sudano, Marsala Jennifer

 

Taken Dizisi Fragmanı:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *